0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Taniec towarzyski czy nowoczesny? Od czego zacząć przygodę z tańcem?

Taniec towarzyski czy nowoczesny? Od czego zacząć przygodę z tańcem?

Taniec to jedna z najpopularniejszych form rekreacji. Ma wiele korzyści dla naszego zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Niezależnie od tego jaki rodzaj tańca wybierzemy, wzmocni się nasza kondycja, koordynacja ruchowa, a do tego będziemy szczęśliwi, ponieważ w naszym organizmie wzrośnie poziom endorfin. Od czego więc zacząć przygodę z tańcem? Jaki rodzaj tańca wybrać?

 

 

Taniec – od czego zacząć?

Jeśli już jesteśmy pewni, że chcemy tańczyć, powinniśmy zdać sobie sprawę z tego, jaki rodzaj tańca będzie do nas najbardziej pasował. Odmian tej aktywności jest wiele. Wciąż popularny jest taniec towarzyski, ale też nowoczesny. Mając już pomysł na to, co najlepiej odpowiada naszej osobowości, należy zaopatrzyć się w strój do tańca. Następnie warto przystąpić do szukania szkół tańca i instruktorów, którzy rozwiną nasz talent i zarażą pasją do tej aktywności.

Biała sukienka

 

Jak wybrać szkołę tańca?

Nie wszystkie szkoły mają w ofercie wszystkie rodzaje tańców, dlatego warto przeglądać dokładnie strony internetowe z opisami usług. Warto poczytać, jakie są opinie na temat danej szkoły, instruktorów, ale i samego kursu. Istotne jest w jakich warunkach odbywają się zajęcia, czy uwaga jest skupiana na każdym uczestniku, czy zajęcia nie są zbyt często odwoływane itp. Istotna jest także cena kursu, zazwyczaj dotyczy ona konkretnej liczby spotkań w miesiącu.

Na początku warto zdecydować się na lekcje indywidualne. To pozwoli na dobranie odpowiedniego rodzaju tańca. Instruktor pomoże nam wybrać taką aktywność, która będzie pasowała do naszych możliwości. Następnie można zapisać się na zajęcia grupowe na poziomie podstawowym i poznawać wszelkie tajniki konkretnego tańca.

 

Jakie są rodzaje tańca?

Podstawowy podział obejmuje tańce towarzyskie i nowoczesne. Pierwsze odbywają się w parach, dlatego dobrze jest zapisywać się na nie z partnerami, chociaż nie jest to wymóg dla wielu szkół tańca. Główne rodzaje tańca towarzyskiego standardowego to walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot i quickstep. Taniec towarzyski latynoamerykański natomiast obejmuje takie odmiany jak rumba, samba, cha-cha, pasodoble i jive. W parach tańczy się także tańce użytkowe, takie jak salsa, kizomba, tango argentyńskie, bachata, charleston, rock&roll, twist, swing i boogie-woogie.

 

Zupełnie inny jest taniec nowoczesny, zwany też współczesnym. Wywodzi się z baletu i nie musi być tańczony w parach, chociaż może, przynajmniej w niektórych odmianach. Wśród najpopularniejszych rodzajach tańca nowoczesnego wyróżnia się jazz, dancehall, hip-hop i funk. Kiedy już zdecydujemy się co chcemy tańczyć, warto pomyśleć o specjalnym stroju i odpowiednich butach do tańca, które muszą być dopasowane do charakteru wybranej aktywności.

Brązowe buty do tańca

Obecnie bardzo popularne są także inne rodzaje tańca, niektóre zaczerpnięto z egzotycznych krajów. W szkołach można spotkać się z kursami zumby, bokwy, flamenco, tańca bollywood, tańca brzucha czy pole dance.

 

Dlaczego warto tańczyć?

Taniec niesie ze sobą mnóstwo korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Przede wszystkim wpływa na nasz wygląd. Dzięki niemy wyrabia się kondycja, a to oznacza wzmocnienie mięśni, koordynacji ruchowej, postawy ciała itp. Serce lepiej pracuje, organizm się dotlenia, wzrasta odporność. Wiele osób decyduje się na taniec, ponieważ pomaga on w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Przez ruch szybciej spalamy tkankę tłuszczową, pocimy się, a to wiąże się z chudnięciem. Oczywiście im bardziej wymagający taniec, tym szybsze i bardziej spektakularne efekty.

Ponadto, taniec dodaje energii. Mimo wysiłku, mamy więcej ochoty do życia. Z takiej aktywności ruchowej zadowolone będą osoby cierpiące na bezsenność, ponieważ taniec ułatwia późniejsze zasypianie, nie tylko z powodu zmęczenia. Ten sen jest bardziej pożyteczny, budzimy się wyspani i w pełni zregenerowani, a do tego w dobrym humorze. Oprócz tego, taniec polecany jest osobom, które są zestresowane lub cierpią na depresję. Ruch przy muzyce pozwala na odreagowanie nerwów i zapomnienie o problemach. Mało tego, podczas tańca wydzielają się endorfiny, czyli hormony szczęścia, które mają istotny wpływ na zdrowie psychiczne każdego człowieka.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry