0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

6 najlepszych platformówek na PlayStation 4

6 najlepszych platformówek na PlayStation 4

Gry na konsolę, a już zwłaszcza na PlayStation 4, cieszą się bardzo dużą popularnością. A do jednych z najczęściej wybieranych należą platformówki, czyli gry zręcznościowe, w których postacie poruszają się po określonych planszach, na których wykonują misje. Gry platformowe dostarczają wiele rozrywki na długie godziny, dlatego warto sprawdzić, które z nich są najlepsze.

 

 

1. Rayman Legedns

Tytułowy bohater, czyli Rayman, to postać znana z poprzednich części gry, które wychodziły na starsze wersje konsoli Play Station.

To przede wszystkim niezwykle kolorowa platformówka z bajkową grafiką, której twórca jest Michel Ancel. Z pozoru może wydawać się też niezwykle prosta, chociaż szybko okazuje się, że wymaga bardziej zaawansowanych umiejętności zręcznościowych.

W Rayman Legends gracz przechodzi przez kolejny poziomy, których wygląd nawiązuje do najsłynniejszych miejsc – starożytnej Grecji, czy średniowiecznych miejscowości z okazałymi zamkami.

Mogą w to grać aż cztery osoby, co zapewnia świetną zabawę.

Rayman Legends

 

2. Little Big Planet 3

Little Big Planet 3 to gra, w której będziesz poruszać się uroczymi “szmatko-szkrabkami”. Ta platfomórka została ztworzona przez stuio Media Molecule i co jest nowością, pozwala na tworzenie własnych minigier i udostępnianie ich w sieci.

W Little Big Planet 3 może grać czterech graczy i oprócz klasycznej postaci, czyli Sackboya, istnieje możliwość wyboru jego kompanów, którzy dysponują innymi umiejętnościami.

I choć patrząc na niezwykle urokliwą grafikę, można by odnieść wrażenie, że jest to gra dla najmłodszych, pierwsze wrażenie nie może Cię zwieść. Niektóre plansze są tak trudne, że z pewnością nie raz będzie trzeba przechodzić je po raz kolejny. I jeszcze raz… I jeszcze… By tylko pokonać czyhających na samym końcu straszliwych tytanów.

Little Big Planet

 

3. Ratchet&Clank

Jak widać na poprzednich przykładach, dobre gry platformowe nigdy się nie nudzę, co gra Ratchet&Clank tylko potwierdza. Gra została stworzona przez studio Insomaniac Games i po raz pierwszy zadebiutowała na konsolę PS 2.

Głównymi bohaterami jest lisek Ratchet oraz jego dzielny pomocnik Clank. Razem przemierzają różne platformy, by uwolnić Kapitana Qwarka i uchronić świat przed demonicznym Drekiem. Przy okazji muszą zniszczyć wielu wrogów, którzy próbują im w tym przeszkodzić oraz zbierać cenne przedmioty, np… śrubki!

Tak naprawdę ta platformówką konwencją nie odbiera od dwóch poprzednich. Co jednak wcale nie przeszkadza w tym, by świetnie się przy niej bawić i spędzić godziny na próbie ocalenia świata.

 

4. Child of Light

Natomiast Child of Light trochę odbiega od poprzednich propozycji, ponieważ jest to dwuwymiarowa gra RPG stworzona przez Ubisoft.

W tym wypadku główną bohaterką jest dziewczynka, która na drodze ku dorosłości napotyka wiele przeszkód, tak typowych dla mrocznego świata fantasy.

Jest to świetna gra dla fanów kultowego Final Fantasy, którzy na pewno nie będą nią rozczarowani.

 

5. Worms W.M.D

Kojarzysz uzbrojone po zęby robaki, które walczą między sobą o tytuł zwycięcy, kolejne gratyfikacje oraz o powiększanie możliwości zbrojonych? W takim razie musisz zakupić Worms W.M.D, czyli platformówkę wydaną na konsolę PS4. Kolejną część Worms'ów stworzył zespół Team 17.

Zasady gry są bardzo podobne, co w przypadku poprzednich części. Twoja drużyna robaków, wyposażona w potężne bazooki i zwykłe strzelby, musi wyeliminować drużynę przeciwną, przy czym na każdą akcję w czasie walki masz określoną ilość czasu. Co jest nowością, to pojawiające się na planszy pojazdy, które służą jako nowy sposób zabijania przeciwników. Można również ukrywać się w budynkach.

6. Assassin's Creed Chronicles: China

W zestawieniu nie może zabraknąć kultowej gry platformowej Assassin's Creed. I o ile trzy pierwsze gry, to platformówki z urzekającą grafiką, idealne zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, Child of Light, to nieco mroczniejsza propozycja, a Wormsy… to po prostu robaki, tak Assassin's Creed jest dla prawdziwych „twardzieli”.

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że Assassin's Creed Chronicles: China to gra z quasi-historycznym tłem, w której gracz porusza się po XVI-wiecznych Chinach. Tutaj wcielisz się w postać doskonale wyszkolonej asasynki, która chce pomścić śmierć członków swojego zakonu.

W tej części nie liczy się bezpośrednie starcie z przeciwnikami (choć i to będzie nieuniknione), lecz skuteczne ukrywanie się przed wrogami, dzięki czemu musisz wykazać się nie tylko dużą zręcznością, ale również strategicznym myśleniem.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry