0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Manicure hybrydowy, żelowy, japoński, francuski – który rodzaj zdobienia paznokci wybrać?

Manicure hybrydowy, żelowy, japoński, francuski – który rodzaj zdobienia paznokci wybrać?

Wraz z rozwojem technologii pojawia się coraz więcej możliwości również jeśli chodzi o dbanie o urodę. Bardzo ważnym elementem naszego wyglądu są piękne i wypielęgnowane dłonie, dlatego też większość kobiet dużą wagę przykłada do tego, jak prezentują się ich paznokcie. Na szczęście sposobów, by nasze paznokcie zawsze były zadbane jest wiele, wystarczy tylko wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada.

 

 

Manicure francuski

Jedną z metod uzyskania estetycznego, a przy tym naturalnego wyglądu paznokci, jest wykonanie manicure francuskiego. Można go wykonać na wiele różnych sposobów, z metodą hybrydową czy żelową włącznie, ale o tym później, najpierw zajmiemy się podstawową wersją tego uniwersalnego sposobu zdobienia paznokci. Aby uzyskać efekt naturalnie zadbanych paznokci z delikatnie różową lub mleczno-białą płytką i jaśniejszymi końcówkami wystarczą nam zwykłe lakiery do paznokci. Manicure francuski możemy z powodzeniem wykonać w domu i nie potrzebny nam jest do tego żaden profesjonalny sprzęt, a wszystkie niezbędne kosmetyki, takie jak lakiery oraz utwardzacz znajdziemy w każdej drogerii. Wadą takiego manicure’ u jest jego krótka trwałość, gdyż zwykłe lakiery stosunkowo szybko odpryskują.

Lakiery do paznokci

Manicure japoński

To metoda pielęgnacji, która ma za zadanie sprawić, by nasze paznokcie lśniły naturalnym blaskiem bez użycia żadnych dodatkowych lakierów. Zabieg manicure’u japońskiego wykonują profesjonalne kosmetyczki i polega on na dokładnym opracowaniu skórek wokół płytki paznokcia przy użyciu odpowiednich akcesoriów oraz odżywieniu zarówno skórek jak i paznokci specjalnymi japońskimi pastami, które mają odżywcze właściwości. Efekt takiej pielęgnacji utrzymuje się naprawdę bardzo długo, a dodatkowa zaletą jest to, że nie ma widocznego odrostu, gdyż nie stosuje się tutaj żadnych lakierów. Jedyną wadą dla niektórych może być to, że nasze paznokcie nie zostają w żaden sposób dodatkowo zdobione, ani też sztucznie wydłużone. Jest to propozycja dla kobiet, które są zwolenniczkami naturalnego piękna.

 

Manicure hybrydowy

To niezwykle popularna metoda, z której korzystają zarówno klientki salonów kosmetycznych, jak i osoby wykonujące manicure amatorsko w swoim domu. Sposób ten polega na nakładaniu kolejnych warstw bazy, lakieru oraz topu i utwardzaniu ich za pomocą lampy UV. Metoda ta daje szerokie możliwości jeśli chodzi o kolory oraz fantazyjne zdobienia paznokci, w tym efekt manicure’u francuskiego, a do tego jest bardzo trwała, gdyż dobrze wykonany manicure hybrydowy pozostaje na paznokciach przez około 3 tygodnie. Po tym czasie zwykle zostaje zdjęty, gdyż widoczny zaczyna być odrost paznokcia. Wadą może być to, że sposób ten, podobnie jak poprzednie, nie pozwala na przedłużenie płytki paznokcia, jednak ułatwia znacznie zapuszczenie własnych paznokci.

Lampa UV

Manicure żelowy

Ten rodzaj manicure’u jest podobny do opisanej wyżej metody hybrydowej, gdyż wymaga utwardzenia materiału za pomocą lampy UV, jednak jego wykonanie lepiej pozostawić doświadczonej kosmetyczce. Jego zaletą jest możliwość przedłużenia naturalnych paznokci przy użyciu tipsów lub specjalnej formy. Żel wyglądem do złudzenia przypomina paznokieć, dlatego też nie musimy się obawiać nienaturalnego efektu. Ponadto manicure żelowy daje niemal nieograniczone możliwości zdobienia, w tym szeroką paletę kolorów. Wadą może być natomiast to, że paznokcie żelowe nie są tak elastyczne jak naturalne, dlatego też nie jest to najlepsza opcja dla osób, które pracują w trudnych warunkach dla dłoni, jak np. praca w ogrodzie. Konieczne jest także uzupełnianie odrostu, który pojawia się po około trzech tygodniach.

Aby wybrać dla siebie odpowiedni rodzaj manicure’u, warto wypróbować najpierw opisane przez nas możliwości i ocenić, która jest dla nas najwygodniejsza. Dużo zależy od tego jaki rodzaj pracy wykonujemy i jak bardzo nasze paznokcie są narażone na uszkodzenia. Istotne jest również to, jaki efekt jest dla nas satysfakcjonujący, czy zależy nam na jak najbardziej naturalnym wyglądzie paznokci, czy też lubmy podążać za modą i podobają nam się różnorodne, fantazyjne zdobienia.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry