0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

TOP 8 najlepszych komedii romantycznych

TOP 8 najlepszych komedii romantycznych

Nie ma lepszego sposobu na spędzenie długiego wieczoru, niż obejrzenie komedii romantycznych. A jeśli nie masz pomysłu na film, sprawdź nasze propozycje. Choć niektóre z pewnością znasz, na pewno z przyjemnością do nich wrócisz.

 

 

1. Amelia

Amelia to film wyjątkowy, w którym tytułowa bohatarka za sprawą jednego, dobrego uczynku, postanawia uszczęśliwiać ludzi.

Wystarczy napisać, że jest to francuski film, którego akcja dzieje się w Paryżu, a główną postać zagrała Audrey Tautou , by mieć pewność, że warto go obejrzeć. To również film miłosnym akcentem, gdyż Amelia spotyka na swojej drodze wymarzonego wybranka...

Komedia romantyczna Amelia

 

2. Terminal

Steven Spielberg ma na swoim koncie wiele kultowych filmów, a komedia romentyczna Terminal jest prawdziwą perełką w jego karierze.

Tom Hanks gra Viktora Navorskiego, turystę, który nie może opuścić terminalu lotniska, ponieważ w jego kraju przeprowadzono zamach stanu, w wyniku czego amerykańskie władze nie uznają jego paszpartu.

Viktor spotyka jednak piękną stewardesę Amelię (Catherine Zeta-Jones), dzięki której przymusowy pobyt w hali tranzytowej staje się przyjemniejszy. A przy okazji odkrywa, jak skomplikowanym mechanizmem jest lotnisko.

 

3. Listy do M.

Listy do M. to film na wskroś cukierkowy. I chociaż powinien być odzwierciedleniem kiczu i świątecznej tandety, ma w sobie magiczny klimat, który sprawia, że staje się bardzo idealnym filmem na zimowy wieczór.

A kto wystąpił w tej produkcji? Maciej Stuhr, Roma Gąsiorowska, Tomasz Karolok, Agnieszka Dygant, Piotr Adamczyk, Paweł Małaszyński, Beata Tyszkiewicz, Wojciech Malajkat i wielu innych wspaniałych aktorów, którzy sprawili, że jest to jedna z najlepszych polskich komedii romantcznych.

Film Listy do M

 

4. O północy w Paryżu

O północy w Paryżu to niezwykle magiczny film Woody'ego Allena, który w krótkim czasie zyskał bardzo dużą popularność.

Para narzeczonych, Gil (Owen Wilson) i Inez (Rachej McAdams) przyjeżdżają do Paryża, by zaplanować swój ślub. I choć brzmi to na wskroś romantycznie, to coś zaczyna im w tym przeszkadzać. A właściwie ktoś – były chłopak Inez oraz Adriana, którą Gil spotyka podczas swoich „podróży” do… Paryża z lat 20.!

 

5. Pretty Woman

Charyzmatyczny Richard Gare i młoda Julia Roberts, to zdecydowanie przepis na sukces. Pretty Woman jest jedną z najlepszych komedii romantycznych ostatnich lat, która nadal zbiera pozytywne oceny kinomaniaków.

Vivian to „początkująca” prostytutka, która natrafia na bogatego biznesmena, pragnącego jedynie jej towarzystwa. Wszystko zaczyna się komplikować, gdy Vivian zanadto przywiązuje się do małomównego Edwarda, a ten dostrzega niej kogoś więcej, niż tylko panią do towarzystwa.

 

6. Notting Hill

Hugh Grant najczęściej obsadzany jest w roli amantóq. Nie inaczej jest w filmie Nothing Hill, w którym gra u boku pięknej Julii Roberts.

Początki miłości pomiędzy skromnym właścicielem księgarni, a zniewalającą aktorką filmową nie są proste. Czy to uczucie jest warte poświęceń? Koniecznie trzeba to sprawdzić, zwłaszcza podczas długiego, nudnego wieczoru...

Film Nothing Hill

 

7. Masz wiadomość

Kolejną komedią romantyczną, w której świetnie sprawdził się Tom Hanks, jest Masz wiadomość. W tym filmie towarzyszu mu Meg Ryan, która zagrała właścicielkę małej księgarni, którą czekają kłopoty z powodu otwarcia się w pobliżu oddziału jednej z największych sieci wydawniczych.

Film ten również świetnie opowiada o początkach internetowych miłości i o ekscytacji związanej z każdą kolejną wiadomością od osoby, której się nawet nie spotkało...

 

8. Planeta Singli

Polska komedia romantyczna, której premiera odbyła się na kilkanaście dni przed Walentynkami – znowu brzmi jak kicz, prawda? Jednak tak jak w przypadku Listów do M., film Planeta Singli jest zaskakująco dobry.

Pomimo tego, że fabuła jest konwencjonalna i tak właściwie niczym nie zaskakuje widzów, to humor w Planecie Singli jest na najwyższym poziomie – od początku do końca widz co chwile musi wybuchać śmiechem. Dodatkowo znakomicie spisali się aktorzy – Maciej Stuhr grający rolę cynicznego faceta, Agnieszka Więdłocha, Piotr Głowacki. Swoimi rolami zaskakują też Weronika Książkiewicz i Tomasz Karolak, którzy grają małżeństwo w wątku typowym dla komedii pomyłek.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry