0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Najlepsze gry planszowe dla dorosłych

Najlepsze gry planszowe dla dorosłych

Gry planszowe to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu z rodziną i znajomymi. W ostatnich latach przeżywają renesans, szturmem wchodząc do każdego domu. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze gry planszowe dla dorosłych, które sprawdzą się podczas spotkań rodzinnych i imprez.

 

 

Wsiąść do pociągu

Gra Wsiąść do pociągu: Europa to polska wersja bestsellerowego Ticket to Ride: Europe. Każdy z graczy na początku rozgrywki losuje bilety, które musi zrealizować, a zatem – zbudować z wagoników pociąg, który połączy obie miejscowości. W czasie rozgrywki gracze zbierają karty przedstawiające wagony i używają ich by dopiąć swojego celu podróży, budując trasę kolejową. Stawiają kolorowe wagoniki, budują dworce, pokonują tunele i wsiadają na promy. Gra ta sprawia, że nie tylko dobrze się bawimy, ale także rozwijamy swoją wiedzę z geografii, myślenie logiczne, budujemy strategię i wykazujemy się sprytem.

 

Cluedo

Cluedo to gra detektywistyczna. Zadaniem graczy jest odgadnąć zagadkę, kto zabił gospodarza podczas przyjęcia, jakim narzędziem tego dokona, a także w jakim pomieszczeniu się to stało. Na początku rozgrywki losowo wybrane kart chowa się w kopercie. Każdy z graczy na zasadzie eliminacji, musi wybrać właściwą odpowiedź. Jest to gra dla 3-6 osób, jednakże im jest ich więcej, tym trudniej jest odgadnąć. Każdy bowiem może wzbudzać podejrzenie, stawiając właściwe pytania może też zmylić innych zawodników. W Cluedo należy być spostrzegawczym i mieć dobrą zdolność dedukcji.

cluedo

 

iKNOW

Gra planszowa iKNOW jest dla 2-6 osób. To quiz. Jednakże nie zawsze wygrywa osoba, która zna odpowiedź na pytanie, bowiem iKNOW to jedyna w swoim rodzaju gra, którą łączy wiedzę i taktykę. Żeby zdobyć punkty należy bowiem dobrze obstawiać, czy się zgadnie i czy inni gracze odgadną odpowiedź na pytanie. To gra, która podnosi poziom adrenaliny, a także pozwala się nauczyć wielu ciekawych rzeczy. Pytań w podstawowej wersji jest 1600. Obejmują dziedziny, jednakże można dokupować iKNOW mini, które dotyczą jeszcze innych.

 

Taboo

Jeśli szukasz gry świetnej na imprezę, to z pewnością jest to Taboo. Polega ona na tym, że losuje się słowo, które inna osoba/drużyna musi odgadnąć, jednocześnie ma się słowa, których pod żadnym pozorem nie można wypowiedzieć, są one tabu. Klepsydra odmierza czas, a zabawna piszczałka rozbrzmiewa, gdy z ust gracza padnie któreś z zakazanych słów. To gra, która integruje i zmusza do kreatywności.

gra taboo

 

Dobble

Fani gier karcianych z pewnością docenią Dobble. W tę prostą grę można grać na kilka sposobów, jest 5 mini-gierek. Każda zasadza się na tym, że należy na dwóch kartach znaleźć wspólny symbol. Najpopularniejsza wersja polega na tym, że wszystkie karty rozdaje się graczom, a jedną z nich kładzie się na środku stołu. Na sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę z góry wśród swoich i szukają na niej wspólnego obrazka z tym znajdującym się na stole. Najszybsza osoba głośno nazywa symbol i szybko kładzie swoją kartę na stole, przykrywając tę starą. Każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z nową kartą. Oczywiście wygrywa osoba, kto pierwsza pozbędzie się wszystkich kart z ręki. Dobble sprawdza naszą spostrzegawczość i refleks.

 

Osadnicy z Catanu

Osadnicy z Catanu to bardzo popularna gra. Zawodnicy są osadnikami na niedawno odkrytej wyspie Catan. Każdy z nich musi rozbudować swoją kolonię, stawiając drogi i osiedla. Jednakże aby tego dokonać, musi zdobyć niezbędne do tego surowce naturalne. Jeśli ma ich nadmiar, może prowadzić handel z innymi graczami, pozyskując w tym celu te zasoby, których mu brakuje. To nie jest gra losowa, a strategiczna. Trzeba podejmować mądre decyzje. Inaczej ktoś nas ubiegnie.

 

7 cudów świata

Gra 7 cudów świata również jest strategiczna. Należy zbierać surowce ze swoich ziem, nawiązywać kontakty handlowe z innymi graczami, jednocześnie z nimi walcząc. Tak przez 3 wieki, aż każdy z graczy zbuduje – albo i nie – imperium. To rozgrywka od 2-7 osób. Wzajemnie sobie przeszkadzającym w zebraniu jak najlepszych kart.

 

Kolejka

Ta gra planszowa jest przeznaczona dla 2-5 osób. Docenią ją zwłaszcza Ci, którzy pamiętają czasy PRL. Rozgrywka polega na ustawianiu członków rodziny w kolejkach do sklepów, w których nie wiadomo, czy w ogóle będzie dostawa. W dodatku w kolejce staje też spekulant, a osoby w niej stojące mogą się "przepychać", przy użyciu specjalnych kart. Z zakupami wrócą tylko ci, którzy ustawią się jako pierwsi, pod warunkiem, że starczy dla nich towaru. To świetna gra towarzyska, idealna dla rodzin. Wymaga opracowania strategii i obserwacji.

kolejka gra ipn

 

Dixit

To gra dla wszystkich, którzy lubią puszczać wodze fantazji. Każdy gracz pełni niejako rolę bajarza. Wybiera spośród 6 obrazków jeden i wymyśla do niego skojarzenie: słowo, dźwięk, cytat. Pozostali gracze muszą wybrać spośród swoich kart taką, która według nich najlepiej pasuje do hasła bajarza i położyć ją zakrytą na stole. Spośród rozłożonych na stole, przetasowanych kart, uczestnicy wybierają tę, która ich zdaniem jest tą bajarza. Taka gra skojarzeń, w których rolę odgrywa każde słowo jest świetna dla rodzin.

 

Pictomania

Ostatnia gra planszowa doceniania przez wielu użytkowników to Pictomania. To po prostu rysowane kalambury. Jednakże aby wygrać wcale nie trzeba pięknie rysować. Są 4 poziomy trudności, dlatego można dopasować rozgrywkę do wieku graczy. Uczestnicy jednocześnie rysują i zgadują hasła. Nie opłaca się więc ani rysować zbyt prosto, ani zbyt skomplikowanie, gdyż dostaje się też punkty wtedy, gdy inni odgadną, co przedstawia ilustracja. Przy tej grze każdy się świetnie bawi!

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry