0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Wyposażenie kawiarni. Co powinno znaleźć się w tego typu lokalu?

Wyposażenie kawiarni. Co powinno znaleźć się w tego typu lokalu?

Otwarcie własnego biznesu to poważne wyzwanie, jednak wiele osób decyduje się na prowadzenie lokalu gastronomicznego. Kawiarnia usytuowana w dobrym miejscu to już połowa sukcesu, kolejne zależą od ilości klientów i wyposażenia. My skupimy się właśnie na potrzebnych sprzętach. Zobaczmy zatem, co okaże się tu niezwykle przydatne i podniesie status lokalu.

 

 

Jakie podstawowe sprzęty warto kupić do własnej kawiarni?

Pierwszą rzeczą jaka przychodzi na myśl gdy zaczynamy prowadzić własną kawiarnię jest ekspres do kawy. Czym bowiem byłby lokal tego typu gdyby nie serwowana w nim kawa? Tylko teraz pytanie jaki sprzęt wybrać? W tej kwestii trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno jednym z lepszych rozwiązań będzie ekspres ciśnieniowy, z funkcją jednoczesnego parzenia kawy i spieniania mleka. To dobra opcja zwłaszcza wtedy, kiedy nasza kawiarnia jest usytuowana w miejscu, do którego często wpadają zniecierpliwieni klienci. Wtedy ekspres ciśnieniowy jest na wagę złota.

Kolejnymi ważnymi sprzętami, o których nie można zapomnieć kiedy wyposażamy kawiarnię są akcesoria baristy. Tempera na pewno przyda się do ubijania kawy, a z kolei odbijak pomoże „odbić” ją po zaparzeniu. Warto też pomyśleć o dzbanku do spieniania mleka oraz macie tampingowej, dzięki której kawa zostanie ubita przed umieszczeniem jej w ekspresie. Pamiętajmy o tym, że w kawiarni oprócz wyśmienitej kawy powinno się serwować jeszcze inne napoje, w tym herbaty, soki, colę.

Ekspres do kawy mielonej

W jakie jeszcze urządzenia gastronomiczne do kawiarni warto zainwestować?

Z pewnością oprócz kupna podstawowych sprzętów kawiarnianych, dobrze jest pomyśleć o dystrybutorze do napojów. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza do serwowania napojów zimnych, a także herbat i kaw, które mają mieć poniżej 15 stopni Celsjusza. Warto też przy okazji zaopatrzyć się w kostkarkę do lodów - to niepozorne urządzenie na pewno ułatwi pracę bariście.

Masz już ekspres, dystrybutor do napojów i akcesoria baristy, teraz pora pomyśleć o czymś, co na pewno przyciągnie uwagę klienta, a przy okazji będzie pełnić jedną z głównych funkcji w kawiarni. Czy ktoś z nas wyobraża sobie kawiarnię, w której nie są podawane lody? Z pewnością nie, więc koniecznym urządzeniem będzie tu też dystrybutor do lodów. To nic innego jak szafa z przegrodami mroźniczymi, w których umieszcza się pojemniki z lodami przeznaczone już do sprzedaży. Niektóre z takich sprzętów mają dodatkowe wyposażenie, między innymi płuczki do gałkownicy. Jeśli natomiast zamierzamy podawać lody włoskie, koniecznym zakupem będzie przeznaczony do tego automat. Tu warto zastanowić się nad automatem do małego bądź dużego lokalu i wybrać odpowiedni model, dopasowany także do stylistyki wnętrza.

Kolejnym bardzo przydatnym sprzętem, który jest niezbędny w kawiarni jest czekoladziarka czyli maszyna do gorącej czekolady. Dzięki temu urządzeniu możliwa jest produkcja prawdziwego napoju, bez konieczności używania zamienników w proszku. Maszyna ta może również podgrzać kawę, herbatę i mleko.

 

Urządzenia zmywające i eksponujące produkty w kawiarni

W kawiarni nie może zabraknąć zmywarki gastronomicznej, ale to o jakich parametrach sprzęt wybrać jest uzależnione od wielkości lokalu i jego specyfiki. Najważniejszą kwestią jest tutaj oszczędność wody, energii oraz szybkość.

Tym, co najlepiej eksponuje wyroby cukiernicze (bez nich bowiem trudno sobie wyobrazić kawiarnię) są witryny chłodnicze. Można w nich umieścić ciasta, kanapki, przekąski słodkie jak i słone. Witryny chłodnicze mogą stać na barze lub w innym miejscu, ważne jednak by były widoczne, gdyż to właśnie od ich wyglądu klient często uzależnia swój zakup.

Witryna do cukierni i kawiarni

Czy do własnej kawiarni trzeba kupować nowe sprzęty?

Oczywiście wszystko zależy od podejścia właściciela, nieraz jednak wystrój samej kawiarni wręcz wymusza kupno urządzeń używanych (stylistyka lat 60-tych czy 70-tych). Nie tylko sprzęty mogą tu jednak być używane, warto zastanowić się nad danym rodzajem mebli. Być może bardziej opłacalna i bardziej przemyślana będzie inwestycja w wyposażenie, które ma jakąś historię i fakt ten podziała jak wabik na klientów? Tak czy tak, warto meble i urządzenia dostosować do klimatu miejsca. Dobrze jest też zainteresować się muzyką jaką będziemy nadawać w kawiarni, a to wiąże się z wyborem sprzętu audio-video. Tutaj można skonsultować się z kimś kto nam doradzi co jest teraz na czasie i co sprawdziłoby się w danym miejscu. W kawiarni-retro na pewno świetną atrakcją będzie gramofon, choć naturalnie, to dość drogie rozwiązanie.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry