0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Lista najgorętszych premier książkowych 2017 roku – TOP 10

Lista najgorętszych premier książkowych 2017 roku – TOP 10

Rok 2017 już za nami i niewątpliwie w przypadku moli książkowych obfitował on w liczne wyczekiwane premiery. Ten czas da się podsumować krótkim zdaniem: dla każdego znalazło się coś dobrego. Można wrócić wspomnieniami do minionego roku i raz jeszcze przypomnieć te książki, które były najbardziej TOP wśród oczekiwanych premier.

 

 1. Ken Follett – Słup Ognia
 2. Harlan Coben – Już mnie nie oszukasz
 3. Remigiusz Mróz – Inwigilacja, Oskarżenie
 4. Jo Nesbo – Pragnienie
 5. Paula Hawking – Zapisane w wodzie
 6. Dan Brown – Początek
 7. Carlos Ruiz Zafon – Labirynt duchów
 8. David Lagercrantz – Millenium Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień
 9. Stephen King, Owen King – Śpiące królewny
 10. Veronika Roth – Naznaczeni śmiercią

 

1. Ken Follett – Słup Ognia

Ken Follett to jeden z najbardziej znanych autorów thrillerów, powieści szpiegowskich oraz historycznych. W zeszłym roku miała swoją premierę książka Słup Ognia będąca kontynuacją serii Kingsbridge, której początek dały Filary Ziemi. Powieść ma miejsce w XVI wieku za panowania Elżbiety I, która kładła podwaliny pod słynny Secret Service. Jest połączenie gatunków powieści historycznej i szpiegowskiej.

Książki Kena Folletta

 

2. Harlan Coben – Już mnie nie oszukasz

To kolejny popularny autor powieści kryminalnych i thrillerów. W 2017 roku premierę miała jego książka Już mnie nie oszukasz. Główną bohaterką jest Maya Stern, agentka sił specjalnych, która odkrywa nagranie bawiącej się córki z ojcem, którego pochowała kilka tygodni wcześniej. I tu zaczynają się kłopoty, a także poszukiwania odpowiedzi na dręczące pytania. Jak zwykle powieść autorstwa Cobena wciska w fotel.

 

3. Remigiusz Mróz – Inwigilacja, Oskarżenie

Remigiusz Mróz z pewnością jest jednym z największych odkryć polskiej literatury na przestrzeni kilku ostatnich lat. Prawdziwy tytan pracy, który co roku wydaje co najmniej kilka książek. W 2017 swoje premiery miały między innymi dwa tomy z serii prawniczej o Joannie Chyłce - Inwigilacja i Oskarżenie. W tym samym roku miały również swoje premiery książki z nowej serii politycznej: Wotum nieufności oraz Większość bezwzględna. Żaden gatunek literacki nie jest temu autorowi straszny.

 

4. Jo Nesbo – Pragnienie

Harry Hole powrócił. Jeden z najbardziej popularnych norweskich policjantów ma kolejną zagadkę do rozwiązania. Seryjny morderca grasuje, a Hole musi się zmierzyć nie tylko z nim, ale i z własną, trudną przeszłością. To już 11 tom serii, który ukazał się po czterech latach przerwy. Książka Jo Nesbo trzyma poziom i do samego końca lektury napięcie tylko rośnie.

Książka Jo Nesbo Pragnienie

 

5. Paula Hawking – Zapisane w wodzie

Autorka popularnej i zekranizowanej powieści Dziewczyna z pociągu zaprezentowała w 2017 roku swoje nowe dzieło Zapisane w wodzie. Na fali popularności poprzedniej książki i ta była mocno wyczekiwana przez fanów. Wydarzenia powieści mają miejsce na północy Wielkiej Brytanii, gdzie w niewielkim odstępie czasu znaleziono dwa ciała – matki i córki. Rozpoczyna się śledztwo, które odkrywa najbardziej mroczne tajemnice.

 

6. Dan Brown – Początek

Kolejna wyczekiwana część serii książek z Robertem Langdonem, najpopularniejszych historykiem i specem od symboliki. Tym razem staje on przed nie lada wyzwaniem związanym z odpowiednią na najbardziej nurtujące pytania ludzkości – kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Jak powstała ziemia? Skąd wzięli się ludzie? Odpowiedzi na te zagadki mogą wstrząsnąć niejednym światopoglądem.

Zestaw książek Dana Browna

 

7. Carlos Ruiz Zafon – Labirynt duchów

Jest to czwarty tom cyklu powieści Cmentarz zapomnianych książek. Są lata 50-te, główna bohaterka Alicja Gris, będąca jednocześnie agentką reżimu generała Franco dostaje specjalne zadanie odnalezienia ważnego ministra. Śledztwo zaprowadza ją do księgarni Sempere & Synowie, gdzie zaczynają do niej powracać wspomnienia z dzieciństwa. Ten tom ostatecznie zamyka całą serie, pojawiają się w nim wszystkie znane postaci i ostatecznie rozwiązuje wszystkie splątane ze sobą wątki.

 

8. David Lagercrantz – Millenium Tom 5. Mężczyzna, który gonił swój cień

Była to jedna z najbardziej wyczekiwanych premier roku 2017. Każdy miłośnik sagi Millenium autorstwa Stiega Larrsona czekał na drugi już tom kontynuacji tej serii w wykonaniu Lagercrantza, będącego spadkobiercą zmarłego przed laty pisarza. Lisabeth Salador, dziewczyna, która igrała z ogniem dostaje szansę, by wreszcie poznać prawdę o tym, kto stał za koszmarem jej dzieciństwa.

 

9. Stephen King, Owen King – Śpiące królewny

Jest to powieść autorstwa króla horroru Stephena Kinga oraz jego syna, który także jest pisarzem. Książka zaliczana jest do gatunku fantastyki i opowiada o przyszłości, w której coś dziwnego i niezrozumiałego dzieje się z kobietami – zapadają w śpiączkę owinięte szczelnie w kokon. Ich jaźń przenosi się do innego świata, w którym panuje spokój i harmonia. Obudzenie takiej kobiety wywołuje dziką furię. Świat zostaje opanowany przez mężczyzn i zaczyna popadać w coraz większy chaos i zniszczenie.

 

10. Veronika Roth – Naznaczeni śmiercią

Ta książka jest pierwszym tomem dylogii z gatunku fantasy. Na odległej planecie żyją dwa walczące ze sobą ludy, które dążą się wzajemną nienawiścią. Z czasem ta wrogość zaczyna maleć i przeradzać się w coś lepszego, jednak aby w pełni zapanował spokój i harmonia, należy zmierzyć się z własnymi uprzedzeniami i obsesjami zakorzenionymi od pokoleń.

 

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry