0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

TOP 5 książek podróżniczych. Jakie książki o podróżach warto przeczytać?

TOP 5 książek podróżniczych. Jakie książki o podróżach warto przeczytać?

Mimo wciąż niskiego poziomu czytelnictwa w naszym kraju, książki podróżnicze cieszą się wśród Polaków dobrą sławą. Lubimy poznawać kultury innych krajów, odległe nam zwyczaje i tradycje, a także zapiski z podróży, historie i anegdoty osób, które odważnie zwiedzają cały świat. Na rynku dostępnych jest mnóstwo publikacji tego gatunku, a które z nich warto przeczytać?

 

 

"Kobieta na krańcu świata", Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska bardzo często wydaje książki podróżnicze. Swoje życie poświęciła nieustannym podróżom i ma się czym pochwalić. Wszystkie jej publikacje rozchodzą się w ogromnych nakładach. Ciekawą propozycją są książki z serii „Kobieta na krańcu świata”, w których poznajemy historie różnych bohaterek z zakątków całego globu. Publikacje te zostały także przeniesione na telewizyjny ekran. W telewizji TVN od kilku lat można oglądać reportaże Wojciechowskiej poświęcone niezwykłym kobietom. W ten sposób poznajemy Carmen Rojas z Boliwii, która bohatersko walczy na ringu o lepszą przyszłość dla swoich dzieci czy Macieng z Tajlandii, która poddaje się lokalnej tradycji i dźwiga na szyi ciężkie obręcze. Każdy dział książki, podobnie jak każdy odcinek w telewizji, poświęcony jest innej, wyjątkowej kobiecie, której historię trzeba po prostu poznać.

Książka Martyny Wojciechowskiej

 

„Gringo wśród dzikich plemion”, Wojciech Cejrowski

Wojciech Cejrowski to znany z ciętej riposty podróżnik i pisarz. Jego książki słyną z humorystycznego języka, dzięki czemu łatwo i przyjemnie się je czyta. „Gringo wśród dzikich plemion” to przygodowa książka, w której poznajemy perypetie autora podróżującego po krajach, w których żyją dzikie plemiona Amazonii. Publikacja ta to nie tylko zapis niezwykłych historii Cejrowskiego, to także genialne, dobrej jakości zdjęcia. Książka o podróżach do Amazonii stała się w Polsce bestsellerem. W 2008 roku dostała nagrodę Empiku dla najlepiej sprzedających się publikacji, a także nagrodę „Bursztynowego Motyla” im. Arkadego Fiedlera za najlepszą podróżniczą książkę roku.

Gringo Wojciecha Cejrowskiego

 

„Blondynka w dżungli”, Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska to jedna z najpłodniejszych pisarek podróżniczych. Często wydaje książki, które są zapisem jej wspomnień i obserwacji z podróży po różnych krajach.”Blondynka w dżungli” to początek serii o jej przygodach. Za tą publikację podróżniczka dostała nagrodę „Bursztynowego Motyla” im. Arkadego Fiedlera. A o czym jest ta książka? Jest to zapis podróży, jakie odbyła Pawlikowska do Amazonii. Poznajemy tam zwyczaje i tradycje Indian, dowiadujemy się jak wygląda ich codzienne życie i jak odnajduje się w nim autorka. Plusem tej książki jest niewątpliwie język, ponieważ tak humorystycznie opisane historie czyta się z przyjemnością.

 

„Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów”, Karol Lewandowski

„Busem przez świat. Ameryka za 8 dolarów” to jedna z lepszych, współczesnych książek poświęconych Stanom Zjednoczonym. Grupa przyjaciół postanawia wyjechać do Ameryki i zwiedzić ją za 8 dolarów. Da się? Da się! Jeśli planujemy podróż do USA to zdecydowanie warto sięgnąć po tą publikację. Jest ona podróżniczo-poradnikowa, dlatego wiedza tam zawarta, przyda się osobom, które planują zwiedzić amerykańskie zakątki i chcą to oczywiście zrobić jak najtaniej. Stany Zjednoczone nie są tanie, dlatego warto dowiedzieć się, w jaki sposób można zaoszczędzić na podróży i zwiedzaniu najbardziej znanych miejsc Ameryki Północnej.

 

„Przesunąć horyzont”, Martyna Wojciechowska

„Przesunąć horyzont” to jedna z najciekawszych i najchętniej czytanych książek Martyny Wojciechowskiej. Jako trzecia Polka weszła na Mont Everest i podzieliła się związanymi z tymi przygodami, ale i przemyśleniami w książce. Publikacja ta to nie tylko opis samej wędrówki na szczyt tej wymagającej góry. To także opis przesuwania swojego wewnętrznego horyzontu i przekonywanie do tego, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wojciechowska zdobyła Mont Everest niedługo po wypadku samochodowym, w którym odniosła znaczne obrażenia. Tym wyczynem chciała udowodnić innym, ale i sobie, że wszelkie ograniczenia, zarówno te fizyczne, jak i psychiczne, mają swoje podłoże w głowie i jeśli chcemy, możemy je pokonać.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry