0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Popularne gadżety do biura, które usprawnią Twoją pracę

Popularne gadżety do biura, które usprawnią Twoją pracę

Statystyczny Polak spędzi w tym roku 250 dni w pracy, co daje minimum 2000 godzin spędzonych za biurkiem. Praca siedząca niesie za sobą nie tylko ryzyko różnych dolegliwości zdrowotnych, bywa że po kilku godzinach staje się po prostu monotonna, co kończy się odliczaniem godzin do wyjścia. Pracę biurową można jednak w skuteczny sposób urozmaicić i sprawić, że nie będziemy godzinami wpatrywać się w okno. Jakie popularne gadżety warto mieć w biurze, żeby usprawnić swoją pracę?

 

 

Jakie gadżety do biura?

Akcesoria, które przydadzą się w biurze, można podzielić na kilka kategorii. Są wśród nich gadżety, które korzystnie wpłyną na zdrowie, szczególnie chodzi tu o prawidłowe krążenie i przyjmowanie prawidłowej postawy za biurkiem. Oprócz nich, można wymienić także gadżety, które usprawnią biurową pracę i zwiększą naszą efektywność. Istnieje jeszcze grupa akcesoriów, dzięki którym praca przestanie być monotonna i po prostu nudna. Jakie więc akcesoria trzeba kupić do biura?

 

Akcesoria biurowe dla zdrowia i wygody

To sprawa, o którą trzeba szczególnie zadbać w biurze. Na pierwszym miejscu, każdy pracownik, który spędza w pracy minimum 8 godzin, powinien mieć zapewnione ergonomiczne krzesło, które wymusza przyjęcie zdrowej dla kręgosłupa pozycji. Ewentualnie warto zadbać o ergonomiczne podpórki pod plecy, które zapobiegają garbieniu się i siedzeniu w nienaturalnej dla kręgosłupa pozycji.

Kolejną niezbędną rzeczą jest podnóżek. Wielogodzinne siedzenie za biurkiem nie wpływa zbyt dobrze na nasze krążenie, szczególnie u kobiet. Warto więc wybrać podnóżek, dzięki któremu nogi odpoczną, nie będą opuchnięte i zostanie zachowane prawidłowe krążenie. Wiele firm decyduje się także na zakup małych steperów pod biurko, dzięki którym nogi mogą być w ciągłym ruchu. Taki gadżet zadba o nasz układ krążenia w dużo większym stopniu niż zwykły podnóżek. Hitem ostatnich lat jest także mini-hamak zaczepiany pod biurkiem, na którym możemy położyć wygodnie nasze nogi.

Pracując przed komputerem trzeba też zadbać o ręce, a raczej ich prawidłową pozycję. Wiele osób zmaga się z zespołem cieśni nadgarstka, jest to wręcz choroba zawodowa osób, które pracują w biurach. Jest kilka gadżetów, dzięki którym można uniknąć tej niezbyt przyjemnej dolegliwości. Wśród nich znajduje się ergonomiczna podkładka pod myszkę, która ma wbudowaną piankową podpórkę pod nadgarstek. Podobne rozwiązanie można zastosować w przypadku klawiatur. Na rynku pojawiły się podkładki pod ręce, które kładzie się bezpośrednio przed klawiaturą. Dzięki temu dłonie przyjmują zdrową pozycję podczas wielogodzinnego pisania.

 

Akcesoria biurowe, które usprawnią pracę

Wśród tej kategorii gadżetów na pewno można wymienić wszystkie akcesoria, które wpłyną na naszą efektywność, która często jest warunkowana indywidualnymi czynnikami. Na pewno w biurowej pracy przyda się HUB USB, który zwiększa liczbę wejść na USB. W standardowych laptopach jest ok. 3-4 wejść, okazuje się, że po podłączeniu, myszki, klawiatury lub innych urządzeń, zabraknie już miejsca na podłączenie na przykład modemu lub pendrive’a. Wtedy pomocny będzie właśnie taki rozgałęziacz.

Hub rozgałęziacz

Przydatnym gadżetem są także podstawki chłodzące pod laptopa. Starsze komputery często mają problemy z przegrzewaniem się, przez co zmniejsza się wydajność komputera, a co za tym idzie, spada efektywność pracy. W biurach, w których są kilkuletnie laptopy, warto zadbać o takie akcesoria.

 

Akcesoria do biura, które urozmaicą pracę

Nic tak źle nie wpływa na efektywność pracy jak monotonia. Warto zadbać o własną przestrzeń w biurze. Do pracy pobudza odpowiednia kolorystyka. Nie trzeba od razu przemalowywać ściany obok stanowiska pracy, warto zadbać o kolorowe elementy, które ożywią naszą przestrzeń. Najchętniej wybierane są karteczki samoprzylepne w wyrazistych kolorach. Można też zdecydować się na organizer o ciekawym designie, który nie tylko urozmaici wygląd stanowiska, ale i ułatwi utrzymanie porządku.

Samochód pendrive

Hitem w biurach są także pendrive’y w różnych ciekawych kształtach, są to na przykład figurki bohaterów z bajek lub innych filmów. Pamięć zewnętrzna nie tylko usprawni pracę i pozwoli na zachowanie ważnych plików, ale stanie się także oryginalnym elementem w naszej przestrzeni, na który każdy zwróci uwagę.

Podgrzewacz serduszko

Gadżetów, które przydadzą się w biurze jest mnóstwo. Dla niektórych będą to bezprzewodowe słuchawki, podgrzewacze pod kubek, stacje dokujące czy ocieplacze do zmarzniętych rąk. To, które wybierzemy, zależy od naszych indywidualnych potrzeb i upodobań, jednak warto pomyśleć o ciekawym zaaranżowaniu miejsca, w którym spędzamy przecież tak dużą część naszego życia.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry