0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jak tanio kupić podręczniki? Jak zaoszczędzić na książkach?

Jak tanio kupić podręczniki? Jak zaoszczędzić na książkach?

Rozpoczęcie roku szkolnego to dla wielu rodziców z jednej strony radość, a z drugiej czas ogromnych wydatków. Uczeń musi mieć przecież podręczniki, zeszyty i inne akcesoria, które niezbędne są w szkole. Czy da się jednak zminimalizować koszty i oszczędzić na ich kupnie?. Z pewnością, trzeba tylko wiedzieć jak to zrobić. Z tego artykułu dowiesz się jak tanio zdobyć książki.

 

 

Podręczniki z internetu? Czemu nie!

Internet to nie tylko miejsce, gdzie można do woli surfować w poszukiwaniu interesujących stron. Coraz więcej osób decyduje się na zakupy online. Tak samo można też podejść do zdobywania podręczników szkolnych. Pewnie szybko przekonasz się, że księgarnie internetowe to miejsca przyjazne tak rodzicom jak i uczniom. Jeśli kupisz podręczniki dla kilkorga dzieci, a więc złożysz duże zamówienie, możesz liczyć na rabaty oraz darmową dostawę. Co jeszcze zyskasz? Na pewno w sieci jest o wiele taniej, więc twój budżet aż tak bardzo nie ucierpi. Ponadto unikniesz nerwowej bieganiny od jednego stoiska z książkami do drugiego - dla ucznia szkoły podstawowej i dla gimnazjalisty. Odpadnie ci także problem dowozu podręczników do domu – kurier dostarczy je pod wskazany adres.

Podręczniki do przyrody do klasy czwartej

Czy warto kupić podręczniki na wyprzedaży?

Na pewno. Zawsze można sporo zaoszczędzić kupując w ten sposób książki do szkoły. Trzeba się jednak liczyć z tym, podręcznikami należy się zainteresować już pod koniec wakacji, bo sprytnych rodziców, którzy wpadną na taki sam pomysł może być więcej niż ci się wydaje. Sprzedawane są tu głównie te pozycje, które nie znalazły nabywców, są to więc książki nieużywane. Ten sposób pozwoli mocno zaoszczędzić i resztę pieniędzy przeznaczyć na inne szkolne akcesoria dla swojego dziecka.

 

Gdzie kupić używane podręczniki?

Kolejnym sposobem, by solidnie wyposażyć dziecko do szkoły nie tracąc mnóstwa pieniędzy jest znalezienie używanych podręczników. Musisz tu jednak wykazać się pomysłowością. Często lokalne księgarnie sprzedają używane podręczniki, dlatego warto podzwonić i dowiedzieć się, jakie mają książki i czy są to tylko pojedyncze egzemplarze czy całe niezbędne serie.

Następnym pomysłem jest szperanie w internecie. Tam z pewnością znajdziesz mnóstwo ofert używanych podręczników, a nawet może natkniesz się na całe platformy transakcyjne. Szukać możesz także na lokalnych kiermaszach, aukcjach i w antykwariatach. W tych ostatnich możesz od razu sprawdzić stan książek, stwierdzając czy są bardzo podniszczone i czy warto w ogóle tracić na nie chociażby najmniejszą kwotę. Z drugiej strony to właśnie tam najczęściej można zdobyć nieużywane zeszyty ćwiczeń. Z reguły oddają je uczniowie, którzy kiedyś „kupili na wyrost” lub nauczycielka zmieniła je na inne.

Jeśli zdecydujesz się na kiermasz podręczników to zacznij od zakupów na terenie szkoły twojego dziecka – to najlepsze miejsce, by znaleźć takie książki i to takie, jakie będą wymagane. Na rynku lokalnym też trafiają się takie kiermasze, ale tu trzeba działać szybko, bo książki szybko znikają. 

Podręczniki do różnych przedmiotów w szkole podstawowej

Inne sposoby, by oszczędzić na podręcznikach

Mimo, że żyjemy w czasach bardzo nowoczesnych, to nie brakuje starych sposobów by zaoaszczędzić na kupnie podręczników. Metoda, która sprawdzała się doskonale lata do tyłu, teraz także działa, a jest nią odkupienie podręczników szkolnych od starszaków. Jeśli twoje dziecko ma na przykład na osiedlu znajomych, możesz odkupić od nich podręczniki za bezcen. Wystarczy, że dokupisz jedynie zeszyty i zeszyty ćwiczeń, a już swoje dziecko możesz wyprawić do szkoły. A jeszcze lepiej kiedy pociecha sama przystąpi do negocjacji – przy okazji będzie to dla niej dobra lekcja oszczędzania i przedsiębiorczości.

Co przyjdzie ci z pomocą podczas planowania zakupów do szkoły? Jeśli zdecydujesz się na zakup podręczników przez internet, nie wchodź do pierwszej lepszej księgarni online, tylko skorzystaj z porównywarek cen. Może się bowiem okazać, że rzekomo najtańsza oferta wcale taka tania nie jest. Kiedy w klasie twojego dziecka komitet rodzicielski działa prężnie, można pokusić się o zamówienie podręczników hurtowo – na pewno przy tak dużej kwocie, księgarnie online zaoferują korzystne upusty i darmową dostawę. A może jeszcze trafią się dzieciakom jakieś miłe gadżety gratis?

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry