0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jakie narzędzia są potrzebne do pielęgnacji ogrodu?

Jakie narzędzia są potrzebne do pielęgnacji ogrodu?

Wiosna i lato to czas, kiedy w ogrodzie spędza się najwięcej czasu. By teren wokół domu prezentował się nienagannie, trzeba poświęcić mu sporo uwagi. Wszelkie prace w ogrodzie warto sobie ułatwić wybierając potrzebne do tego akcesoria. Jakie zatem narzędzia do pielęgnacji ogrodu trzeba kupić?

 

 

Jakie narzędzia ręczne kupić do ogrodu?

Przygotowując ogród do nowego sezonu po zimie potrzebnych będzie wiele akcesoriów. Zakładając, że będziemy pozbywać się chwastów i sadzić nowe rośliny, z pewnością przydadzą się nam szpadle. Jak je wybrać? Szpadle powinny być wykonane z trwałych, solidnych materiałów, więc na to trzeba zwrócić uwagę. Warto, żeby miały wyprofilowany trzonek, najlepiej pokryty gumą, dzięki czemu nie będzie on wypadał z rąk. Łopata powinna być ze stali, żeby wytrzymałą dłużej niż przez jeden sezon. Szpadle mogą mieć różne szerokości, to czy wybierzemy mniejszy czy większy, zależy od indywidualnych potrzeb.

Szpadel ręczny

W ogrodzie równie przydatna jak szpadel, będzie motyka. Przyda się ona głównie do sprawnego usuwania chwastów. Motyka także musi być wykonana z najlepszej jakości materiałów, żeby nie zardzewiała. Jej trzonek powinien być pokryty gumową warstwą, żeby zwiększyć komfort pracy. Motyki dostępne są w dwóch wersjach: krótkie i długie. Te pierwsze będą przydatne podczas pracy na małej powierzchni, natomiast drugie przeznaczone są do większych obszarów.

Widły też znajdują się na liście potrzebnych narzędzi ręcznych. Przydają się one do rozdrabniania ziemi, usuwania chwastów i oczyszczania terenu. Wybierając je, warto zwrócić uwagę na ostre i solidne zęby, które uskutecznią naszą pracę.

Oprócz tych narzędzi przydadzą się także łopatki do kopania ziemi, pazurki do spulchniania, łopatki do sadzenia, piły, które przydadzą się do cięcia konarów lub grubszych gałęzi, a także konewki do podlewania niewielkiego ogrodu.

 

Jak dbać o trawnik?

Myśląc o pielęgnacji trawnika, warto zastanowić się nad odpowiednią kosiarką. Obecnie na rynku są dostępne różne rodzaje tych urządzeń. Bardzo dużą popularnością cieszą się kosiarki elektryczne, które z powodzeniem mogą być używane do trawników o małej powierzchni. Mogą być zasilane na kabel lub na ładowany akumulator. Do większych trawników polecane są spalinowe kosiarki. Są one szczególnie polecane wtedy, kiedy mamy do czynienia z zachwaszczoną trawą. Niektórzy wybierają traktorowe kosiarki, które pozwalają na efektywne koszenie dużych trawników. Zebrana trawa trafia do pojemnego zbiornika zamontowanego w kosiarce, dzięki czemu nie trzeba go co chwilę opróżniać.

Kosiarka spalinowa

Do pielęgnacji trawnika przyda się także podkaszarka. Dzięki niej będzie można przystrzyc trawę w trudno dostępnych miejscach, na przykład przy kostce brukowej czy w pobliżu rosnących drzew i kwiatów.

 

Jakie urządzenia warto mieć w ogrodzie?

Chcąc profesjonalnie zadbać o ogród, warto pomyśleć też o innych urządzeniach. Jeśli planujemy wygospodarować miejsce na ogródek warzywny, trzeba będzie pomyśleć na przykład o glebogryzarkach. Co dają te maszyny? Przede wszystkim pomagają w przygotowaniu ziemi pod uprawę. Glebogryzarki są dostępne w kilku rodzajach. Często wybierane są te ręczne, ponieważ są one najmniej skomplikowane. Trzeba jednak liczyć się z tym, że wymagają one sporego nakładu własnej pracy, bo wiąże się to ze sporym wysiłkiem. Osoby, które chcą ułatwić sobie pracę sięgają po glebogryzarki elektryczne, jednak są one przydatne na niewielkich powierzchniach. Profesjonaliści, którzy zajmują się ogrodnictwem na poważnie, wybierają natomiast glebogryzarki spalinowe. Są one bardzo wytrzymałe, solidne i przede wszystkim, można ich używać w trudnych warunkach.

Czerwona glebogryzarka

Oprócz glebogryzarek, warto kupić do ogrodu wertykulator, który napowietrzy odpowiednio ziemię i ułatwi wchłanianie wody, pilarkę, dzięki której łatwiej będzie ciąć drewno, rozdrabniacze do gałęzi, nożyce elektryczne lub spalinowe przydatne podczas pielęgnacji na przykład żywopłotu, a także odkurzacze ogrodowe do trawnika, które pomogą w uprzątnięciu powierzchni, kiedy z drzew spadną jesienne liście.

Po zakończonym sezonie warto narzędzia oczyścić i osuszyć. Można zainwestować w specjalne preparaty ,które zapobiegają niszczeniu i powstawaniu rdzy. Dzięki temu, nasze narzędzia z pewnością będą służyły nam dłużej niż jeden sezon.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry