0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Planujesz podróż do Ameryki? Lista przewodników po USA, które warto przeczytać

Planujesz podróż do Ameryki? Lista przewodników po USA, które warto przeczytać

Planujesz podróż do USA i nie wiesz od czego zacząć? Do takiej międzykontynentalnej wyprawy warto przygotować się z odpowiednim wyprzedzeniem. Jak? Sięgając do książek, które przybliżą nam kulturę, obyczaje, ale i geografię Ameryki. Jakie poradniki o USA warto przeczytać wybierając się w podróż?

 

 

Jaki poradnik o USA warto wybrać?

Obecnie na rynku czytelniczym wiele jest książek o Stanach Zjednoczonych. Wybierając taki, który będzie dla nas odpowiedni, warto wziąć pod uwagę dokładny cel naszej podróży. Dostępne są przewodniki po największych miastach Ameryki, po zachodnim lub wschodnim wybrzeżu, a także ogólne poradniki o USA. Jadąc na przykład do Nowego Jorku warto wybrać przewodnik, który nie tylko obejmie całe to miasto, ale i wschodnie wybrzeże, bo prawdopodobnie zwiedzimy więcej niż początkowo zakładamy, np. Waszyngton czy Filadelfię.

 

„USA. Część wschodnia. Praktyczny przewodnik”, Pascal

Przewodniki wydawnictwa Pascal są znane na całym świecie i są jednymi z lepiej opisanych poradników. Są często aktualizowane i można znaleźć z nich wiele praktycznych wskazówek, nie tylko dotyczących samego zwiedzania, ale i pobytu w danym mieście czy regionie. „USA. Część wschodnia. Praktyczny przewodnik” w bardzo szczegółowy sposób opisuje wszystkie najważniejsze i godne zobaczenia punkty wschodniego wybrzeża. Znaleźć można w nim informacje o Nowej Anglii (Boston, Cambridge, Providence, Wybrzeże Maine itd.), Regionie Środkowoatlantyckim (m.in. Nowy Jork, New Jersey, Filadelfia, Waszyngton), Południowym Wschodzie ( Wirginia, Charleston, Memphis itd.), Florydzie (głównie Orlando, Miami, Tampa i inne), Nizinie Zatokowej (Birmingham, Nowy Orlean, Oxford) i o Środkowym Zachodzie (Chicago, Cleveland, Michigan, Detroit, Kansas City i inne). Przewodnik jest opisany tak dokładnie, że można według niego zaplanować podróż krok po kroku, wiedząc co koniecznie trzeba zwiedzić będąc w danym miejscu.

Przewodnich po Wschodnim Wybrzeżu

 

„USA. Część zachodnia. Praktyczny przewodnik”, Pascal

W ten sam sposób została omówiona zachodnia część USA. Warto dodać, że przewodniki Pascala są w miękkich oprawach, zawierają szczegółowe mapy i informacje dotyczące transportu, jaki w danym mieście warto wybrać. „USA. Część zachodnia. Praktyczny przewodnik” pierwszy rozdział poświęca zagadnieniu Północnej Części Gór Skalistych i Wielkim Równinom, czyli będą to takie miejsca jak Montana, Park Yellowstone, Idaho czy Oklahoma City. Drugi rozdział dotyczy Teksasu, w którym opisano Dallas, Austin czy Castroville. W trzecim rozdziale dowiemy się co warto zobaczyć w Kolorado i Utah, a więc między innymi Denver, Aspen, Colorado Springs, Sundance. Kolejny dział opisuje największe atrakcje Południowego Zachodu, czyli Las Vegas, Phoenix, Arizona, Kolorado. Oddzielny rozdział poświęcony jest Kalifornii i tak znanym miejscom jak San Francisco, Big Sur, Los Angeles, Santa Barbara czy San Diego. Wiele praktycznych informacji znaleźć można w dziale Południowo-Zachodnie Wybrzeże Pacyfiku, a więc Seattle, San Juan czy Portland. Ostatni rozdział to Alaska i Hawaje, w których warto poczytać o podróżach do Ketchikan, Sitka, Honolulu i Oahu.

Przewodnik po Zachodnim Wybrzeżu

 

„Nowy Jork. Przewodnik”, Pascal

Wybierając się do tak wielkiego miasta jak Nowy Jork, warto zaplanować wcześniej co chcemy zwiedzić. „Nowy Jork. Przewodnik” doskonale opisuje największe atrakcje tego miejsca, takie jak Empire State Building, Statua Wolności, Central Park, Zoo na Bronksie i inne znane punkty. W przewodniku znaleźć można także warte obejrzenia muzea, galerie, ogrody, a także restauracje, do których warto pójść. W przewodniku załączone są spacery po dzielnicach Nowego Jorku, a także przydatny schemat MET, czyli sieć linii metra.

 

„Mój Nowy Jork”, A. Mattanza

Książka „Mój Nowy Jork” to nie jest standardowy przewodnik po tym mieście. To zbiór wspomnień, ciekawostek i różnych historii dotyczących Nowego Jorku, którymi z czytelnikami dzielą się takie osoby jak Woody Allen, Robert De Niro, Martin Scorsese, Spike Lee, Moby czy Taylor Swift. Ta książka pozwala poczuć klimat tego miasta, konkretnych dzielnic, ulic, miejsc, artystycznych knajpek. Po przeczytaniu tego niestandardowego poradnika, w naszej głowie ułoży się już lista miejsc, które będziemy chcieli zobaczyć będąc w mieście, które nigdy nie zasypia.

Nowy Jork przewodnik

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry