0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jaka lustrzanka do 3000 PLN? Czy wybrać używaną lustrzankę?

Jaka lustrzanka do 3000 PLN? Czy wybrać używaną lustrzankę?

Lustrzanka jest marzeniem nie tylko pasjonatów fotografii, ale także osób, które chcą z nią rozpocząć swoją przygodę. Dzisiaj, gdy są tak powszechnie dostępne, to wielu z nas chce je mieć, by robić mniej lub bardziej profesjonalne zdjęcia. Niestety ich ilość wbrew pozorom nie ułatwia zakupu. Zastanówmy się więc jaką lustrzankę do 3000 zł kupić, by nie żałować zakupu.

 

Lustrzankę jakiej marki wybrać?

Można wymienić kilka znanych systemów produkujących lustrzanki cyfrowe: Canon, Nikon, Sony, Pentax, Olympus, Fuji i Sigma. Najpopularniejsze, zwłaszcza wśród początkujących, są cztery pierwsze. Niektórzy mówią, że połową sukcesu jest wybór marki. Trudno się z tym nie zgodzić. Później pozostaje bowiem kwestia modelu, a także obiektywów do nich. Poniżej przedstawieni zostaną najchętniej wybierani producenci.

 

Canon

To najbardziej popularna marka. Canon jako pierwszy wprowadził na rynek amatorską lustrzankę. Największym plusem ich produktów jest duża ilość obiektywów o różnych ogniskowych. Co więcej, z uwagi na popularność tych aparatów, używane obiektywy są łatwo dostępne i niedrogie.

W zasadzie ceny nowych szkieł w porównaniu z innymi producentami też nie są wysokie. Canon dzieli aparaty na cztery serie. Im więcej cyfr w modelu, tym jest gorszy.

Canon EOS 700D

Do 3000 zł kupimy Canona EOS 700D. Aparat ma rozdzielczość 18 Mpix, a wielkość matrycy to APS-C. Posiada 9-punktowy autofocus. Pozwala wykonywać zdjęcia seryjne o prędkości 5 klatek na sekundę.

Canon EOS 700D ma wbudowaną lampę błyskową, wizjer optyczny, a wielkość ekranu LCD to 3 cale. Lustrzanka umożliwia podgląd na żywo z autofokusem, stabilizację obrazu w obiektywie, podświetlanie panelu LCD. Oprócz robienia zdjęć mamy możliwość nagrywania filmów w jakości Full HD (1920 x 1080p) przy 30 klatkach na sekundę.

Mamy do dyspozycji także filtry artystyczne oraz automatyczny wybór programu tematycznego.

Lustrzankę marki Nikon możesz kupić w atrakcyjnej cenie w internecie

 

Nikon

Lustrzanki Nikona są równie popularne jak te Canona. Na uwagę zasługuje fakt, że oferuje wiele obiektywów, niestety nie tak tanich jak poprzednik.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku Nikona model modelowi nierówny. W tańszych brakuje kilku udogodnień, które mogą przekładać się na funkcjonalność, a przede wszystkim – na zadowolenie z produktu. Na pewno nie są to aparaty dla zwolenników obiektywów manualnych.

 

Nikon D5300

W omawianym budżecie mieści się całkiem porządny Nikon D5300. Sprzęt ten został wyposażony w matrycę o rozmiarze APS-C o rozdzielczości 24,2 Mpix. Liczba pól autofocusu wynosi 39/9 krzyżowych. Aparat umożliwia robienie zdjęć seryjnych 5 klatek na sekundę. Nikon D5300 ma wbudowaną lampę błyskową oraz ekran o przekątnej 3,2 cala i wizjer optyczny z pentagonalnym układem luster.

Dodatkowo do dyspozycji mamy podgląd na żywo z autofokusem, stabilizację obrazu w obiektywie, podświetlenie panelu LCD, wbudowany moduł GPS, Wi-Fi, nagrywanie filmów Full HD 1920 x 1080p oraz automatyczny wybór programu tematycznego.

 

 

Sony

Firma ta co chwilę wypuszcza na rynek nowy aparat i właściwie trudno za nimi nadążyć. Na szczęście jednego możemy być pewni - im niższa liczba, tym model niższy. Jako, że mają stabilizowaną matrycę, to nieźle współpracują z manualnymi szkłami. W przypadku aparatów Sony niestety musimy się liczyć z tym, że zdjęcia mogą być nieco bardziej zaszumione.

Sony Alpha 58

Rozdzielczość lustrzanki Sony Alpha 58 to 20,1 Mpix przy wielkości matrycy APS-C. Co więcej aparat korzysta z 15-polowego systemu autofokus z trzema punktami krzyżowymi. Umożliwia szybkie robienie zdjęć seryjnych, bo aż 8 klatek na sekundę.

Ma także wbudowaną lampę błyskową oraz ekran o przekątnej 2,7 cali i wizjer elektroniczny. Co więcej, umożliwia podgląd na żywo z autofokusem i stabilizację obrazu w korpusie. Warto wspomnieć o podświetleniu panelu LCD.

Lustrzanka ma tryb zdjęć HDR oraz pozwala na nagrywanie filmów w jakości Full HD (1920 x 1080p). Na uwagę zasługują filtry artystyczne, technologia rozpoznawania twarzy i wykrywania uśmiechu oraz automatyczny wybór programu tematycznego.

Na tle konkurencji wyróżnia się technologia półprzepuszczalnego lustra, dzięki której aparat bardzo szybko ustawia ostrość, gdyż światło jest nie tylko kierowane na matrycę, ale także na system autofokus. Dużym plusem jest wytrzymała obudowa wykonana ze stopu magnezu.

Pentax jest znanym producentem lustrzanek

 

Pentax

Dla amatorów marka nieznana, ale jeśli ktoś już trochę poznał świat fotografii ten wie, że produkuje świetne aparaty. Zaletą tych lustrzanek jest to, że mają wiele ciekawych, ale przy tym – drogich obiektywów. Jednakże warto zaznaczyć, że jest to aparat, który doskonale współpracuje nie tylko z obiektywami z poprzedniej epoki, ale też z nowymi innych marek.

Lustrzanki Pentax mają stabilizowaną matrycę, niezależnie od użytego obiektywu. Co więcej, w przypadku nie wykrycia ogniskowej aparatu, „pyta” użytkownika o nią, by jak najlepiej dopasować do niej swoje ustawienia, dzięki temu możemy być pewni ostrości, a także automatyki przysłony. Ten aparat w przeciwieństwie do Nikona jest doskonały dla osób, które lubią manualne obiektywy.

 

Pentax K-50

W cenie do 3000 zł dostaniemy aparat Pentax K-50. Lustrzanka ta ma rozdzielczość 16,3 Mpix przy wielkości matrycy APS-C. Liczba pól autofocusu to 11/9 krzyżowych.

Aparat umożliwia robienie zdjęć seryjnych - 6 klatek na sekundę. Pentax K-50 ma wbudowaną lampę błyskową. Na szczególną uwagę zasługuje szklany, pentagonalny, optyczny pryzmat kryjący 100% kadru. Wielkość ekranu LCD tej lustrzanki to 3 cale.

Z funkcji dodatkowych warto wymienić: podgląd na żywo z autofokusem, stabilizację obrazu w korpusie i filtry artystyczne. Aparat umożliwia nagrywanie filmów w Full HD 1920 x 1080 w tym 30, 25 lub 24 klatek na sekundę oraz rejestrację filmu poklatkowego. Dzięki porządnym, gumowym uszczelkom jest odporny na wilgoć i kurz.

 

Jaką lustrzankę wybrać?

Trudno jednoznacznie wskazać to, którą lustrzankę najlepiej kupić. Każdy z omawianych producentów i produktów ma swoje wady i zalety. To do nas należy ostateczna decyzja. Powinniśmy ją podjąć w oparciu o nasze potrzeby, na przykład jeśli interesuje nas manualna obsługa lustrzanki, to wybierzmy model, który ma stabilizację i doskonale współpracuje z najróżniejszymi obiektywami.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry