0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Książki motywacyjne, które warto przeczytać, by zmienić swoje życie

Książki motywacyjne, które warto przeczytać, by zmienić swoje życie

Książki motywacyjne zawsze były bardzo popularne, jednak w dobie rozwoju coachingu w Polsce, można stwierdzić, że zapotrzebowanie na tego typu poradniki jest jeszcze większe. Nie wszystkie jednak książki tego typu faktycznie sprawiają, że chęci do życia i do odnalezienia głębszego sensu rosną. Które zatem poradniki motywacyjne warto przeczytać?

 

 

„Jak przestać się martwić i zacząć żyć” Dale Carnegie

Książka Dale'a Carnegie powstała jeszcze zanim coaching stał się modny. Autor napisał ją bowiem już w 1948 roku i do dzisiaj pozycja ta nie traci na popularności. Dale Carnegie pochodził z biednej, rolniczej rodziny. Sam długo nie mógł się wybić. Najpierw pracował na wsi, potem uczył się w koledżu, prowadził kursy, był sprzedawcą. Jego pierwsze szkolenia zawodowe nie były dobrze opłacalne. Zarabiał ledwo 30 dolarów i to na cały tydzień. Sławę przyniosła mu książka „Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi”, która została przetłumaczona na wiele języków.

Książka Dale Carnegie

W „Jak przestać się martwić i zacząć żyć” dowiadujemy się, że umartwianie się nad sobą i swoim losem to uzależnienie, jak na przykład picie alkoholu czy palenie papierosów. Autor przedstawia nam szereg propozycji, jak wyzbyć się takiej tendencji. Dostajemy praktyczne wskazówki, które mają nam ułatwić pracę nad sobą. Oprócz tego, Carnegie podpowiada jak pozbyć się lęków i jak radzić sobie z krytyką, by wpłynęła ona na nas pozytywnie.

 

„Potęga podświadomości” Joseph Murphy

To kolejna pozycja, która stała się popularna przed modą na coaching. Joseph Murphy uznawany jest na prekursora myślenia pozytywnego. „Potęga podświadomości” to książka, która do dzisiaj jest popularna na całym świecie. Co jakiś czas pojawiają się na rynku nowe edycje tego poradnika. W „Potędze podświadomości” dowiadujemy się tego, jak zmienić swoje podejście i zacząć wierzyć w siłę podświadomości. Są tam opisane specjalne techniki, które ułatwiają zmianę takiej postawy. Aby wzmocnić przekaz, autor przywołuje historię konkretnych osób, które dzięki zmianie myślenia, poprawiły jakość swojego życia.

Potęga podświadomości

 

„Like a virgin” Richard Branson

Richard Branson to ekscentryczny brytyjski przedsiębiorca, którego majątek wyceniany jest na prawie 5 miliardów dolarów. Pochodzi z rodziny o prawniczych tradycjach, jednak on sam nigdy nie chciał pójść tą drogą. Miał problemy z nauką, co uniemożliwiało mu zdobycie wykształcenia. Natomiast Branson wyróżniał się innymi cechami: kreatywnością, odwagą i umiejętnością zjednywania sobie ludzi. Większe pieniądze zarobił otwierając muzyczny sklep wysyłkowy „Virgin”, a później rozwinął wytwórnię muzyczną „Virgin Records”. Wszystkie kolejne pomysły na biznes również były strzałami w 10.

Branson napisał kilka kilka książek, które mają pomóc osobom chcącym założyć własny biznes. Poradnik „Like a Virgin. Czego nie nauczą Cię w szkole biznesu” to dosyć nietypowa propozycja motywacyjna, którą każdy początkujący przedsiębiorca powinien przeczytać. Branson na swoim przykładzie opisał jak założyć opłacalny biznes. Cytaty z tej książki są powielane przez najbardziej znane i szanowane czasopisma na całym świecie, co o czymś świadczy.

 

„Dawaj innym szczęście” Tony Hsieh

„Dawaj innym szczęście” to poradnik napisany przez dyrektora generalnego sklepu odzieżowego online Zappos – Tony'ego Hsieha, twórcy „LinkExchange”. Wyznaje on takie zasady jak ogromny szacunek do pracowników i dbanie o ich rozwój, motywacja do pracy, ale i do rozwijania własnych zainteresowań, wysoka kultura w firmie, przykładanie szczególnej wagi do profesjonalnej obsługi klienta, za którą są odpowiedzialni wszyscy, nie tylko dany dział, a także wyjątkowa dbałość o szczęście i pozytywne myślenie.

Podobnie jak w przypadku innych książek motywacyjnych, Tony Hsieh dzieli się z czytelnikami przemyśleniami opartymi na własnych doświadczeniach. W książce znajdziemy porady jak stworzyć firmę, w której wszyscy będą chcieli pracować, jak szukać przepisu na sukces, jakie wartości wyznawać w biznesie i jakim być szefem, by motywować ludzi do pracy. Najważniejsze przesłanie jakie płynie z lektury tego poradnika to: staraj się zmienić świat na lepszy.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry