0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Wynajem sal na imprezy okolicznościowe. Jak znaleźć salę na wesele, komunię, chrzciny czy urodziny?

Wynajem sal na imprezy okolicznościowe. Jak znaleźć salę na wesele, komunię, chrzciny czy urodziny?

Organizacja przyjęcia okolicznościowego nie jest łatwa. Najczęściej po ustaleniu daty imprezy od razu przechodzimy do poszukiwania sali idealnej na daną okazję. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru miejsca? Jak znaleźć salę idealną?

 

 

Wynajem sal na imprezy okolicznościowe

Wynajem sal na imprezy okolicznościowe to zadanie, którym parają się różnego typu miejsca. Oferują je zarówno puby, restauracje, hotele, obiekty kulturalne typu teatry, domy kultury, budynki zabytkowe np. zamki, dworki, ale i specjalnie w tym celu stworzone sale balowe, domy weselne, a nawet – sale w domach działkowca, remizach strażackich.

Każde z miejsc ma inny charakter, ale i inne możliwości. Nie można zapomnieć i o kosztach. Dla jednych organizacja przyjęcia w sali w domu kultury będzie oszczędnością, jednak okazać się może, że wszystkie usługi dodatkowe – strojenie, catering, obsługa kelnerska, nagłośnienie spowodują, że cena zbliży się do tej z restauracji. Jest wiele aspektów, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru sali. Jakie są najważniejsze?

sala bankietowa

 

Jak znaleźć salę na komunię, chrzciny, urodziny dziecka?

W przypadku przyjęć dla dzieci, a więc z okazji chrztu, komunii, ale i urodzin, patrzy się zupełnie na inne aspekty, niż ma to miejsce w przypadku przyjęć dla dorosłych. Przede wszystkim warto, by przyjęcia organizowane po sakramentach, były stosunkowo blisko kościoła. Dzięki temu goście od razu mogą udać się na obiad. Właściwie po komunii i chrzcie najczęściej przyjęcie ogranicza się do jednego posiłku, kawy i poczęstunku, dlatego najlepiej jest postawić na restaurację. Cena za „talerzyk” nie jest wysoka i często trzeba dodatkowo zapłacić za sam wynajem, ale przynajmniej miejsce jest eleganckie. Dobrze, gdy znajduje się na jego terenie plac zabaw lub inne tego typu miejsce dla dziecka, zwłaszcza jeśli wśród gości znajdują się i inne pociechy.

W przypadku urodzin dziecka, gdy zaprasza on swoich przyjaciół, dobrze jest postawić na salę przeznaczoną typowo do organizacji przyjęć dla najmłodszych. Tam zarówno menu, atrakcje, jak i obsługa są skierowane właśnie do dzieciaków. Dzięki czemu nie nudzą się.

nakryte stoły na przyjęcie

 

Wynajem sali na wesele

W przypadku wynajmu sali na wesele wybór jest znacznie trudniejszy. Wszystko z uwagi na charakter uroczystości. Przede wszystkim lokalizacja nie jest już tak ważna, chociaż lepiej, gdy goście nie muszą daleko wyjeżdżać.

Zdecydowanie więcej uwagi należy poświęcić temu, w jakim stylu ma być zorganizowane przyjęcie. Zupełnie inaczej wypadnie w sali weselnej w pałacu, w górskiej karczmie, w hotelu w zamku. Warto zastanowić się nad tym zanim zacznie się poszukiwania miejsca.

Kolejnym aspektem jest ilość gości. Od tego zależeć powinna wielkość sali. Pamiętać należy, że zmieścić w niej muszą się stoły, ale nie może zabraknąć także miejsca do tańczenia. Poza tym zespół lub DJ - muzycy i artyści, stół wiejski lub słodki, fotobudka – wszystkie te atrakcje wymagają miejsca.

Wybierając salę powinno się dopytać o wszelkie koszty. Nie tylko za „talerzyk”, ale i napoje, ciasta, obsługę kelnerską, pokrowce na krzesła, dekoracje. Budżet może bowiem znacznie wzrosnąć, gdy uwzględni się w nim dodatkowe opłaty. Zwłaszcza, jeśli trzeba jeszcze pomyśleć o transporcie gości, czy noclegach dla nich.

W przypadku sali na wesele znaczenie ma to, jakie jest możliwe rozstawienie stołów. Nie powinny ani stać za ciasno, ani być za bardzo od siebie oddalone. Goście muszą mieć możliwość łatwego przemieszczania się, ale i integracji.

Podczas oglądania sali warto przyjrzeć się parkietowi. Lepiej, jeśli nie będzie zbyt śliski.

Należy zapytać o to, czy jest sejf, by schować w nim pieniądze z prezentów, a także czy jest osobne pomieszczenie na alkohol, a w związku z tym, czy płaci się korkowe i w jakiej wysokości. Jeśli nie chce się wnosić swojego alkoholu, to na jakich zasadach można wykupić go w lokalu.

W przypadku wesela znaczenie ma nawet to, czy w danym miejscu jest jedna sala, czy więcej i czy nie będzie się w tym samym czasie tam odbywać inne przyjęcie. Jeśli tak – to czy goście będą mieli osobne wejścia, toalety. Istotne jest też otoczenie restauracji – czy wokół jest jakiś taras, ogród czy może bezpośrednio wychodzi się na ruchliwą ulicę.

Menu też jest ważne. Powinno się mieć możliwość nanieść w nim poprawki, np. uwzględniając menu dla dzieci, wegetarian. Zdarza się, że restauracje umożliwiają skosztowanie potraw. W przypadku sprawdzania menu liczy się też to, jak będą serwowane posiłki, ile osób przypadnie na jednego kelnera itp.

Oczywiście to nie wszystko, ale najważniejsze kwestie zdaje się, że zostały omówione w tekście.

sala na wesele

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry