0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Gry towarzyskie. Jakie planszówki wybrać na wieczór ze znajomymi?

Gry towarzyskie. Jakie planszówki wybrać na wieczór ze znajomymi?

W czasie spotkań ze znajomymi można spędzać czas na różne sposoby, a gry planszowe są jednym z nich. Rynek planszówek przezywa od kilku lat prawdziwy boom, a liczba gier, w które możemy zagrać jest naprawdę imponująca. Co jednak warto zabrać na spotkanie towarzyskie? W co warto zagrać ze znajomymi i w większym gronie?

 

 

Jakie gry towarzyskie na spotkanie ze znajomymi?

Warto od razu na wstępie wspomnieć, że gier towarzyskich na rynku nie brakuje, tym samym mogą one trafić w gusta każdego, niezależnie od wieku, płci czy preferencji. Są zarówno lekkie i niezobowiązujące, jak i znacznie cięższe tytuły. Można zdecydować się na gry w mniejszym gronie, jak i takie, które zdecydowanie lepiej sprawdzają się w liczniejszym towarzystwie. Poważne, zabawne, logiczne, zręcznościowe, na wyobraźnię – wybór może niektórych zaskoczyć. Wystarczy zresztą przejrzeć oferty gier planszowych dostępnych w sklepach i serwisach ogłoszeniowych, by samemu się o tym przekonać. Niektóre gry kosztują też dosyć sporo i mogą nie być na każdą kieszeń, dlatego, jeżeli jest taka możliwość, warto szukać tańszych alternatyw i zakup używanych. Sam wybór tytułu będzie jednak zależał tylko i wyłącznie od nas.

 

Taboo

Taboo to wariacja popularnej gry w kalambury, a w nowej i odświeżonej formie. Do wyboru mamy karty z hasłami oraz listą słów zakazanych, będących tabu. Innymi słowy trzeba przekazać swojej drużynie hasło w ten sposób, by zostało ono odgadnięte, ale bez użycia słów zakazanych, w innym przypadku osoba obserwująca użyje piszczałki, a hasło przepada i karta musi zostać odrzucona. W ten sposób może się bawić od 4 do nawet 12 osób, a do dyspozycji graczy pozostaje ponad 1000 haseł do odgadnięcia razem z klepsydrą do odmierzania czasu oraz piszczałką.

 

Dixit

Z powodzeniem Dixit można zaliczyć już do klasyki gier planszowych i choć w znacznym stopniu dedykowana jest dzieciom i młodzieży, w towarzystwie osób starszych także może być doskonałym wyborem. Mamy tutaj do dyspozycji ponad 80 kart w fantastycznymi ilustracjami. Każdy z graczy wybiera jedną z kart w swojej turze i wymyśla do niej skojarzenie. Zadaniem pozostałych jest wybranie na tej podstawie jedej ze swoich kart, a potem przetasowanie ich wszystkich razem i odgadnięcie, o której z nich mówił bajarz. Gra wydaje się być prosta, ale wymyślne skojarzenia nie raz i nie dwa mogą być mylące. Jest to gra od 3 do 6 osób, w wersji Dixit Odyssey może grać nawet 12 osób, dostępne są również liczne dodatki.

Gra planszowa Dixit

 

Mafia

Zdecydowanie Mafia jest jedną z popularniejszych gier towarzyskich, w którą grywa się na niejednej imprezie i wśród znajomych, szczególnie gdy grono jest znacznie większe. Na rynku gier można znaleźć kilka różnych wariacji tej rozgrywki i obok tradycyjnej Mafii z policją i gangsterami, gdzie rolą policji jest rozbicie gangu, a mafii pozbycie się policji, jest jeszcze gra Wilkołaki czy Wampiry. W standardową Mafię można zagrać od 7 do nawet 22 osób!

5 Sekund

Jeżeli lubi się adrenalinę, gra 5 sekund jest jak najbardziej dobrym wyborem. Trzeba szybko myśleć i szybko mówić, bowiem ma się tylko 5 sekund na to, by udzielić prawidłowej odpowiedzi na zadane pytanie czy polecenie widoczne na karcie. Czy jesteś w stanie w ciągu 5 sekund wymienić trzy imiona na literę L? Wydaje się proste, ale gdy masz tak mało czasu i czasomierz, który głośno i rozpraszająco odmierza czas, o pomyłkę nie jest trudno! Jest to gra przeznaczona dla 3 do 6 osób.

Gra planszowa 5 sekund

 

Karty Dżentelmenów

Jeżeli jest się miłośnikiem specyficznego poczucie humoru i posiada się znajomych o podobnym guście, Karty Dżentelmenów powinny być prawdziwym hitem na każdym towarzyskim spotkaniu. Mamy tutaj do dyspozycji białe karty pytań oraz czarne karty odpowiedzi – każda osoba w swojej turze dobiera kartę pytania i czyta ją, a pozostali gracze muszą dobrać do niej kartę odpowiedzi ze swojej ręki – najzabawniejsza, najbardziej zakręcona odwiedź wygrywa! Obecnie jest 5 sezonów gry, a karty można mieszać ze sobą. Zagrać w to może od 3 do 15 osób.

 

Tajniacy

Lubicie tematykę szpiegowską? Tajniacy powinni do was przemówić. Gracze dzielą się na dwie drużyny, którym przewodzi dwóch szefów. Zadaniem szefa jest przekazanie hasła swojej drużynie tak, by ci odnaleźli swoich agentów. Hasła mogą być wieloznaczne, skojarzenia różne, co wcale nie ułatwia zadania. Wygrywa ta drużyna, której szybciej uda się odnaleźć wszystkich swoich agentów i nie trafi na szpiega. Gra przeznaczona dla 2 do 8 osób.

 

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry