0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Radia podwieszane, do zabudowy, wolnostojące… Jak wybrać radioodtwarzacz do kuchni?

Radia podwieszane, do zabudowy, wolnostojące… Jak wybrać radioodtwarzacz do kuchni?

Każdy z nas wie do czego służy radioodbiornik i choć z pewnością często można je spotkać w wielu różnych pomieszczeniach, pewnie mało kto utożsamia je bezpośrednio z kuchnią. Nie mówiąc już o tym, by traktować radia jako standardowe wyposażenie kuchenne. Mimo wszystko na rynku można znaleźć całą gamę radioodtwarzaczy do kuchni... które z nich warto wybrać?

 

 

Po co radio w kuchni?

Zastosowanie radia znane jest każdemu z nas. Można w nim wysłuchać najnowszych wiadomości z kraju i świata, a także po prostu puszczanych utworów muzycznych, które umilą nam czas. Często słuchamy radia w czasie jazdy samochodne lub gdzieś idąc na miasto, z kolei kuchnia to także miejsce, gdzie spędzamy naprawdę wiele czasu i z tego też powodu warto jest zastanowić się nad tym, by umieścić w niej radioodtwarzacz. W ten sposób w trakcie gotowania czy konsumowania posiłków można dodatkowo się zrelaksować umilając czas spędzony w kuchni dobrą muzyką i nie tylko.

 

Jakie są rodzaje radioodtwarzaczy kuchennych?

Dla większości z nas radio jako urządzenie kojarzy się przede wszystkim z niewielkim pudełkiem z elektroniką, które możemy położyć w dowolnym miejscu i które zazwyczaj działa albo na kabel, albo na baterię. W przypadku radia kuchennego, wybór tak naprawdę jest nieco większy i można wyróżnić trzy typy odtwarzaczy: wolnostojące, podwieszane oraz do zabudowy. Każde z nich wyróżnia się nieco innymi standardami i decydując się na zakup radia właśnie do użytku w kuchni warto jest rozważyć każdą z opcji, by dostosować ją do własnych potrzeb i wygody.

Oprócz standardowej funkcji odbierania fal radiowych, takie urządzenie może być wyposażone także w odtwarzacz płyt CD i DVD. Nie można też zapomnieć o walorach dekoracyjnych, gdy radio stanowi integralną część wystroju kuchni.

 

Radio kuchenne wolnostojące

Radia wolnostojące zaliczają się do tych odbiorników najbardziej standardowych i klasycznych. Jednocześnie są również najczęściej spotykane, a wybór pod względem wizualnym także jest niezwykle szeroki. Można tutaj spotkać zarówno klasyczne modele radioodbiorników, nowoczesne, jak również zdecydować się na te bardziej w stylu retro. Wybór designu będzie zależał tylko i wyłącznie od nas, a ponieważ zakres ten jest bardzo szeroki, możliwości doboru według upodobań i wystroju wnętrz także są duże. Radia takie mogą znajdować się w różnym przedziale cenowym, wszystko będzie zależało od tego, na jaki konkretny typ się zdecydujemy, a mogą się między sobą różnić nie tylko wyglądem, ale i parametrami czy dodatkowymi funkcjami.

Radio wolnostojące

 

Radio kuchenne podwieszane

Jak sama nazwa wskazuje, radia podwieszane najczęściej montuje się pod półkami czy kuchennymi szafkami. Najczęściej są to radia cyfrowe z funkcją automatycznego strojenia oraz wbudowaną pamięcią do nawet kilkudziesięciu stacji. Oprócz tego dostępne są także dodatkowe funkcje, jak budzik czy timer, tak często przydatny w trakcie gotowania różnego typu potraw. Na rynku można także spotkać całkiem nowoczesne radia podwieszane, które posiadają także wbudowane ekrany, dzięki czemu mogą służyć także jako niewielkie telewizory z możliwością podłączenia innych urządzeń, np. pendrive'ów. Zakres cenowy także będzie tutaj zróżnicowany i można znaleźć zarówno całkiem tanie modele poniżej 100 złotych, jak te z wyższej półki cenowej.

Radio podwieszane

 

Radio kuchenne do zabudowy

To ostatni typ radia, który wyróżnia się na tle pozostałych zdecydowanie wyższą jakością dźwięku. Najczęściej są one montowane na sufitach lub na ścianach. Takie radia składają się z głównego urządzenia odbiorczego, anteny oraz najczęściej z pary głośników, które są montowane razem. Mogą się między sobą różnić wielkością oraz funkcjami mniej lub bardziej rozbudowanymi. Najczęściej też każde z tych urządzeń ma możliwość zdalnego sterowania. Ich główną zaletą jest estetyka oraz nowoczesny design oraz łatwość montażu. Co ważne, radia kuchenne do zabudowy świetnie sprawdza się nie tylko w kuchni, ale i wielu innych pomieszczeniach. Zazwyczaj są to radia z funkcją bluetooth co znacznie ułatwia instalację, a także jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem. Zakres cenowy także będzie tutaj zależał od modelu urządzenia oraz dostępnych funkcji.

Radio kuchenne do zabudowy

Jak więc widać wybór radioodbiorników do kuchni wcale nie jest taki mały i można pokusić się nawet na te bardziej nietypowe. Na rynku można znaleźć zarówno te bardzo nowoczesne, jak i stylizowane. Ceny także się kształtują różnie, a wybór będzie zależał tylko i wyłącznie od tego ile chcemy wydać na taki sprzęt i do czego będziemy do używać.

 

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry