0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

10 najpopularniejszych imprezowych gier planszowych dla dorosłych

10 najpopularniejszych imprezowych gier planszowych dla dorosłych

Na każdej imprezie, która odbywa się w domu lub na wyjeździe nadchodzi taki moment, że z chęcią wprowadziłoby się jakiś element zabawy i rywalizacji, który pozwoli bawić się wspólnie. Idealne do tego są gry planszowe, bowiem integrują zespół. Przedstawiamy najpopularniejsze gry, które sprawdzą się podczas imprezy.

 

 

Twister

W zasadzie gra znana chyba większości. Twister nie jest jako tako grą planszową. Mamy matę i koło do losowania. Aby wygrać, trzeba utrzymać równowagę – stając na rękach i stopach na wciąż zmieniających się kolorowych polach na macie. Nie jest to takie proste, bowiem inni zawodnicy robią to samo. Wychodzi to, kto jest najbardziej wygimnastykowany.

gra twister

 

Jenga

Jenga również nie jest planszówką, jednak pozycją obowiązkową na imprezach. To po prostu wieża z drewnianych klocków, które należy po kolei wyciągać, uważając by nie zwalić całej konstrukcji.

 

Tajniacy

W grę Tajniacy może grać od 2 do 8 osób, ale dopiero od 14 roku życia. Gracze dzielą się na dwie drużyny, którym przewodzi dwóch Szefów Wywiad. Ich zadaniem jest nawiązanie kontaktu ze wszystkimi swoimi agentami. Niestety każdy z nich może podawać swojej drużynie tylko jedno hasło na turę, dzięki któremu powiąże ze sobą kilka widocznych dla wszystkich kryptonimów. Drużyna musi się za to domyślić, który z nich należy do ich agentów, omijając tych cudzych. Co więcej jeden z kryptonimów jest nazwą zabójcy. To gra, która jest nieprzewidywalna i nigdy się nie nudzi.

 

Story Cubes

Gra Story Cubes to w zasadzie nie jest klasyczna gra planszowa, jednakże z pewnością sprawdzi się na imprezie. To po prostu 9 sześciennych kostek, z których każda na ściankach ma inny zestaw ilustracji.

To gra na wyobraźnię. Każdy zawodnik musi rzucić wszystkimi kostkami, a następnie zacząć opowiadać historię opartą na dziewięciu wylosowanych obrazkach. Można zabłysnąć w gronie znajomych snując narrację romantyczną, pełną grozy lub akcji. Do gry dokupić można również dodatki – kolejne kości z tematycznymi obrazkami. Są związane z baśniami, ze sportem, z medycyną.

 

Party Time

Party Time, zwana również Party Alias to gra przeznaczona dla graczy od 11 roku życia. Liczba zawodników wynosi od 4 do – właściwie bez ograniczeń. Rozgrywka polega na tym, że trzeba wyjaśnić pozostałym graczom znaczenie słów, a to za pomocą innych wyrazów, a to używając synonimów, antonimów, czy podpowiedzi.

Na planszy znajdziemy również pola premiowe. Tam znajdują się dodatkowe zadania, takie jak pokazywanie zwierząt lub zawodów, a także wyszukiwanie rymów, opisywanie znanych osobistości, czy też znalezienie jak największej ilości wyrazów rozpoczynających się na tę samą literę. Te wariacje kalamburowe doskonale sprawdzają się na każdej imprezie.

 

Koncept

Gra Koncept pozwala na uczestniczenie w rozgrywce od 4 do 12 osób w wieku od 10 lat. Jej celem jest odgadywanie haseł pokazywanych przez innych graczy. Jednakże nie może nic rysować, czy mówić. Może skorzystać wyłącznie z planszy z obrazkami i specjalnych znaczników. Hasła mają 3 poziomy trudności, na każdej karcie znajduje się 9 – po 3 dla każdego. Tak, by zawodnik mógł wybrać idealne do swoich możliwości.

 

Time's Up!

Gra Time's Up! Występuje w kilku wersjach, jednakże niezależnie od tego, którą z nich się wybierze rozgrywka polega na tym samym. Należy podzielić się na pary. Zadanie polega na odgadywaniu haseł. Pobiera się je z dość dużej puli, jednak na całą rozgrywkę zostają te same. W pierwszej turze wylosowaną osobę lub rzecz możemy opisywać słowami w dowolny sposób, tak by osoba odgadła o kim mówimy w jak najszybszy sposób, bowiem ma się tylko 30 sekund. Warto odgadnąć ich jak najwięcej w tym czasie. W drugiej turze podpowiadający może użyć już tylko jednego słowa. Z kolei w trzeciej – musi hasło pokazać – bez słów. Wygrywa para/drużyna, która odgadnie jak najwięcej słów.

 

Jungle Speed

Gra Jungle Speed zarówno w starej, jak i nowej wersji jest lubiana niemalże przez wszystkich. Jej zasady są proste, dlatego grać w nią mogą już osoby od 7 roku życia. Rozgrywka nie trwa zbyt długo, jednak to, co może się podobać to fakt, że w Jungle Speed może ze sobą rywalizować nawet 20 osób.

W pudełku znajduje się 80 kart i drewniany totem. To gra na zręczność, spostrzegawczość i szybkość. Kart należy się jak najszybciej pozbyć, jednak aby to zrobić należy w odpowiednim momencie złapać totem. Oczywiście jeśli zrobi się to w złym lub w ogóle, to należy wziąć karty przeciwników. Świetna zabawa gwarantowana!

 

Założysz się?

Założysz się? To nie tylko gra imprezowa, ale i rodzinna. Mogą brać w niej udział 3-6 osób od 8 roku życia. Oprócz planszy, kostki i 6 pionków znajdziemy w pudełku 3 klepsydry, banknoty, 12 kart do obstawiania po 6 z "tak" i "nie" oraz 144 karty z zadaniami zręcznościowymi i 144 z zadaniami umysłowymi.

W rozgrywce można zdecydować się albo na wykonywanie różnych zadań albo na odpowiadanie na pytania. W tym czasie inne osoby obstawiają sukces lub porażkę. Jeśli odgadną – zdobywają dodatkowe punkty. Oczywiście sukces osoby odpowiadającej lub wykonującej zadanie także jest nagradzany.

gra załozysz się

 

Daję głowę

Gra Daję głowę jest przeznaczona dla osób od 10 lat, a możną w nią grać od 4 do nawet 50 osób! W metalowym pudełku znajdziemy instrukcję i 50 kart, z czego na każdej znajdują się 3 zadania. Na czym polega rozgrywka? Właśnie na wykonaniu wszystkich czynności zapisanych na karcie.

To zabawne zadania, które mają 3 poziomy trudności, za różną ilość punktów. W dodatku trzeba je wykonać tak, by żadna z pozostałych osób się nie domyśliła, że to co robimy, o czym mówimy itp. jest związane z kartą. Jeśli ktoś odgadnie – zyskuje 2 punkty, jeśli nie trafi – straci 1 punkt. Najlepiej w Daję głowę grać przy okazji jakiejś inny rozgrywki, czy w okolicznościach np. grillowania. W ten sposób łatwiej wykonać nawet najdziwniejsze zadanie bez wzbudzania podejrzeń. Sprawdzi się raczej w większym gronie, np. podczas wakacyjnego wyjazdu.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry