0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

4 amerykańskie seriale, które warto obejrzeć

4 amerykańskie seriale, które warto obejrzeć

Amerykańskie seriale od wielu, wielu lat zdominowały branżę telewizyjną i internetową. Powstające produkcje od razu trafiają do czołówki i są chętnie oglądane na całym świecie. O fenomenie seriali z USA świadczyć może fakt, że z reguły nie kończą się one na jednym sezonie. Przynajmniej nie te najlepsze. Jakie zatem seriale produkcji amerykańskiej warto obejrzeć?

 

 

„House of Cards”, twórca Beau Willimon

Serial „House of Cards” to jedna z lepszych politycznych produkcji ostatnich lat. Gatunek określany jest jako dramat polityczny i faktycznie, trzymających w napięciu sytuacji tam nie brakuje. Serial zdobył uznanie nie tylko widzów, ale także innych twórców, otrzymując szereg różnych nagród, w tym Złote Globy, Emmy, People’s Choice, Satelity, SAG i wiele, wiele innych. Fabuła serialu koncentruje się wokół Franka Underwooda (w tej roli Kevin Spacey), głównego bohatera. Jest on bezwzględnym politykiem, którym kieruje jedynie żądza władzy. Frank chce zemścić się na prezydencie za to, że nie mianował go sekretarzem stanu podczas obsadzania stanowisk, mimo wcześniejszych obietnic. Celem Underwooda staje się więc usunięcie prezydenta z urzędu. W serialu odnaleźć można wiele nawiązań do obecnej sytuacji politycznej na świecie. W jednym z sezonów pojawia się nawet temat Polski, jako kraju, w którym umieszczono tarcze antyrakietowe.

House of cards dvd

 

„Chirurdzy”, twórca Shonda Rhimes

„Chirurdzy” to znany amerykański serial o tematyce medycznej. Jego pierwszy sezon wyemitowano w 2005 roku i wciąż kręcone są nowe odcinki. Trudno określić jednoznacznie gatunek tego serialu, ponieważ można odnaleźć w nim dramat, obyczaj i romans. „Chirurdzy” zdobyli przez te lata nie tylko serca fanów, ale i krytyków filmowych, co zaowocowało Złotymi Globami i innymi nagrodami – Emmy, People’s Choice, Satelity i wieloma innymi statuetkami. Fabuła tego serialu ukazuje pracę lekarzy w amerykańskim szpitalu w Seattle. Wszystko zaczyna się od stażu Meredith Grey, która rozpoczyna karierę w medycynie. Oprócz niej poznajemy kilkoro jej kolegów, którzy również są na stażu, a także pracujących już lekarzy. Serial „Chirurdzy” może pochwalić się świetną obsadą, wśród aktorów zobaczyć można Ellen Pompeo, Katherine Heigl, Patrick Dempsey czy Justin Chambers.

Chirurdzy DVD

 

„Seks w wielkim mieście”, twórca Darren Star

Chociaż serial ten ma już kilka lat i doczekał się nawet dwóch kontynuacji kinowych, jego popularność nie maleje. „Seks w wielkim mieście” nadal emitowany jest na różnych kanałach na całym świecie i przyciąga przed ekrany wielu widzów. Serial ten cieszy się ogromną popularnością głównie wśród kobiet. Spora w tym zasługa gatunku – obyczaj i komedia romantyczna, a także fabuły. Koncentruje się ona wokół czterech zaprzyjaźnionych mieszkanek Nowego Jorku: Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) – dziennikarki, Mirandy Hobbes (Cynthia Nixon) – prawniczki, Samanthy Jones (Kim Cattrall) – właścicielki agencji PR i Charlotte York (Kristin Davis) – miłośniczki dzieł sztuki, szukającej męża idealnego. Jak łatwo się domyślić, wiele w tym serialu rozmów na tematy erotyczne, miłośne, a także takie dotyczące codziennego życia, dzięki czemu serial zdobyć ogromną popularność. „Seks w wielkim mieście” również zdobył wiele nagród, można wymienić wśród nich Złote Globy, Emmy, Satelity czy SAG.

Seks w wielkim mieście DVD

 

„Orange Is the New Black”, twórca Jenji Kohan

„Orange Is the New Black” to produkcja, która od kilku lat bije rekordy popularności nie tylko w USA. Obecnie serial liczy 4 sezony, a już ujawniono, że planowanych jest nakręcenie kilku kolejnych. Gatunek tego serialu można zaliczyć do komediodramatu, chociaż fabuła nie należy do najprzyjemniejszych. „Orange Is the New Black” przedstawia historie różnych kobiet, które trafiły do więzienia. Chociaż fabuła skupiona jest wokół Piper Chapman (Taylor Schilling), która musi spędzić w zakładzie 15 miesięcy za dawne błędy młodości, poznajemy też losy innych więźniarek – Alex Vause (Laura Prepon), która handlowała narkotykami, „Red” (Kate Mulgrew), która zadała się z rosyjską mafią i wielu, wielu innych kobiet. W serialu nie brakuje także przedstawienia personelu, którego historie często także są prezentowane. Fenomen „Orange Is the New Black” tkwi w różnorodności. Pokazuje on losy różnych kobiet – zamożnych, biednych, czarnoskórych, białych, ukazane są osoby ze środowisk LGBT. W serialu znaleźć można pełen przekrój różnych charakterów, zachowań, relacji, które często nie są wyidealizowane, wręcz przeciwnie. Dzięki temu, serial oglądają miliony osób na całym świecie, co przekłada się także na stale zdobywane nagrody i nominacje widzów oraz twórców filmowych (Złote Globy, Emmy, Satelity, People’s Choice, SAG).

 

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry