0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jak wybrać zegarek do biegania, czym kierować się podczas zakupu?

Jak wybrać zegarek do biegania, czym kierować się podczas zakupu?

Prowadzisz aktywny tryb życia? Cenisz sobie wszelkie gadżety związane ze sportem? Biegasz i chcesz kupić fajny zegarek? Nic dziwnego. Odpowiedni zegarek na ręce to podstawowy gadżet każdego biegacza. Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czym kierować się podczas podczas wyboru?Oto kilka ważnych wskazówek.

 

Wybór zegarka to nie lada wyczyn. Zastanów się czego dokładnie oczekujesz. Zegarek do biegania powinien spełniać kilka ważnych kryteriów.

Choć wydawać by się mogło, że kupno zegarka to coś bardzo prostego, nic mylnego. Asortyment obecnie jest naprawdę bardzo szeroki. Minęły czasy kiedy istniały pojedyncze modele, a wybór był znacznie okrojony. Warto zastanowić się nad typem zegarka. Osoba, która biega rzadko nie potrzebuje modelu za ponad 800 zł. Ważne, aby zegarek do biegania miał podstawowe funkcje. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku osób bardzo aktywnych fizycznie i biegających na wielokilometrowe dystanse. Opcje zaawansowane w zegarku będą mile widziane.

Jeżeli zaczynasz biegać, pamiętaj, że na początku najważniejsza jest chęć do biegania i samodyscyplina. Dużo osób chce biegać, jednak po pewnym czasie okazuje się, że nie dają rady. Jeżeli naprawdę chcesz podjąć się tego wyzwania, najpierw przygotuj się do tego odpowiednio. Na tym etapie kup zegarek z podstawowymi funkcjami. Dopiero po upływie dłuższego czasu warto zainwestować w droższy gadżet. Na co zwrócić uwagę?

zegarek do biegania z pulsometrem

 

Wyraźny wyświetlacz z dobrym podświetleniem

Jeżeli lubisz biegać wieczorami i nocą, powinieneś postawić na zegarek podświetlany. Duży i wyraźny ekran pozwoli szybko zobaczyć informacje na zegarku. Warto zwrócić uwagę na czas podświetlania. Dobrze, aby były to minimum 3 sekundy. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na ponownym podświetlaniu. Bardzo często jedna sekunda nie pozwala na dokładne przeczytanie informacji. Im dłuższy czas podświetlania, tym większa szansa na dokładne przeczytanie  na wyświetlaczu.

 

Duże cyfry

Dobrze, aby cyfry były duże i zajmowały główną część ekranu.  Podczas biegu wszystkie liczby powinny być bardzo dobrze widoczne. Nikt nie chce przerywać treningu i zatrzymywać się w celu dokładnego przeczytania wyświetlacza na zegarku. Przy dokonywaniu zakupu zwróć uwagę na wielkość cyfr oraz ich jakość.

 

Pomiar tętna

Fajnie, gdyby zegarek posiadał monitor pracy serca. Coraz więcej biegaczy chce mieć stały wgląd do pracy serca, dlatego wybierają zegarki z funkcją pulsometru. Dzięki temu każdy kto biega, w szczególności osoba początkująca, jest w stanie sprawdzać na bieżąco swoje tętno. Warto sprawdzić czy puls wyświetla się na tym samym ekranie co czas. Dobrze, aby sprawdzenie pracy serca nie zajmowało dłuższego czasu.

 

GPS

Jeżeli biegasz na długie dystanse w miejsca bardzo oddalone, warto abyś go miał w zegarku. Ta opcja będzie bardzo wygodna i przydatna dla biegających w terenie, natomiast mało użyteczna dla kogoś kto trenuje w miejscu stałym i dobrze znanym.

 

Dobra jakość baterii

Nikt nie chce, aby podczas biegania wyczerpała się bateria zegarka. Niestety często się tak dzieje, w szczególności na długich dystansach. Dobrze więc wybrać zegarek, który będzie posiadał długi czas trzymania baterii. Jest to w szczególności przydatne dla osób biegających często i długo, jeżeli biegasz na krótkie dystanse to nie jest to na tyle ważne.

 

Odpowiedni wygląd

Zegarek do biegania ma bardzo często sportowy fason. Fajnie jednak, gdyby mógł być użytkowany również na co dzień. Jeżeli cenisz sobie elegancję, możesz zakupić zegarek do biegania, który będzie połączeniem elegancji i sportu. Dzięki temu będzie on również idealny na co dzień.

 

Zanim kupisz zegarek do biegania zastanów się dobrze nad tym czego od niego oczekujesz. Każdy z nich ma inne funkcje, które warto wcześniej przetestować. Pamiętaj, że na początku nie ma potrzeby nabywania modelu z dużą ilością dodatkowych funkcji. Jeżeli zaczniesz biegać na długie dystanse, wybierz model z większą ilością dodatkowych opcji. Dzięki temu w jednym urządzeniu będziesz posiadać kilka innych jak pulsometr, nawigację, stoper czy po prostu przydatny na co dzień zegarek. To bardzo przydatne atrybuty, więc zastanów się dobrze i kup idealny zegarek do biegania.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry