0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jak zaplanować święta w Zakopanem? Jak wybrać transport, noclegi i atrakcje turystyczne w górach?

Jak zaplanować święta w Zakopanem? Jak wybrać transport, noclegi i atrakcje turystyczne w górach?

Święta to czas, który najczęściej chcemy w gronie najbliższych, z rodziną i znajomymi. O ile zazwyczaj wystarczył kiedyś do tego dom rodzinny, coraz większą popularnością cieszą się święta organizowane na wyjazdach. Prym wiodą tutaj miejscowości górskie, w tym stolica Tatr – Zakopane. Jak zorganizować święta w górach? Na co zwracać uwagę, jak wszystko zaplanować?

 

 

Czy święta w Zakopanem to dobry pomysł?

Każdy z nas święta przeżywa inaczej, jedni w wąskim gronie rodzinnym, gdzie jest ledwo kilka osób, a w innych przypadkach jest to okazja na rodzinny spęd, kiedy to zjeżdżają się członkowie familii ze wszystkich stron. Organizowanie takich świąt często jest nie lada wyzwaniem, bo to zakupy, dekorowanie domu, przygotowanie miejsca dla gości, często też wiele nerwów i stresów, bo niestety, choć święta to z założenia czas na szczęście, generują także wiele negatywnych odczuć.

Chcąc uniknąć tego problemu i jednocześnie spędzić święta w wyjątkowym otoczeniu, można pomyśleć o wyjeździe na wczasy, na przykład w góry. Dlaczego? Zazwyczaj hotele czy pensjonaty są na te okoliczności przygotowane, udostępniając specjalne oferty właśnie na święta. Wystarczy przyjechać i wszystko będzie przygotowane – posiłki, dekoracje, atmosfera, a często i dodatkowe atrakcje i rzecz jasna niesamowite górski widoki.

Dlaczego Zakopane? Jest to niekwestionowana stolica polskich Tatr i jednocześnie jeden z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez turystów. Ofert świątecznych można znaleźć tam sporo i jest w czym wybierać.

 

Jaki nocleg wybrać w górach?

Nie będzie to łatwe, ale wybór hoteli, pensjonatów i pokoi gościnnych w Zakopanem jest bardzo szeroki. W tym wypadku najlepiej posiłkować się internetem, a konkretnie skorzystać z ogłoszeń na serwisach, gdzie usługi wynajmu miejsc noclegowych jest najwięcej. W ten sposób można znaleźć pełen pakiet wczasów w warunkach i cenie, jakie będą nam najbardziej odpowiadały. Trzeba przy tym pamiętać, że im większe będziemy mieli wymagania (apartamenty, dodatkowe atrakcje), tym trzeba się liczyć z większymi kosztami takiego pobytu. Chcąc oszczędzić, można wybrać zwykły pokój gościnny, a święta zorganizować na mieście – lokali odpowiednich do rodzinnej imprezy nie zabraknie.

 

Jak wybrać transport w góry?

Kwestia transportu to sprawa już dość mocno indywidualna. Jeżeli posiadamy samochód, jak najbardziej możemy pojechać właśnie nim, szczególnie gdy planujemy imprezę świąteczną w niewielkim rodzinnym gronie. Z innych możliwości pozostaje jeszcze transport pociągiem albo wykorzystując do tego komunikację PKS. Każda z tych możliwości ma swoje wady i zalety, ale nie ogranicza się tylko do nich. Jeżeli planujemy większy rodzinny wypad, a nie wszyscy są w stanie zabrać się jednym środkiem transportu czy też nie ma aż tylu samochodów, można też zdecydować się na wynajęcie busa, który zawiezie wszystkich na miejsce.

 

Jakie atrakcje turystyczne w górach wybrać?

Święta w górach, szczególnie święta Bożego Narodzenia wiążą się ze specyficzną porą roku, jaką jest zima. Na pewno warto pojechać w góry nie tylko dla dobrego świątecznego jedzenia i miłej atmosfery, ale i atrakcji, z jakich można wówczas skorzystać. Kuligi czy zjazdy ze stoków narciarskich to tylko przykłady tego, co można robić zimą w górach. Wprawdzie jedzie się do Zakopanego na święta, ale warto jest wykorzystać okazję i skorzystać z licznych atrakcji jakie daje nam ta miejscowość.

Wiele hoteli i pensjonatów organizuje także swoje atrakcje, najczęściej oparte na tradycjach góralskich. Spędzając więc święta w Zakopanem możemy liczyć na góralskie jedzenie oraz kolędowanie. Organizowanie imprez tematycznych, wizyty Świętego Mikołaja. Wybór jest naprawdę duży, dzięki czemu możemy ten czas spędzić tak, jak będziemy chcieli – aktywnie lub leniwie, w zależności od preferencji. Można też połączyć kilka możliwości, zwłaszcza, gdy planujemy wyjazd z dziećmi, dla których też należałoby zorganizować dodatkowe atrakcje.

 

Jak zorganizować święta w górach i nie zbankrutować?

Na pewno przyda się umiejętność organizacji i dobrego planowania. Warto przy tym już wcześniej zacząć rozglądać się za ofertami, ponieważ zazwyczaj dostępne są one już na kilka miesięcy przed świętami. Pozwoli to na znalezienie najbardziej korzystnych warunków, szczególnie cenowych. Im bliżej świąt, tym mniejszy będzie wybór i tym ceny mogą być wyższe, choć mogą trafić się promocje w stylu „last minute”. Trzeba jednak wziąć pod uwagę ryzyko, jakie się z tym wiąże.

 

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry