0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jak wyposażyć salon fryzjerski? Co jest niezbędne w pracy fryzjera?

Jak wyposażyć salon fryzjerski? Co jest niezbędne w pracy fryzjera?

Żeby prowadzić salon fryzjerski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Odpowiednie meble i sprzęty pomagają w usprawnieniu pracy, dzięki czemu staje się wygodniejsza i prostsza, a klientom zapewnia się w ten sposób maksymalny komfort. Jakie wyposażenie w salonie fryzjerskim jest niezbędne?

 

 

Jak powinno wyglądać wyposażenie salony fryzjerskiego?

Wbrew pozorom nie jest łatwe urządzenie salonu fryzjerskiego, ponieważ wymaga to naprawdę wielu elementów, sprzętów, urządzeń, mebli czy różnego rodzaju akcesoriów. Nie jest to prosty wybór, ponieważ na rynku można znaleźć szeroki wachlarz możliwości do wykorzystania. Mimo to dobrze jest wiedzieć, jakie sprzęty i akcesoria fryzjerskie będą najbardziej niezbędne w naszym salonie.

 

Jakie meble do salonu fryzjerskiego?

Najprościej będzie wymienić listę tych mebli fryzjerskich, które w salonie są koniecznością. Jest to podstawa, jeżeli chodzi o wyposażenie, dlatego warto o nich pamiętać:

Fotel fryzjerski – to absolutnie obowiązkowy mebel w każdym salonie fryzjerskim, powinien on być wygodny zarówno dla klienta, jak i fryzjera. Ważne żeby posiadał podłokietniki oraz oparcie, które można dowolnie regulować i powinno się kończyć w górnej części pleców. Ważne jest również, by fotel był obrotowy. Najlepiej wybierać fotele z eko-skóry – łatwiej je utrzymać w czystości.

Konsolety – to inaczej lustra, dzięki którym klient ma kontrolę nad kolejnymi działaniami fryzjera; powinny być ładnie oprawione, a także charakteryzować się dużą odpornością na wilgoć. W skład konsolety często oprócz lustra wchodzą jeszcze szafki, półki oraz schowki, dodatkowo warto pomyśleć o dobrym oświetleniu luster.

Myjnia – to nic innego jak stanowisko, przy którym fryzjer myje głowę klienta. W jego skład wchodzi wygodny i stabilny fotel z oparciem oraz rzecz jasna umywalki, które są zazwyczaj ceramiczne lub plastikowe; dodatkowo dostępne są na rynku także myjnie fryzjerskie z funkcją masażu, specjalnie dla większego komfortu klienta.

Szafki – z jednej strony opcjonalne, z drugiej bardzo istotne – ta część wyposażenia służy przede wszystkim przechowywaniu narzędzi, akcesoriów i kosmetyków; warto też postawić na przeszklone witryny, aby można było zaprezentować akcesoria i sprzęty używane w salonie – najważniejsza będzie tutaj praktyczność.

Taboret (hoker) – ten konkretny mebel bardzo przydaje się w pracy fryzjera, mówiąc dokładniej, jest to obrotowy taboret z regulowaną wysokością i bez oparcia; posiada także gumowe kółka, dzięki czemu istnieje możliwość łatwego poruszania się.

Meble fryzjerskie

 

Jakie akcesoria fryzjerskie są niezbędne?

W tym wypadku można wypisać całą masę rzeczy, bez których praca fryzjera byłaby niezwykle trudna, niewygodna czy wręcz niemożliwa do wykonywania. Warto tutaj wymienić:

Nożyczki – to podstawa w każdym salonie, zestaw nożyczek różnego rodzaju i wielkości musi być obowiązkowo

Grzebienie i szczotki – one także są podstawą, dzięki nim rozczesuje się i układa włosy – mogą być różne pod względem materiału, a także kształtu, dzięki czemu można je dostosować do techniki fryzjerskiej

Klipsy fryzjerskie – są one wykorzystywane głównie w trakcie farbowania włosów, ich modelowania i strzyżenia, przytrzymują pasma i pomagają fryzjerowi w pracy

Urządzenia elektryczne – zalicza się do nich: suszarki (także suszarki hełmowe), lokówki, prostownice itd. Pomagają one modelować i układać włosy, tworzyć fryzury i suszyć

Fartuch fryzjerski – chroni on przede wszystkim odzież własną fryzjera w trakcie pracy, dodatkowo może też pełnić rolę reklamy

Peleryna – podobnie jak fartuch pełni rolę ochronną, ale tutaj chroni odzież klienta

Miski i pędzle do farbowania – ułatwiają pracę fryzjera przy farbowaniu włosów, niezwykle ważne jest, by były wysokiej jakości, aby móc z nich korzystać przez długi czas

Akcesoria sanitarne – są na samym końcu, ale wcale nie mniej ważne; prowadząc salon fryzjerski ważne jest zachowanie czystości i sterylności, więc niezbędne jest posiadanie mioteł, środków dezynfekujących i innych środków czystości.

Suszarko-lokówka marki Bosch

 

Co jeszcze przyda się w salonie fryzjerskim?

Większość wyżej wymienionych rzeczy stanowi obowiązkowe wyposażenie każdego salonu fryzjerskiego, choć niektóre z nich są opcjonalne. Oprócz tego warto jeszcze wspomnieć o takich drobnych akcesoriach, jak spinki, papiloty, wsuwki, wałki czy folie aluminiowe. Nie można tutaj także zapomnieć o kosmetykach do włosów! Ich wybór jest naprawdę wielki, a w salonie fryzjerskim powinny znajdować się tylko te najwyższej jakości i rekomendowane do użycia profesjonalnego.

Dodatkowo warto również pamiętać o takich elementach salonu fryzjerskiego jak recepcja, która powinna być miejscem reprezentatywnym, a także poczekalni składającej się z krzeseł, sof czy foteli, aby klienci mogli w spokoju i wygodzie poczekać na swoją kolej. Wszystko to tworzy w pełni profesjonalny i nowoczesny salon fryzjerski, który cieszy oko, a także służyć będzie przez wiele lat, dzięki wysokiej jakości meblom i akcesoriom.

 

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry