0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

TOP 5 - lista bajek, które warto obejrzeć razem z dzieckiem

TOP 5 - lista bajek, które warto obejrzeć razem z dzieckiem

Dzieci uwielbiają spędzać czas w towarzystwie swoich rodziców, nawet jeśli mają to być godziny spędzone przed telewizorem. W ostatnich latach wyprodukowano niezliczoną ilość świetnych bajek, które mogą obejrzeć zarówno dzieci, jak i dorośli. Które filmy animowane warto obejrzeć razem z dzieckiem?

 

 

„Shrek”

„Shrek” to już właściwie kultowa bajka. Chociaż premiera tego filmu miała miejsce w 2001 roku, seria przygód o sympatycznym ogrze, nadal cieszy się sporą popularnością, zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Tytułowy Shrek to ogr, który wiedzie spokojne życie na swoich bagnach. Kiedy Lord Farquaad zsyła w jego okolice bohaterów różnych bajek, jego wewnętrzna harmonia zostaje zakłócona. Postanawia pójść do Lorda i odzyskać prawa do swojego bagna. W całej tej wyprawie postanawia towarzyszyć mu Osioł. Aby dopiąć swego, Shrek otrzymuje zadanie – ma uwolnić królewnę Fionę, którą chce pojąć za żonę Lord Farquaad. Tak zaczyna się historia upartego, ale i uroczego ogra. Film okazał się takim hitem, że szybko powstały jego kolejne części, równie popularne.

Filmy o Shreku

 

„Gdzie jest Nemo?”

Chociaż bajka "Gdzie jest Nemo?" powstała w 2003 roku to warto do niej powrócić, ponieważ niedawno doczekała się ona kontynuacji w postaci filmu „Gdzie jest Dory?”. Tytułowy Nemo to błazenek, który jest jeszcze dzieckiem. Wychowuje go tata – Marlin, który jest nadopiekuńczy i bardzo boi się o syna. Niestety Nemo, przez swoją nierozwagę i nieposłuszeństwo, zostaje porwany z rafy koralowej i trafia do akwarium australijskiego dentysty. Jego ojciec, z pomocą sympatycznej rybki Dory, która cierpi na zanik pamięci krótkotrwałej, postanawia odnaleźć syna i zabrać go do ich naturalnego środowiska.

 

„Madagaskar”

To kolejny udany film animowany, który podbije serca dzieci i rodziców. „Madagaskar” powstał w 2005 roku i również doczekał się kontynuacji. W filmie poznajemy kilku mieszkańców nowojorskiego zoo z Central Park, między innymi Marty’ego – zebrę, która bardzo chce sprawdzić jak wygląda życie na wolności, Alexa – lwa, który nazywany jest Królem Nowego Jorku, Glorię – uroczą hipopotamicę, która matkuje swoim przyjaciołom, Melmana – nieporadnego żyrafa, który zakochany jest w swojej najlepszej przyjaciółce. Oprócz nich pojawiają się także pingwiny – Szeregowy, Kowalski, Skipper i Rico, którzy są mózgami każdej operacji. Chociaż akcja zaczyna się w zoo w Nowym Jorku, po chwili przenosi się na tytułowy Madagaskar, na który trafiają główni bohaterowie i poznają inne, ciekawe osobistości.

Madagaskar bajka

„Ratatuj”

„Ratatuj” to animowany film pełnometrażowy, który został wyprodukowany w 2007 roku. Zobaczymy w nim losy szczurka Remy, który obdarzony jest niezwykłym talentem kulinarnym. Remy dosyć wcześnie odłączył się od swojej szczurzej rodziny, która nie podzielała jego zamiłowania do wykwintnych smaków i wyruszył do Paryża, stolicy światowej kuchni. Szczur marzy o karierze kucharza i właściwie mu się to udaje. Remy trafia do wykwintnej restauracji, chociaż nie jest tam mile widziany, w końcu jest szczurem. Na szczęście znajduje pomysł by obejść swoją zwierzęcą naturę i staje się przewodnikiem dla pomocnika kuchennego, zwanego Linguini, z którego robi świetnego kucharza.

 

„Epoka lodowcowa”

„Epoka lodowcowa” to film, który powstał w 2002 roku i stał się tak popularny, że powstało mnóstwo jego dalszych części, ostatnia miała premierę w 2016 roku. Fabuła filmu to losy trzech głównych bohaterów – mamuta Mańka, leniwca Sida i tygrysa Diego. Cała historia zaczyna się od poznania Mańka i Sida. Spotykają oni na swej drodze niemowlę, które chcą zwrócić do jego „stada”. Niestety grupa tygrysów chce zemścić się na ojcu chłopca, czyli myśliwym, i chcą zabić dziecko. W tym celu na poszukiwania wysyłają Diego, który ma im dostarczyć dziecko. Tutaj rozpoczyna się cała przygoda. Sid i Maniek wyruszają na podróż, żeby oddać dziecko ludziom, a Diego obmyśla specjalną intrygę wkupując się w ich łaski. Na szczęście można tu zaobserwować zmianę tygrysa ze złego w dobrego. Postanawia razem z nowymi przyjaciółmi oddać dziecko rodzicom, a nie swojemu stadu. Jak dalej potoczy się ta historia? Obejrzyjcie koniecznie „Epokę lodowcową”!

Epoka lodowcowa - książka i film

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry