0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Wyposażenie firmy – samemu czy z pomocą specjalistów? Od czego zacząć prowadzenie własnej firmy?

Wyposażenie firmy – samemu czy z pomocą specjalistów? Od czego zacząć prowadzenie własnej firmy?

Pomysł o założeniu własnej firmy jest czymś co zajmuje myśli niejednej osoby pracującej na etacie. Własna działalność to szansa na realizacje swoich marzeń, połączenie pracy z pasją oraz uzyskanie duże niezależności. Zanim jednak zaczniemy wypełniać dokumenty związane ze zgłoszeniem działalności do odpowiednich urzędach, zastanówmy się od czego zacząć prowadzenie własnej firmy?

 

 

Najważniejszy jest pomysł

Wiele osób zastanawia się od czego zacząć tworzenie własnego biznesu i choć brzmi to mało odkrywczo, to najważniejszy jest dobry pomysł. Wiedząc czym konkretnie ma się zajmować nasza firma, możemy zrobić badanie rynku, aby przekonać się czy ktoś już nie wpadł na to samo, a jeśli tak, to co możemy zrobić by być od niego lepszym? Mając określony cel możemy także wybrać formę prawną, dowiedzieć się czy będą potrzebne nam specjalne zezwolenia lub koncesje. W tym momencie bardzo ważne jest również określenie, czy chcemy działać w pojedynkę, czy też posiadamy lub będziemy szukać odpowiedniego wspólnika.

maszyny produkcyjne

 

Siedziba firmy i wyposażenie

Gdy wiemy już czym zajmować się będzie nasza firma, wiemy też czy potrzebne będzie nam specjalne lokum, w którym założymy jej siedzibę. Jeśli nasza firma ma coś produkować, może być nam potrzebna hala produkcyjna oraz maszyny produkcyjne. Pracownicy, których będziemy zatrudniać będą potrzebowali strojów roboczych. Jeśli naszym marzeniem jest otwarcie piekarni lub cukierni, to niezbędne będzie takie wyposażenie sklepu jak witryny lub lady chłodnicze. W przypadku prowadzenia jakiejkolwiek działalności związanej z żywnością potrzebne mogą okazać się regały i szafy chłodnicze. W biurze niezbędne będą meble biurowe oraz komputery, drukarki itp.

Działalności o różnym charakterze wymagają specyficznego wyposażenia. Tylko od nas zależy, czy będziemy je kompletować na własną rękę, czy wynajmiemy firmę, która nam w tym pomoże. Wiele osób wybiera tańszą opcję i samodzielnie szuka poszczególnych elementów np. na różnych portalach ogłoszeniowych. Część sprzętów można kupić używanych, jednak warto zasięgnąć informacji u kogoś, kto prowadzi lub prowadził podobną działalność i zna się na rzeczy.

 

Koszty związane z własną działalnością

Otwarcie własnego biznesu najczęściej wiąże się z pewnymi kosztami. Samo wynajęcie odpowiedniego lokum i zakup wyposażenia firmy może pochłonąć całkiem sporą sumę pieniędzy. Oczywiście najlepiej dysponować własnym kapitałem, który pokryje koszty związane z początkowymi wydatkami, zanim firma zacznie sama na siebie zarabiać. Niestety mało kto jest w tak komfortowej sytuacji i bardzo często najlepszym wyjściem jest szukanie wsparcia finansowego w różnego rodzaju instytucjach.

Koszty związane z działalnością gospodarczą to nie tylko wyposażenie. W zależności od rodzaju działalności może być nam potrzebne specjalistyczne oprogramowanie, płatne są również niektóre zezwolenia i koncesje. Ważna jest również reklama, a jeśli planujemy zatrudniać pracowników, to musimy mieć pieniądze na pierwsze wypłaty.

lady chłodnicze

 

Gdzie szukać dofinansowania dla firmy?

Do najpopularniejszych miejsc, które udzielają pomocy finansowej osobom chcącym otworzyć własną działalność gospodarczą należy przede wszystkim Urząd Pracy. Wielu początkujących przedsiębiorców stara się także o różnego rodzaju dofinansowania z Unii Europejskiej. Innym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu w banku. Trzeba pamiętać o tym, że aby dostać dofinansowanie, musi mieć naprawdę dobry biznesplan i odpowiednio wypełnić wszystkie niezbędne wnioski.

 

Rejestracja własnej firmy

Mając gotowy plan, wiedząc skąd pozyskamy środki finansowe na rozpoczęcie działalności i znając odpowiedzi na wszystkie zadanie tutaj pytania odnośnie samego pomysłu na firmę można przejść do działania, czyli rejestracji firmy. Jeśli nigdy wcześniej nie prowadziliśmy żadnej działalności, to swoje pierwsze kroki skierować musimy do Urzędu Miasta lub Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii aby dokonać wpisu do Ewidencji Działalności Gospodarczej. Działalność można zacząć już w dniu złożenia wniosku, a na potwierdzenie założenie własnej firmy nie trzeba długo czekać.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry