0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jakie książki trzymające w napięciu warto przeczytać? Lista książek, które przeczytasz z zapartym tchem

Jakie książki trzymające w napięciu warto przeczytać? Lista książek, które przeczytasz z zapartym tchem

Lubimy czytać książki, których zakończenia nas zaskakują, a akcja toczy się tak szybko, że zazwyczaj pochłaniamy powieść w ciągu jednego dnia. Takie zazwyczaj są thrillery, kryminały i sensacje. Nie wszystkie jednak powieści z tych gatunków są warte przeczytania. Po jakie książki trzymające w napięciu trzeba koniecznie sięgnąć?

 

 

„Chirurg” Tess Gerritsen

„Chirurg” to jeden z najlepszych thrillerów medycznych Tess Gerritsen. Autorka ukończyła studia medyczne i z powodzeniem realizowała praktykę lekarską, jednak pasja do pisania okazała się silniejsza. „Chirurg” rozpoczyna cykl powieści z dwiema kluczowymi bohaterkami – detektyw Jane Rizzoli i doktor Catherine Cordell.

Akcja powieści toczy się w Bostonie. Grasuje tam seryjny morderca, który został nazwany przez media „Chirurgiem”. Dlaczego? Morderca z precyzją godną mistrza chirurgii odbiera samotnym kobietom życie pozbawiając je wcześniej konkretnych narządów. Wszystko oczywiście robi bez znieczulenia…

Wtedy do akcji wkraczają poszukujący go detektywi – Jane Rizzoli i Thomas Moore. Czy uda im się ocalić doktor Cordell przed psychopatycznym mordercą? A może sami będą na jego celowniku?

 

„Nie mów nikomu” Harlan Coben

„Nie mów nikomu” to jedna z najbardziej znanych, ale i najlepszych książek Harlana Cobena. Autor średnio co roku wydaje nową powieść, która odnosi ogromny sukces. Coben jest pierwszym pisarzem, który otrzymał trzy prestiżowe nagrody – najważniejszą w tej dziedzinie - „Edgar Award”, „Shamus Award” i „Anthony Award”.

Powieść Nie mów nikomu

Fabuła powieści koncentruje się na losach lekarza Davida Becka, któremu przed laty zginęła żona. Byli razem nad jeziorem i zostali napadnięci. Od tego czasu życie Davida nie wygląda już tak samo, a on ciągle tęskni za piękną Elizabeth. Pewnego dnia lekarz otrzymuje wiadomość, że jego żona żyje… Od tego momentu fabuła skupia się na mozolnych poszukiwaniach zaginionej Elizabeth.

Powieść „Nie mów nikomu” tak szybko podbiła serca czytelników, że wykupiono prawa do jej zekranizowania. W 2007 roku odbyła się premiera filmu pod tym samym tytułem, gdzie w role bohaterów książki wcielili się: Francois Cluzet, Marie-Josee Croze czy Kristin Scott Thomas.

 

„Milczenie owiec” Thomas Harris

„Milczenia owiec” nikomu nie trzeba przedstawiać. Na podstawie powieści zekranizowano trzymający w napięciu film o tym samym tytule, gdzie główne role grają Jodie Foster i Anthony Hopkins. Film ten został nagrodzony aż pięcioma Oscarami. Autor książki, Thomas Harris, najbardziej znany jest z thrillerów psychologicznych, takich jak „Czerwony smok”, „Milczenie owiec”, „Hannibal” i „Hannibal po drugiej stronie maski”.

Powieść Milczenie owiec

Akcja koncentruje się na poszukiwaniach seryjnego mordercy kobiet. Jednym z głównych bohaterów jest początkująca agentka FBI Clarice Starling, która otrzymuje za zadanie skontaktowanie się z zabójcą, który odbywa wyrok w więzieniu – psychiatrą Hannibalem Lecterem. Ma on pomóc w złapaniu Buffalo Billa. Szybko jednak Lecter koncentruje się na Starling i potrafi dokładnie odczytać jej emocje i zamiary. Poszukiwania mordercy komplikują się, kiedy Hannibal ucieka z więzienia…

 

„Ojciec chrzestny” Mario Puzo

„Ojciec chrzestny” to wręcz klasyka gatunku, którą po prostu trzeba znać. Mario Puzo zasłynął z pisania trzymających w napięciu książek, nie tylko tych koncentrujących się jedynie na losach włoskiej mafii, wśród których można wymienić „Rodzinę Borgiów” czy „Głupcy umierają”.

Fabuła „Ojca chrzestnego” obejmuje aż 10 lat. Zaczyna się w momencie zakończenia II wojny światowej. W powieści znaleźć można także wiele retrospekcji, czyli powrotu do wydarzeń z przeszłości. Najważniejszym bohaterem powieści jest tytułowy Ojciec chrzestny, czyli Don Vito Corleone. Można się do niego zwrócić z każdym problemem. Jest w stanie załatwić sprawy, które wyglądają wręcz na niemożliwe. Oficjalnie on i jego rodzina utrzymują się w Nowym Jorku z importu oliwy. Prawda jest oczywiście zupełnie inna…

Fabuła nabiera tempa, kiedy Don Vito Corleone zostaje napadnięty. Jego obowiązki przejmuje wówczas porywczy syn Sonny, który nie ma doświadczenia w zarządzaniu mafią, z czego wyniknie mnóstwo groźnych dla całej rodziny sytuacji...

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry