0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Historia marki i popularne modele samochodów Audi

Historia marki i popularne modele samochodów Audi

Chyba nie ma nikogo na świecie, kto nie słyszałby o marce Audi. Jaka jest jej historia? Jakie modele samochodów Audi są najpopularniejsze? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

 

 

Historia marki Audi

Historia marki Audi zaczyna się 14 listopada 1899 roku, kiedy August Horch i Carl Benz założyli w Kolonii firmę o nazwie Horch, która produkowała luksusowe samochody osobowe. Niestety z uwagi na konflikty biznesowe i problemy finansowe Horch musiał opuścić firmę. Co więcej, przez wyrok zakazujący mu posługiwania się nazwiskiem w nazwie wybrał Audi – jego wersję po łacinie. Audi Automobilwerke GmbH powstało w 1910 roku.

Kryzys końca lat XX wieku sprawił, że małe firmy musiały łączyć się ze sobą, aby móc przetrwać. Tak więc Audi, Horch, DKW oraz Wanderer połączyły się w 1932 roku. Po II wojnie światowej Auto Union AG było w strefie okupowanej przez sowietów, ale niektórym pracownikom udało się dostać do RFN i tam produkowali samochody pod nazwą DKW. Później firmę przejął Mercedes-Benz, a w roku 1964 - Volkswagen.

 

Audi A4

Audi A4 to samochód osobowy klasy średniej, w technicznej terminologii koncernu Volkswagen oznaczany jest jako seria B. Produkowany jest od 1994 roku jako następca samochodu Audi 80.

Pierwsza generacja pojazdu powstała na bazie nowej płyty podłogowej grupy VAG oznaczonej PL45. Z nowinek warto wspomnieć i o skrzyni biegów Tiptronic, która pozwalała na wybór manualnego lub automatycznego trybu pracy. Auto pierwszej wersji dostępne jest w nadwoziu sedan i kombi.

Audi A4 drugiej generacji pojawiło się w 2000 roku. Samochód oparto na nowej płycie podłogowej PL46. Wprowadzono też bezstopniową skrzynię biegów Multitronic, która zastąpiła skrzynię Tiptronic w autach z napędem na przednią oś. Oprócz nadwozia sedan i kombi pojawił się też kabriolet.

Trzecia wersja Audi A4 ukazała się w 2007 roku. W 2009 roku pojawiła się usportowiona wersja S4, a dwa lata później wprowadzono wersję Allroad. W aucie do wyboru są cztery przekładnie: nowa 6-stopniowa manualna i trzy skrzynie automatyczne: skrzynia bezstopniowa Multitronic z napędem na przednią oś i skrzynia S-tronic lub Tiptronic połączona z napędem quattro. Pojazd dostępny jest tylko w nadwoziu sedan i kombi.

Czwarta generacja samochodu segmentu D grupy Volkswagen zaprezentowana została w 2015 roku. Audi A4 zostało zaprojektowane zupełnie od nowa. Do wyboru jest kombi i sedan. Oczywiście kupić można i usportowiony model.

Audi A4 B5

 

Audi A3

W ofercie koncernu Volkswagen jest i samochód kompaktowy. Mowa oczywiście o modelu Audi A3, który produkowany jest od 1996 roku. Ten samochód klasy C od początku zyskał wielu fanów.

Pierwsza generacja auta to hatchback, ale dostępna była początkowo tylko wersja 3-drzwiowa. Z czasem pojawił się model 5-drzwiowy. Auto kupić można z 5 i 6-biegową manualną lub 4 i 5-biegową automatyczną skrzynią biegów. Do wyboru jest tez kilka wersji silnikowych oraz napęd przedni lub quattro.

Drugą generację Audi A3 zaprezentowano w 2003 roku. Auto zbudowano na nowej płycie podłogowej koncernu Volkswagena (PQ35). Tak jak poprzednio, najpierw pojawiła się wersja 3-drzwiowa, a następnie 5-drzwiowa. Z czasem klientom zaprezentowano wersję nadwozia cabrio z klasycznym miękkim dachem. Samochód oferowany jest z 5 i 6-biegową manualną, 6-biegową automatyczną i 6 i 7-biegową skrzynią S-tronic. Oprócz tego oczywiście auto może mieć napęd przedni lub quattro.

Premiera trzeciej wersji Audi A3 przypadła na rok 2012. Auto zbudowano na nowej platformie. Samochód znacznie zmienił się zewnętrznie i zastosowano w nim szereg pionierskich rozwiązań technicznych. Audi A3 3 generacji to 2-drzwiowy kabriolet, 3 i 5-drzwiowy hatchback lub 4-drzwiowy sedan. Do wyboru jest wiele wersji silnika, zarówno wysokoprężne, benzynowe, na gaz ziemny, jak i hybryda. Auto może mieć skrzynię 6-biegową manualną lub 6 i 7-biegową S-tronic. Napęd jest przedni lub quattro.

Audi A3

 

Audi A6

Wśród aut marki Audi znajdziemy i samochód klasy premium. Mowa oczywiście o modelu Audi A6. Pojazd produkowany jest od 1994 roku.

Pierwsza generacja sensu stricte nie była nowym autem, a zmodernizowaną wersją samochodu Audi 100 C4. To auto segmentu E oferowano w nadwoziach: 4-drzwiowy sedan i 5-drzwiowe kombi. Dostępne są skrzynie biegów: 5 i 6-biegowa manualna oraz 4-biegowa automatyczna. W aucie zastosowano napędy przedni i quattro.

Druga generacja Audi A6 to już samochód skonstruowany od podstaw. Pojawił się w 1997 roku. Klienci wybrać mogli sedana lub kombi. Jest do dyspozycji dodatkowo skrzynia biegów 5-biegowa automatyczna Tiptronic i bezstopniowa Multitronic.

Kolejna wersja Audi A6 zaprezentowana została w 2004 roku. Samochód zaprojektował Walter de Silva. Wersji silnika było bez liku (benzynowe i wysokoprężne), by każdy wybrał taką, jaka jest dla niego najlepsza. Skrzynia biegów w Audia A6 III to 6-biegowa manualna, 6-biegowa automatyczna Tiptronic lub 7-biegowy bezstopniowy Multitronic. Rodzaj napędu oczywiście przedni, ale i tylny oraz quattro.

Audi A6 czwartej generacji o symbolu C7 wyszło w 2011 roku. Oczywiście w wersjach Limousine i Avant. Oprócz silników benzynowych i wysokoprężnych pojawił się napęd hybrydowy. Do wyboru są też wersje Audi A6: Audi S6, Audi RS6, Audi allroad quattro.

Piata generacja Audi A6 przypadła na rok 2018. W aucie pojawił się nowy cyfrowy kokpit składający się z 3 dużych wyświetlaczy - zastępującego tradycyjne zegary, panel guzików do sterowania radia i panel klimatyzacji. Kupić można limuzynę i kombi – Avant.

Audi A6

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry