0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jak wybrać sprzęt do salonu fryzjerskiego i kosmetycznego?

Jak wybrać sprzęt do salonu fryzjerskiego i kosmetycznego?

Jak mawiał Johann Nepomuk Nestroy - piękno kobiety to piękne piękno, ale nietrwałe. Aby przedłużyć i wyostrzyć jego moc potrzebne jest stałe dbanie o wygląd twarzy, włosów, całego ciała. Niezbędne w tym celu będzie nie tylko stosowanie skutecznych kosmetyków, ale i częste odwiedzanie salonów urody oraz fryzjera. Właściciele tychże przybytków piękna powinni dołożyć wszelkich starań, aby to właśnie ich lokale przyciągały na stałe miłujących dobry wygląd klientów.

Jakie akcesoria elektryczne kupić do salonu kosmetycznego?
Kosmetyki i inne artykuły do salonu kosmetycznego

 

Na wyposażenie obu salonów składa się szereg elementów – od najbardziej charakterystycznych i rzucających się w oczy – jak odpowiednie meble, po zmieniające się szczegóły, niezbędne w prowadzonej działalności (ręczniki, pędzle czy choćby grzebień). Ponieważ producenci sprzętu proponują wciąż nowe, innowacyjne produkty i kosmetyki, ich wybór jest ogromny. W tekście wymienimy jedynie najważniejsze elementy, bez których przybytek piękna nie może funkcjonować.

 

Jakie meble do salonu fryzjerskiego wybrać?

Odpowiednio dobrane meble stanowią podstawę dobrze urządzonego stanowiska fryzjerskiego. To one decydują o funkcjonalności, komforcie ale i estetyce pomieszczenia, co w przypadku tej gałęzi usług jest cechą szczególnie ważną.

 

Jak wybrać najlepszy fotel fryzjerski?

Fotel fryzjerski jest podstawa każdego salonu. Powinien spełniać on przede wszystkim powierzone mu funkcje. Najważniejszą z nich jest wygoda – zarówno dla siedzącego w nim klienta, jak i dla pracującego  fryzjera. Komfort osoby pielęgnowanej budowany jest dzięki podłokietnikom oraz wygodnemu oparciu, kończącemu się w górnej części pleców – tak aby klient miał oparcie, a fryzjer swobodę kreowania fryzury.

Zabiegi fryzjerskie będą łatwiejsze do wykonania na obrotowym fotelu, łatwym do przesuwania, lecz posiadającym system zabezpieczający przed niekontrolowanym przesuwaniem się. Najlepsze wymiary dla fotela to: - głębokość - 50 do 70 cm, szerokość - 55 do 75 cm i wysokość - 80 do 100 cm. Obecnie sprzedawane modele mają różnorodne kształty i kolory, które dopasować można do wystroju salonu.

Meble fryzjerskie są sporym wydatkiem

 

Jak wybrać najlepszą konsoletę?

Kolejny z niezbędnych elementów wyposażenia. Służyć ma przede wszystkim klientowi do stałej kontroli pracy fryzjera. Otoczenia lustra jest także dobrym miejscem do postawienia aktualnie wykorzystywanego sprzętu.

W skład niego, w zależności od zamysłu projektowego, dostępnego miejsca i wymogów klientów wchodzić mogą – duże lustro naprzeciw fotela (zazwyczaj zawieszone na ścianie), szafki po bokach (jedna lub dwie po bokach) oraz półki do postawienia kawy lub do schowania torebki klientki na czas strzyżenia.

Lustro powinno być dobrze oświetlone, najlepiej światłem naturalnym, wspartym przez oświetlenie sztuczne, zapewniające ciepłe kolory i dobrą widoczność szczegółów.

Wyposażenie salonu fryzjerskiego to całą gama sprzętów i urządzeń

Jaki wybrać pomocnik fryzjerski?

Główny organizer, przeznaczony do przechowywania najczęściej wykorzystywanych przez fryzjera akcesoriów.

Pomocnikiem nazywamy niewysoką (do metra) szafeczkę na kółkach. Składa się ona z otwartych, wysuwanych półek, lub zamkniętych szuflad. Najczęściej jest ona wykonana z plastiku. Najwyższa półka posiadać powinna organizer, pozwalający na łatwe odnajdywanie małych przedmiotów w przegródkach.

 

Jak urządzić stanowisko do mycia?

Musi się znaleźć w każdym salonie. To tam klienci mają mytą głowę przed dalszymi zabiegami. Na stanowisko do mycia składa się wygodny fotel z oparciem pod kątem, kończącym się pod umywalką. Ceramiczna lub plastikowa umywalka ma mieć kształt zapewniający komfortowe mycie głowy dla klienta. Kolor umywalki i foteli dopasować można pod wystrój salonu.

 

Gdzie umieścić suszarki?

W niektórych salonach wykorzystywana jest specjalistyczna, stojąca suszarka, nakładana na głowę klienta. Suszy ona szybciej i sprawniej włosy, nie pozwala jednak na jednoczesne modelowanie przez fryzjera. Z tego też względu w wielu miejscach używane są wciąż modele podobne do tych, wykorzystywanych w domach, przeznaczonych do trzymania w ręce.

Klientki cenią nowocześnie wyposażone salony fryzjerskie

Jakie wybrać akcesoria elektryczne do salonu fryzjerskiego?

Suszarka

Jak już zostało wspomniane, w przeważającej liczbie salonów wykorzystywane są typowe suszarki ręczne. Sprzęt ten powinien być markowy, posiadać dużą moc (powyżej 2000 W) oraz regulację temperatury suszenia (zimny nawiew). Najlepiej, aby posiadał on wymienne końcówki służące do modelowani różnych rodzajów włosów. Pamiętajmy o zakupie sprzętu z gwarancją.

Maszynki elektryczne

Służą do strzyżenia i wygalania partii włosów. Również i ten sprzęt powinien być dobrej marki i posiadać dużą moc. Maszynka do strzyżenia włosów o dużej mocy (45 W) pozwala przyciąć nawet najgrubsze włosy. Model posiadać musi łatwą, lecz niezmienną w czasie strzyżenia regulację długości strzyżonego włosa. Powinien mieć wymienne nasadki. Dostępne są modele zasilane kablem podłączonym do gniazdka oraz bezprzewodowe – z wbudowanym akumulatorem.

Lokówki

Prócz dotychczasowych wymogów – marki, mocy (przynajmniej 650 W) i regulacji temperatury, dochodzą tu nowe parametry. Lokówki występują w różnych wielkościach, a każda średnica charakteryzuje się innym zastosowaniem. Cieńsze płytki pozwalają na modelowanie krótszych włosów i uzyskiwanie cieńszych, sprężynowanych loków. Lokówka powinna posiadać wymienne nasadki, pozwalające na uzyskanie odmiennych typów loków.

Lokówko-suszarki stanowią hybrydę tych dwóch sprzętów. Możliwe jest używanie jej na mokre włosy, co przyspiesza proces zakręcania fal. Podstawą nie są tu rozgrzane płytki, jak w przypadku lokówek, ale wydmuchiwane z wnętrza, ciepłe powietrze.

Prostownice

Modele różnią się między sobą przede wszystkim materiałem, z którego skonstruowane zostały nagrzewające się płytki. Początkowo był to metal, obecnie wybierane są zazwyczaj ceramiczne, rzadziej tytanowe (najdroższa opcja) lub teflonowe (niektóre modele ścierają się). Najlepsze są prostownice z jonizacja dodatkową, która przeciwdziała elektryzowaniu się włosów.

Prostownice różnią się maksymalną temperaturą, grubością oraz czasem nagrzewania.

 

Prostownica do włosów przyda się w każdym salonie fyzjerskim

Jakie wybrać akcesoria niemechaniczne do salonu?

Każde stanowisko fryzjerskie zaopatrzone musi zostać w szereg przedmiotów, w ilości wystarczającej dla niezakłócanej pracy wszystkich fryzjerów. Do najważniejszych należą: nożyczki (kilka par, różna wielkość i grubość, z wbudowanym podparciem na palec środkowy), grzebienie (kilka sztuk, różna wielkość, grubość, rozstawienie zębów, także te ze szpilkami a końcu), szczotki (nieelektryzujące, okrągłe, plastikowe lub zagłówku znajdowało się wycięcie pozwalające na komfortowe położenie głowy i unieruchomienie jej w jednej pozycji w trakcie zabiegu.

Najpraktyczniejsze są fotele umożliwiające sporą modyfikację. W zależności od obsługiwanej partii ciała możliwe jest w nich rozłożenie na płasko (masaż), uniesienie dołu (stopy) czy podniesienie oparcia (podczas zabiegu na twarz). Pamiętajmy także o elastyczności wielkości fotela, dopasowywanej do wysokości kosmetyczki.

Stolik

Kolejny niezbędny element wyposażenia. Służy do przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych dłoni. Z tego też względu zapewniać musi swobodny dostęp z dwóch stron – dla klientki i kosmetyczki. Najlepiej, aby stolik posiadał załączoną szafkę z szufladami, w których możliwe będzie przechowywanie niezbędnych akcesoriów i kosmetyków.

Mebel musi być estetyczny, sprawiać wrażenie sterylnego, ale także był łatwy w czyszczeniu (dzięki zastosowanym materiałom i prostocie formy).

Regał na produkty

W zależności od ilości kosmetyków i ich charakteru, zakupić możemy otwarte lub zamykane szafki. Odkryte półki najlepiej nadają się do eksponowania kolorowych kosmetyków, np. wszystkich lakierów do paznokci ułożone obok siebie. Dzięki zastosowaniu pudełek czy dozowników możliwe jest trzymanie wszystkich stosowanych akcesoriów na wierzchu w sposób estetyczny i higieniczny.

Suszarka frzjerska firy Philips

Jakie akcesoria elektryczne kupić do salonu kosmetycznego?

Najpopularniejsza obecnie opcja, stanowiąca świetne rozwiązanie dla mniejszych przestrzeni. Urządzenia wielofunkcyjne łączą w sobie rozwiązania zaczerpnięte z kilku urządzeń, oszczędzając miejsce, ale i pieniądze właściciela salonu. Możliwe jest np. zakupienie urządzenia 7 w1 do wykonywania podstawowych zabiegów - mezoterapii i mikrodermabrazji.

W większości salonów miejsce znaleźć się musi także na podgrzewarkę do wosku lub parafiny, które wykorzystane zostaną do depilacji. Najważniejsza jest duża moc oraz szybkie, lecz kontrolowane podgrzewanie wosku. W niektórych salonach wykorzystywane są depilatory mechaniczne.

W większości salonów znajdziemy solarium. Lepiej inwestować w sprzęt wysokiej klasy, ponieważ klienci od razu poznają jakość i efekty uzyskiwane na naszym sprzęcie. Ich wybór jest przeogromny – różna ilość, rozmieszczenie i moc lamp wpływają na cenę. Warto kupować modele o jak największej kontroli opalania, wydaje, mocne i z nawiewem. Koszt jednego łóżka dobrej firmy to ok. 30 tys. zł. Alternatywę stanowią solaria natryskowe, gdzie kolor (odpowiedni barwnik) nanoszony jest sprayem w kabinie.

Niezbędna będzie także profesjonalna frezarka do manicure i pedicure. Wymienne frezy pozwolą na wyczarowanie idealnego paznokcia – w zależności od końcówki czy będzie to polerowanie, piłowanie wstępne czy kolejne etapy. Należy zwracać uwagę na ilość obrotów na minutę i wydajność elementów.

Kosmetyki i inne artykuły do salonu kosmetycznego

W salonie kosmetycznym, w zależności od proponowanych usług, niezbędne będą różne przyrządy kosmetyczne. Najważniejsze to – ostre nożyczki, pęsety, pilniczki (najlepiej szklane), waciki, akcesoria do sztucznych paznokci, gąbeczki, urządzenia do hydromasażu, ręczniki, miski, plastry do depilacji, brodzik do moczenia nóg z bieżącą ciepłą i zimną wodą lub przenośny brodzik, który będzie myty i dezynfekowany po każdym użyciu.

Nie zapominajmy o całej gamie kosmetyków pielęgnacyjnych, wykorzystywanych do zabiegów, jak i kolorowych – podkładów, korektorów, pudrów, cieni, pomadek, kredek i tuszy, a także utrwalaczy makijażu. Sporym wydatkiem będzie także zakup wszystkich kosmetyków kolorowych i pielęgnacyjnych do przeprowadzania manicure i pedicure.

W każdym salonie fryzjerskim jak i kosmetycznym na zapleczu powinny zaleźć się także sprzęty przeznaczone dla załogi – szafki na odzież osobistą i fartuchy, mebel do przechowywania ręczników, suszarka, zaplecze kuchenne oraz apteczka.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry