0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Nieruchomości na wynajem, czyli jakie mieszkania kupować, żeby na nich zarobić?

Nieruchomości na wynajem, czyli jakie mieszkania kupować, żeby na nich zarobić?

Coraz więcej osób decyduje się za zakup mieszkania, które będzie przeznaczone pod wynajem. Nieruchomości są bowiem najlepszą formą inwestycji i to od wielu lat. Na wynajmie mieszkania można sporo zarobić i mieć przy tym dodatkowe oraz stałe źródło dochodu. Jakie mieszkania warto zainwestować? Na co uważać wybierając nieruchomości pod wynajem?

 

 

Nieruchomości pod wynajem – jakie są opłacalne?

Najbardziej opłacalne są oczywiście mieszkania. Wiele osób inwestuje w nie, żeby móc przeznaczyć je na wynajem i na tym zarabiać. To zresztą nie jedyne nieruchomości, na których można zarabiać. Wiele osób staje się właścicielami lokali użytkowych i wynajmuje je na biura i inne działalności. Popularne jest także oferowanie garaży, z czego również można mieć dochód, ale nie tak duży w porównaniu do innych nieruchomości. Najpopularniejsze pozostają jednak mieszkania.

Niski blok

 

Mieszkanie małe czy duże – które łatwiej wynająć?

Według specjalistów od nieruchomości, dużo łatwiej wynajmuje się mieszkania o małym metrażu. Więcej osób poszukuje przytulnych kawalerek niż dużych mieszkań. Wcale to nie znaczy, że na takim wynajmie mniej się zarabia. Kawalerki są teraz w cenie i wiele osób woli wynajmować w pojedynkę niż mieszkać z obcymi osobami na dużym metrażu. Najlepiej sprzedają, ale i wynajmują się nieruchomości o powierzchni około 30 m2. Chętnie szukają ich pracujące pary, jak i single. Jeśli już ktoś szuka większego mieszkania to większe znaczenie będzie miała liczba pokoi niż sam metraż. Istotne jest również, by były one nieprzechodnie. Takie dużo łatwiej wynająć.

 

Mieszkanie pod wynajem – jaka lokalizacja?

Lokalizacja dla wynajmu ma często kluczowe znaczenie. Każdy, kto szuka mieszkania, chce by było położone ono w atrakcyjnej okolicy. Za taką zazwyczaj uważa się centra miast, ale też dzielnice, które są z nimi dobrze skomunikowane. W cenie są także nieruchomości w pobliżu uniwersytetów. Nie da się ukryć, że większość najmujących to właśnie studenci, który chcą mieć blisko do uczelni i głównie tym się kierują, poza ceną oczywiście.

 

Mieszkanie na wynajem – w jakim mieście?

Trudno nie wspomnieć o tym, w jakich miastach najlepiej funkcjonuje wynajem mieszkań. Głównie są to miejscowości, w których jest wiele uniwersytetów. Najlepiej więc zainwestować w nieruchomości, które znajdują się w Warszawie, Krakowie i Gdańsku. Ponadto, duże zainteresowanie budzą także mieszkania w Łodzi, Katowicach, Lublinie, Wrocławiu, Poznaniu i Szczecinie.

 

Standard mieszkania na wynajem

Standard mieszkań na wynajem to często temat rzeka. Wielu właścicieli nie zwraca uwagi na to, jak wygląda mieszkanie i co wypadałoby w nim zmienić, ponieważ wychodzą z założenia, że i tak na ich nieruchomość znajdzie się ktoś chętny. Nie jest to jednak podejście właściwe, przynajmniej dla osoby przedsiębiorczej. Bowiem im wyższy standard mieszkania, tym lepiej można na nim zarobić. Wszyscy przywiązują wagę do tego, jak wygląda dane mieszkanie. Czasami lepiej dopłacić niż funkcjonować w spartańskich warunkach.

Umeblowany salon

Jeżeli chodzi o wyposażenie, większość właścicieli kupuje podstawowe sprzęty AGD i mebluje pomieszczenia. Im nowsze wyposażenie, tym więcej będzie chętnych do wynajmu. Niestety na rynku nieruchomości wciąż nie brakuje mieszkań, które bardzo dobrze pamiętają czasy PRL-u. Bywa też tak, szczególnie podczas wynajmu długoterminowego, że najmujący sami chcą umeblować mieszkanie i warto im to oczywiście umożliwić.

 

Komu wynajmować mieszkanie?

Ustalenie grupy docelowej także ma duże znaczenie podczas kupowania mieszkania, które będzie przeznaczone pod wynajem. Jeśli chcemy, by zajmowali je jedynie studenci, warto znaleźć nieruchomość w pobliżu „miasteczka akademickiego”. Pokoje oczywiście powinny być nieprzejściowe. Warto też sprawdzić, jakie udogodnienia znajdują się w okolicy bloku, czyli sklepy, restauracje czy dyskoteki. Chcąc natomiast wynajmować mieszkanie rodzinom, należy sprawdzić infrastrukturę osiedla. Takie osoby zazwyczaj chcą, by wokół było bezpiecznie, by były place zabaw, przedszkola, szkoły, ale i sklepy czy ośrodki zdrowia. Planując więc wynajem warto określić też grupę docelową, której chcemy zaoferować mieszkanie.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry