0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jak zorganizować wieczór panieński? 4 pomysły na wieczór panieński

Jak zorganizować wieczór panieński? 4 pomysły na wieczór panieński

Ślub siostry, bratowej, czy najbliższej przyjaciółki to dla każdej kobiety niezwykle ważne wydarzenie. Często jest tak, że towarzyszy mu konieczność przygotowania niezapomnianego wieczoru panieńskiego. A jak się do tego zabrać? I o jakie atrakcje zadbać? Sprawdź to koniecznie.

 

 

Jak i kiedy zorganizować wieczór panieński?

W większości przypadków jest tak, że organizacją wieczoru panieńskiego zajmuje się świadkowa przyszłej Panny Młodej. Jeśli jednak jest to zbyt trudne zadanie dla niej, powinna od razu poprosić kogoś o pomoc – w przypadku, gdy dotyczyć to będzie imprezy organizowanej na kilkanaście osób, przygotowania mogą okazać się bardziej skomplikowane, niż na początku się wydaje. Wtedy każda dodatkowa para rąk do pomocy, czy głowa pełna pomysłów się przyda.

A na kiedy zaplanować wieczór panieński? Najczęściej takie imprezy są planowane na tydzień lub dwa przed ślubem. Termin jednak należy bezwzględnie ustalić z przyszłą Panną Młodą, dla której to bardzo stresujący okres. Niektóre z nich będą wolały mieć wieczór panieński dużo wcześniej, żeby przez ostatnie weekendy przed ślubem wszystko dopiąć na ostatni guzik.

Koszty takiej zabawy zazwyczaj ponoszą uczestniczki wieczoru panieńskiego, choć może zdarzyć się tak, że Panna Młoda będzie chciała pokryć część wydatków lub świadkowa, w ramach prezentu weselnego, zaproponuje ze swojej strony wyższą składkę.

A jak zorganizować zabawę? I jakie pomysły na wieczór panieński zawsze się sprawdzają?

 

Striptizer na wieczorze panieńskim

Przyjęło się, że na wieczorze panieńskim organizowanym w klubie, czy w domu, powinien pojawić się striptizer. Usługę striptizu najlepiej zarezerwować przynajmniej miesiąc wcześniej, ponieważ może okazać się, że wszystkie terminy są już zajęte (szczególnie latem, gdy większość par organizuje ślub).

Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każda Panna Młoda marzy o takiej atrakcji… Dla niektórych oglądanie striptizu może okazać się zbyt wstydliwą rozrywką, dlatego nie ma sensu robić tego na przekór. Czasami lepiej zrezygnować z popularnej atrakcji, aby dopasować się do charakteru najważniejszej w tym dniu osoby.

 

Wieczór panieński w klubie

Jedną z najpopularniejszych zabaw, która sprawdza się we większości przypadków, jest impreza w klubie tanecznym. Wtedy trzeba pamiętać, aby jak najwcześniej zarezerwować stoliki (lub najlepiej prywatną lożę, czy zamykaną salę typu VIP Room, w której wszystkie uczestniczki będą mogły poczuć się swobodnie).

Limuzyna na wieczór panieński

Przed wieczorem panieńskim trzeba jednak ustalić składkę oraz otworzyć rachunek na barze na wybrane hasło – wtedy każda z uczestniczek będzie mogła zamawiać to, co najbardziej lubi.

Jeśli do dyspozycji jest zamknięta sala w klubie, na miejscu można zorganizować różne zabawy oraz wręczyć prezenty. Gdy wolne będą tylko stoliki na sali głównej, lepiej przygotować spotkanie przed imprezą w klubie w domu jednej z uczestniczek. Wtedy trzeba zadbać o alkohol, czy przekąski. Nie można też zabraknąć typowych gadżetów na wieczór panieński.

 

Wieczór panieński w gabinecie SPA

Jeśli Panna Młoda nie jest typem imprezowiczki, lepiej zorganizować dla niej bardziej spokojną, odprężającą rozrywkę. Wtedy najlepszym rozwiązaniem jest pobyt w gabinecie SPA. W tym wypadku do dyspozycji są dwie opcje.

Pierwsza z nich zakłada, że wszystkie uczestniczki wieczoru panieńskiego poddają się wspólnie zabiegom SPA, popijając w tym czasie wino musujące i jedząc truskawki w czekoladzie. To jednak dość kosztowne rozwiązanie, na które nie każdą z kobiet będzie stać.

Jest jednak druga możliwość – opłacanie Pannie Młodej pobytu w gabinecie SPA połączone z imprezą w wynajętej sali lub w domku. Wtedy pozostałe uczestniczki przygotowują imprezę, na którą w późniejszym czasie dotrze szczęśliwa narzeczona.

 

Wieczór panieński w domu

Zabawę można zorganizować również w domu jednej z uczestniczek lub w wynajętym specjalnie do tego celu kilkuosobowym domku w urokliwej miejscowości.

Wbrew pozorom taka forma zabawy daje bardzo duże pole do popisu dla organizatorek. Można przygotować quizy dla Panny Młodej, popularne na wieczorach panieńskich zabawy, czy rozłożyć sprzęt do karaoke!

Sprzęt do karaoke

W domu najlepiej sprawdzają się imprezy tematyczne – może to być zarówno impreza w stylu japońskim, Casino Royal, czy glamour. Do tego warto dokupić pasujące gadżety, np. akcesoria do robienia zdjęć, opaski, czy harfy. A w przygotowaniu jedzenia i picia powinny pomóc wszystkie uczestniczki zabawy.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry