0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Xbox 360 Kinect czy PlayStation Move? Co wybrać?

Xbox 360 Kinect czy PlayStation Move? Co wybrać?

Konsole stają się już od lat nieodłącznymi elementami naszego życia. Korzystamy z nich zarówno w wolnej chwili w samotności, jak i na imprezach w towarzystwie wielu osób. Fakt, że kilka lat temu na rynku pojawiły się urządzenia, które rejestrują nasz ruch, zrewolucjonizował niemal całkowicie postrzeganie tego rodzaju zabawy. Sprawdźmy, który z popularnych sprzętów, Xbox Kinect czy PS Move okaże się lepszy.

 

Każda konsola ma swoich zatwardziałych fanów i czasem ciężko ich przekonać do zmiany zdania. Jeśli jednak podchodzisz do sprawy zdroworozsądkowo, to na pewno trafią do Ciebie poniższe argumenty. Już na wstępie przyznam, że korzystałem wielokrotnie z jednej i drugiej konsoli. Za każdym razem bawiłem się świetnie, więc wybór którejkolwiek z nich na pewno nie będzie stratą pieniędzy. Wszystko zależne jest od tego, czego oczekujesz od swojego sprzętu. Poznajmy podstawowe różnice.

 

System sterowania konsoli

To chyba najważniejsza różnica, na którą niemal każdy zwraca uwagę, jeśli chce kupić konsolę z kontrolerem ruchu. Kinect zastosował rozwiązanie, w którym nie ma konieczności wykorzystywania żadnego dodatkowego kontrolera.

Konsola rejestruje Twoje ruchy za pomocą trzech kamer, które tworzą specjalny obraz 3D. Twoje ciało jest podzielone na 48 części, co umożliwia urządzeniu podążanie za ruchem Twojego ciała w czasie rzeczywistym. Niestety, wymaga to ogromnej mocy obliczeniowej i czasem gra może się zawieszać. Zdarza się to czasami przy większej ilości graczy.

W przypadku produktu Sony konieczne jest wykorzystanie kontrolera ruchu, który zwykle nazywany jest po prostu różdżką. Urządzenie przypomina swoim kształtem większy mikrofon. Konieczność wykorzystywania takiego pada niestety wiąże się z pewnymi minusami.

Przede wszystkim mamy znacznie ograniczone możliwości wpływania na swoje postacie w grze. Kamera wychwytuje bowiem jedynie jeden punkt, czyli rękę z naszym kontrolerem. Dodatkowo, jeśli chcemy grać z innymi osobami, konieczne jest dokupienie większej ilości padów.

Poza tym, kontrolery muszą być ładowane i trwa to niestety dosyć długo. Jeśli więc zapomnimy załadować swój sprzęt przed imprezą, to musimy liczyć się z tym, że nie zagramy z naszymi znajomymi na konsoli. Musimy więc kontrolować diody, które informują nas o stanie baterii.

Play Station to kultowa konsola do gier

Jakie gry do Kinect i PS Move

To również ważna kwestia, której nie można pominąć. Kinect świetnie sprawdza się w przypadku małych dzieci, ponieważ dla Microsoftu to ważny target. Powstaje więc wiele gier ruchowych, które są dedykowane dla najmłodszych. Osadzone są one w bajkowej scenerii. PS Move docenią natomiast zwolennicy strzelanek.

Pad zbiera bowiem jedynie jeden ruch, jednak jest bardzo precyzyjny. Jeśli więc chcemy się odstresować poprzez zabijanie wrogów w czasie misji wojennej, to Sony okaże się znacznie rozsądniejszym wyborem.

W internecie znajdziesz szeroki wachlarz gier na konsole

PS Move czy Xbox 360 Kinect - co sprawdzi się na imprezie?

Pewnie wielu z Was intuicyjnie odpowie, że Kinect będzie lepszym rozwiązaniem na imprezę ze znajomymi. Wiele argumentów rzeczywiście przemawia właśnie za tą konsolą. Umożliwia ona bowiem grę dla wielu osób bez konieczności stosowania żadnego dodatkowego kontrolera. Wystarczy bowiem tylko stanąć przed kamerą i zacząć się ruszać. Microsoft stworzył nawet specjalna grę imprezową, w którą może grać 6 osób w 18 trybach.

Moim zdaniem Move może również zaoferować ciekawą formę zabawy. Wymaga to oczywiście dokupienia dodatkowych kontrolerów. Gra „Just Dance” wielokrotnie sprawdziła się na imprezach, na których byłem. Musimy naśladować choreografię, która pojawia się na ekranie telewizora lub rzutnika.

Mogą w nią grać cztery osoby. To prawda, że ruch jest sczytywany tylko z ręki, jednak lista piosenek, do których możemy zatańczyć specjalny układ choreograficzny jest naprawdę spora i zawsze obejmuje najnowsze hity.

Świetnie sprawdza się „Sing Star”, czyli karaoke od Sony. W tej grze śpiewają dwie osoby, a konsola ocenia, która z nich lepiej „trafia w dźwięki.”

Dzięki konsoli mogą świetnie się bawić dorośli i dzieci

Jaka cena PlayStation Move i Kinect?

Od razu trzeba powiedzieć, że Sony oferuje nam tańszą zabawę. Podstawowy zestaw, czyli kamerkę i kontroler kupimy już za 130 zł. W komplecie mamy jednak tylko jeden pad, więc konieczne będzie dokupienie przynajmniej jeszcze jednego.

W przypadku Kinecta mamy do czynienia ze znacznie bardziej zaawansowaną technologią, więc musimy również zapłacić więcej. Zwykle jest to nawet 900zł. Oczywiście są to koszty, które ponosimy, jeśli już posiadamy oryginalną konsolę.

Podsumowując, Kinect to rozwiązanie, które na pewno pozwoli Ci się więcej poruszać i zadowoli Twoje dzieci. Play Station sprawdza jest bardziej precyzyjne, jednak oferuje również parę ciekawych rozwiązań na imprezy. Wymaga jednak używania padów. Każda z tych konsoli na pewno jednak sprawi Ci dużo radości.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry