0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Samochody ciężarowe
Cała Polska

Dodaj ogłoszenie Za darmo i bez rejestracji!

Samochody ciężarowe

Samochody ciężarowe do przewozu dużych i ciężkich ładunków możesz kupić tanio za pośrednictwem naszego serwisu ogłoszeniowego. Kupuj pojazdy do transportu lokalnie, bezpośrednio od właściciela. Przejrzyj ogłoszenia motoryzacyjne wybierając swoje miasto, województwo i wybierz dla siebie niedrogi, używany samochód ciężarowy sprawny mechanicznie, atrakcyjny wizualnie i niezawodny.
Filtrowanie
Pokaż tylko
Sortuj wg:
Ogłoszenia: 1-30
ogłoszeń: 30 | 60
Kategorie
Lokalizacje

Samochód ciężarowy, to pojazd przeznaczony do przewozu ładunków. Pierwszy na świecie pojazd ciężarowy z silnikiem spalinowym powstał w 1896 roku. Pierwsza polska ciężarówka została stworzona w latach 1946-48, a jej znakiem firmowym był Star, który obecnie znajduje się pod skrzydłami niemieckiego koncernu MAN.

Do samochodów ciężarowych zaliczamy ciężarówki, wywrotki, cysterny, dźwigi, betoniarki, ciągniki siodłowe, chłodnie, lawety czy zamiatarki.

Wśród najpopularniejszych marek samochodów ciężarowych możemy znaleźć m.in. Iveco, MANa, Scanie, Volvo czy Mercedes-Benz.

O 1976 roku w Wielkiej Brytanii powstał konkurs na Samochód Ciężarowy Roku. W niedługim czasie konkurs ten znacznie zwiększył swój zasięg i stał się wydarzeniem o znaczeniu międzynarodowym. W skład jury wchodzą redakcje specjalistycznych czasopism motoryzacyjnych z 25 krajów, w tym z Polski. W 2017 roku tytuł ten otrzymała Scania serii R/S.

W Polsce znajduje się aż 8 zakładów produkujących samochody użytkowe, czyli auta dostawcze, ciężarówki i autobusy. Swoje fabryki postanowił ulokować w naszym kraju Man, Volkswagen, Volvo czy Scania. Można więc stwierdzić, że stanowimy europejską potęgę w zakresie produkcji aut ciężarowych i innych samochodów użytkowych.

Copyright © 2011-2017 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Polityka cookies.

Przewiń do góry