0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Piłkarski pokój dla chłopca. Jak urządzić pokój dla małego piłkarza?

Piłkarski pokój dla chłopca. Jak urządzić pokój dla małego piłkarza?

Niejeden (niekoniecznie mały) chłopiec marzy o pokoju z piłkarskimi motywami. Rodzice jednak często nie mają pomysłu na to jak go urządzić, żeby ładnie wyglądał i był funkcjonalny. Dlatego my podpowiemy jak zaaranżować przestrzeń małego piłkarza tak, aby przy okazji nie zbankrutować.

 

Jak urządzić pokój dla dziecka?

Pokój dziecięcy jest nie tylko miejscem zabaw, ale także nauki oraz spokojnego odpoczynku i trzeba to wszystko ze sobą pogodzić. Najprościej jest więc podzielić dostępną przestrzeń na strefy: część do spania, nauki oraz rozwijania własnych zainteresowań oraz do zabawy. To, która strefa będzie dominować zależy oczywiście od wieku chłopca. Dodać należy, że wszelkie meble, półki oraz dodatkowe elementy wyposażenia muszą być dobrej jakości, wytrzymałe i bezpieczne. Gdy wzięliśmy to wszystko pod uwagę, możemy zabrać się za urządzenie pokoju.

W piłkarskim pokoju chłopca nie może zabraknąć dekoracji

 

Jaka kolorystyka pokoju dla dziecka?

Soczysta zieleń będzie kojarzyć się nam z murawą na stadionie. Jednak takie jaskrawe kolory niekoniecznie sprawdzają się na ścianach w pokojach dziecięcych, dlatego jeśli chcemy zaakcentować piłkarski wymiar pomieszczeni, to najlepiej byłoby pomalować dwie ściany na jasny, ale lekko zgaszony odcień zieleni. Natomiast dwie pozostałe ściany oraz sufit niech będą białe – dzięki temu pokój będzie wydawać się większy. Dodatkowo, jeśli postawimy na bardziej stonowane „tło” do naszej aranżacji, będziemy mogli pozwolić sobie na mocniejsze dodatki. Oczywiście, nie tylko w kolorze zielonym – przewijać się tu będzie charakterystyczny, czarno-biały motyw.

 

Dekoracje na ścianach - jak wybrać?

Motyw piłkarski może (a nawet musi) pojawić się na ścianach – i to nie tylko poprzez zastosowanie odpowiedniej kolorystyki. A więc co mamy do wyboru? Fototapetę, naklejki ścienne oraz namalowane dekoracje. W ostatnich latach bardzo popularne są fototapety, a największe zastosowanie mają właśnie w pokojach dziecięcych. A więc na jednej ścianie może pojawić się arena stadionu czy ulubiona drużyna piłkarska.

Tańszym wyjściem jest zakup naklejek ściennych, które są teraz bardzo modne. Z pewnością uda nam się znaleźć piłkę nożną, którą będzie można nakleić na ścianie. A co jeśli ani pierwsze, ani drugie rozwiązanie nie wchodzi w grę z powodu napiętego budżetu? Możemy sami namalować coś na ścianie. I wcale nie będzie to od nas wymagało umiejętności artystycznych. Wystarczy stworzyć gotowy szablon, przyłożyć do ściany i zamalować w środku.

Jak się do tego zabrać? Jeśli jednak mamy zdolności plastyczne, to najprościej byłoby narysować sylwetkę piłkarza na kartonie i wyciąć środek. Gdy to nie wchodzi w grę, trzeba poszukać prostej grafiki w Internecie, a następnie ją wydrukować. W domowych warunkach nasz piłkarz będzie mógł być maksymalnie w formacie A4, co może okazać się niewystarczające. Wtedy można pójść do najbliższego ksero i poprosić o powielenie grafiki w większym formacie.

Następnie naklejamy naszą kartkę na grubszy materiał (karton czy tekturę) i dalej postępujemy tak jak wcześniej. Na koniec delikatnie przyczepiany szablon do ściany i możemy zabrać się za malowanie. To prawie nic nie kosztuję, ponieważ farby nam pewnie zostanie, a powielenie grafiki w większym rozmiarze to kwestia kilku złotych.

Innym, dobrym pomysłem jest namalowanie bramkarskich słupków na ścianie, najlepiej wokół łóżka. W takim przypadku konieczne jest zaplanowanie, w którym miejscu będzie umieszczone łóżeczko dziecięce i zaznaczamy to delikatnie ołówkiem na ścianie. Następnie określamy wymiary naszej bramki i rysujemy jej obrys na ścianie (jeśli zrobimy to ołówkiem, to potem nie będzie to widoczne). Na końcu przy pomocy malutkiego wałka lub pędzla malujemy biało-czarne paski. To designerskie i tanie rozwiązanie, które zachwyci każdego chłopca.

O takim prezencie marzy nie jeden amator piłki nożnej

 

Jakie wybrać meble?

Najlepiej będzie jak postawimy na proste, białe meble. Nie trzeba też od razu kupować nowych – można wykorzystać nasze stare sprzęty lub zakupić używane za niewielkie pieniądze na portalach ogłoszeniowych. Wtedy, pomalowane na biało, będą wyglądać jak nowe. Dobrym pomysłem będzie też stworzenie na froncie szafy czy drzwi od komody boiska piłkarskiego – do tego potrzeba wyłącznie linijki i markera. Zamiast fotela warto postawić na pufy sako z piłkarskim motywem.

 

Jakie wybrać dodatki do dziecięcego pokoju?

Tak naprawdę piłkarski klimat mogą stworzyć wyłącznie dodatki: poduszki w kształcie piłki nożnej, zdjęcia piłkarzy w antyramach czy proporczyki w klubowych barwach. W ramki typu 3D warto umieścić klubowe koszulki. A jeśli mały właściciel pokoju sam jest piłkarzem, to można wykorzystać do tego strój z którego już wyrósł.

Da się w prosty sposób i za nieduże pieniądze urządzić chłopcu pokój piłkarski. Wystarczy tylko trochę inspiracji i chęci. Nie zaszkodzi też pokierować się powyższymi radami.

 

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry