0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Kultura i Rozrywka
zachodniopomorskie

Dodaj ogłoszenie Za darmo i bez rejestracji!

Kultura i Rozrywka >

Kultura i Rozrywka zachodniopomorskie

Filtrowanie
Pokaż tylko
Sortuj wg:

Wyróżnione (1)

Pozostałe ogłoszenia (34322)

Ogłoszenia: 1-30
ogłoszeń: 30 | 60
Kategorie
Lokalizacje

Kultura i rozrywka to dwa niezwykle szerokie pojęcia. Zawierają w sobie całokształt dorobku duchowego i materialnego społeczeństwa, w tym takie wytwory jak literatura, sztuki plastyczne, muzyka, film i wiele innych. Kulturę możemy rozumieć np. jako dobre maniery, panujące zwyczaje, ale termin ten odnosi się także do całości wydarzeń o charakterze kulturalnym.

Rozrywka najprościej tłumaczona jest jako działalność, której celem jest dostarczenie przyjemności poprzez relaks. Możemy więc zaliczyć do niej uczestnictwo w spektaklach filmowych, teatralnych lub operowych, koncertach, a także różne formy rekreacji, takie jak uprawianie sportu czy turystyki.

W dzisiejszych czasach dostarczaniem rozrywki zajmuje się w głównej mierze tzw. przemysł rozrywkowy, który stanowi jedną z gałęzi gospodarki. Najbardziej widocznym owocem działania przemysłu rozrywkowego jest radio i telewizja.

Bardzo popularną formę rozrywki stanowią różnego rodzaju gry komputerowe oraz towarzyskie, np. planszówki lub gry karciane. Istotną część kultury w formie materialnej stanowi literatura, a więc wszelkie książki i pisma. Aby poznać kulturę danego kraju warto zaznajomić się z jego literaturą, która jest zapisem wszelkich obyczajów, tradycji, zmian kulturowych, politycznych oraz gospodarczych.

Ogłoszenia Kultura i Rozrywka zachodniopomorskie - Kupuj i sprzedawaj rzeczy używane i nowe w Twojej okolicy

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Polityka cookies.

Przewiń do góry