0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

3 najpopularniejsze modele samochodów marki Opel

3 najpopularniejsze modele samochodów marki Opel

Opel jest jedną z marek samochodów najchętniej wybieranych przez Polaków. Na drogach zobaczyć możemy wiele modeli pochodzących od tego producenta. Które z nich są najpopularniejsze? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

 

 

Historia marki Opel

Opel to jedna z najpopularniejszych marek samochodów osobowych produkowanych w Europie. Firma została założona w Niemczech w 1862 roku w miejscowości Rüsselheim przez Adama Opla. Początkowo przedsiębiorstwo produkowało maszyny do szycia, a w późniejszym etapie również rowery.

Gdy w 1895 roku umarł Adam Opel, zarządzaniem firmą zajęła się jego żona i synowie. To właśnie oni po 4 latach wyprodukowali pierwszy samochód, jednak na podwoziu firmy Friedricha Lutzmana. Po kolejnych 3 latach zaprezentowali auto własnej konstrukcji.

Lata przedwojenne i wojenne to dla przedsiębiorstwa czas produkcji motocykli, ciężarówek i części do samolotów. W 1929 roku firma została wykupiona przez General Motors. Od 2017 roku właścicielem przedsiębiorstwa jest francuski koncern Groupe PSA, produkujący m.in. samochody marki Peugeot i Citroën.

W Wielkiej Brytanii modele Opla sprzedawane są pod nazwą Vauxhall, w Australii – Holden, a Ameryce Łacińskiej – Chevrolet.

 

Najpopularniejsze samochody marki Opel

Oczywiście, jak na każdą markę przystało, tak i Opel ma bardziej i mniej znane, a także – lubiane, modele samochodów. Najczęściej decyzja o zakupie kierowana jest świetnym designem, osiągami, ekonomicznym silnikiem.

Poza tym – to również bardzo bezpieczne samochody. Na drogach widzimy zarówno nowe Ople, które niedawno opuściły fabryki i salony sprzedaży, ale również ogromną ilość aut używanych, które są w bardzo dobrym stanie wizualnym i technicznym, mimo lat i przebiegu. Poniżej omówione zostaną najpopularniejsze, a więc najchętniej kupowane modele samochodów marki Opel.

 

Opel Astra

Opel Astra to samochód osobowy klasy kompaktowej segmentu C, który produkowany był przez amerykański koncern motoryzacyjny General Motors już od 1991 roku. Dzisiaj produkowana jest już piąta generacja auta. Swoją nazwę zawdzięcza firmie Vauxhall. W pozostałych krajach ten model Opla znany był jako Kadett D i E, jednak z początkiem lat 90. postanowiono ujednolicić nazwę modeli.

Pierwsza wersja Astry to F lub „Opel Astra Classic”. Produkowano go od 1991 do 2002 roku. Przez te lata doczekał się wielu wersji nadwozia. Mamy wiec 2-drzwiowy coupé-kabriolet, 3 i 5-drzwiowy hatchback, 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowe kombi i 3-drzwiowy vana. Tak więc w zasadzie dopasowano go do potrzeb każdej rodziny. Oczywiście oprócz nadwozia, zmieniało się również wyposażenie, by z czasem również w wersji podstawowej oferować wiele udogodnień. Astra F to także dwa rodzaje skrzyni biegów: 4-biegowa automatyczna oraz 5 i 6-biegowa manualna.

Kolejna wersja to Astra G - Opel Astra Classic II. Produkowana była w latach 1998-2009. Tak jak wcześniejszy model, tak i ten przechodził liczne zmiany wyposażenia. Pojawiły się też wersje limitowane. Auto dostępne było w różnych typach nadwozia. Kupić można: 2-drzwiowy kabriolet, 2-drzwiowe coupe, 3 i 5-drzwiowy hatchback, 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowe kombi. Oferowano skrzynię biegów 5-biegową manualną i 4-biegową automatyczną.

Następna Astra, to model H, czyli Opel Astra Classic III. Produkcję samochodów rozpoczęto w 2004 roku, a zakończono w 2014. Tak, jak i poprzednie modele, tak i ten miał kilka wersji wyposażenia, niektóre z nich pojawiły się tylko w Niemczech. Nadwozia oferowane przez Opla to 3 i 5-drzwiowy hatchback, 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowe kombi i 2-drzwiowe coupé/kabriolet. Nowością była 5-biegowa półautomatyczna skrzynia biegów, a także 6-biegowa automatyczna, oczywiście wciąż do dyspozycji pozostał 4-biegowy automat oraz 5 i 6-biegowy manual.

Kolejną propozycją była Astra J, której premiera miała miejsce w 2009 roku, a zbudowana została na nowej płycie General Motors – zwanej Deltą. Warto dodać, że w plebiscycie na Europejski Samochód Roku 2010 Astra J zajęła 3. miejsce. Samochód dostępny jest jako 3 i 5-drzwiowy hatchback, 4-drzwiowy sedan i 5-drzwiowe kombi. Do dyspozycji mamy 5 i 6-biegową manualną skrzynię biegów oraz 6-biegową automatyczną. Samochód ma bogate , nowoczesne wyposażenie, a w 2012 roku przeszło face lifting, a w 2014 roku drobne modyfikacje.

Rok 2015 to czas pojawienia się piątej wersji Astry – K. Obecnie jako 5-drzwiowy hatchback i 5-drzwiowe kombi. Wersje wyposażenia: Essentia, Enjoy, Dynamic i Elite. Warto wiedzieć, że pojazd zdobył tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2016.

Opel Astra GTC

 

Opel Corsa

Drugim najpopularniejszym samochodem osobowym marki Opel jest Corsa. To niewielkie auto miejskie segmentu B produkowane jest od 1982 roku.

Pierwsza wersja – model A, swoją premierę miała w 1983 roku, a jej produkcja trwała do 1993 roku. To samochód w dwóch wersjach nadwozia: 3 i 5-drzwiowy hatchback, 2 i 4-drzwiowy sedan i z 4-biegową manualną skrzynia biegów. Produkowano różne wersje silnikowe od 1.0 do 1.6 dm³. Najmocniejszą wersję określano mianem GSI. W 1990 roku samochód został poddany liftingowi, zmieniono deskę rozdzielczą na bardziej obłą oraz zderzaki.

Corsa B to kolejne wydanie, które produkowano od 1993 roku przez 7 lat. W Europie auto było oferowane jako 3- i 5-drzwiowy hatchback, a poza Europą, również jako 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowe kombi, 2-drzwiowy pick-up i 2 -drzwiowych kabriolet. Do dyspozycji była 5-biegowa manualna i 4-biegowa automatyczna skrzynia biegów.

Corsa C pojawiła się w sprzedaży w 2000 roku, a w 2002 roku przeszła delikatną modernizację, by rok później dokonał się większy face lifting. Produkcję zakończono w 2006 roku. Warto wiedzieć, że Corsa C uzyskała 4-gwiazdkową, w 5-gwiazdkowej skali, notę w teście bezpieczeństwa przeprowadzonym przez niezależny Europejski Program Oceny Nowych Samochodów Euro NCAP. Warto wiedzieć, że w Ameryce Południowej, RPA i Azji Corsa C była sprzedawana pod marką Chevrolet, gdzie zaoferowano nie tylko hatchbacka, ale i wersję z nadwoziem typu sedan, z kolei w Brazylii – pick-up.

Opel Corsa D został po raz pierwszy zaprezentowany w 2006 roku. To nieco obszerniejszy model od poprzedniczki o nieco bardziej sportowym wyglądzie. Dostępny jest jako 3 i 5-drzwiowy hatchback, 4-drzwiowy sedan, 5-drzwiowe kombi. Ma 5 i 6-biegową manualną, 5 i 6-biegowa półautomatyczną lub 4-biegową automatyczną skrzynię biegów. W teście przeprowadzonym prze Europejski Program Oceny Nowych Samochodów Euro NCAP otrzymała 5/5 gwiazdek, a w 2007 roku zajęła 2. miejsce w plebiscycie na Europejski Samochód Roku.

Opel Corsa D

 

Opel Mokka

Trzecim modelem samochodów produkowanych przez Opla, który jest najpopularniejszy, okazała się Mokka. W przeciwieństwie do poprzedniczek, to nie miejski samochód osobowy, a crossover segmentu B. Produkowany jest od 2012 roku, a w 2016 roku przeszedł gruntowną modernizację, która zwieńczona została dodaniem do nazwy literki X.

Gama silników auta obejmuje trzy jednostki: benzynowy - 1.6, 1.8 i Turbodiesel 1.7. Wersje wyposażeniowe: Essentia, Enjoy i Cosmo. Auto kupimy w wersji z 5 i 6-biegową manualną i 6-biegową automatyczną skrzynią biegów. Samochód jest sukcesem marketingowym marki. Co roku gwałtownie rośnie jego sprzedaż.

Opel Mokka

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry