0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jakie zabawki wybrać dla 3-latka? Jakie są najlepsze prezenty dla dzieci?

Jakie zabawki wybrać dla 3-latka? Jakie są najlepsze prezenty dla dzieci?

Co zrobić gdy wybieramy się z wizytą do rodziny gdzie są małe dzieci? Lub co gorsza – świętujemy ich urodziny, a kompletnie nie wiemy co kupuję się takiemu maluchowi. Nie trzeba się niepotrzebnie stresować, wystarczy przejrzeć listę „must have” prezentów dla dzieci, które sprawdzą się w każdej sytuacji – nieważne czy mówimy o chłopcu czy dziewczynce.

 

Jaki prezent dla 3-latka wybrać?

Jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia z dziećmi, to wybranie dla nich prezentu może być kłopotliwe. Przecież z jednej strony zabawka powinna mieć charakter edukacyjny, z drugiej natomiast ma za zadanie zająć malucha na dłużej niż 5 minut (co często jest nie lada wyczynem, o czym wie każdy rodzic).

Jaki jest podstawowy wyznacznik podczas zakupów? Przede wszystkim jakość – to na nią musimy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Najlepiej jeśli zabawka będzie posiadać odpowiednie certyfikaty. Jeśli na opakowaniu nie ma takiej informacji, to sami oceńmy zabawkę na podstawie wyglądu: z jakiego tworzywa jest wykonana (w większości przypadków będzie to plastik, ale przecież plastik plastikowi nierówny), czy nie ma ostrych kantów, czy nie zawiera małych elementów, które mogą zostać połknięte przez dziecko i czy wszystkie części są dobrze przymocowane i nic nie odpadnie w podczas zabawy.

Kolejnym aspektem, w zasadzie równie istotnym co jakość, jest ograniczenie wiekowe. Na każdej zabawce czy książeczce powinna widnieć taka informacja. Oczywiście, nie ma sensu kupować prezentu dla 3-latka, który jest przeznaczony dla młodszych dzieci. Natomiast jeśli przesadzimy w drugą stronę, to albo zabawka może okazać się niebezpieczna, albo po prostu dziecko się nią nie zainteresuje.

Jeśli dwa pierwsze kryteria zostały już spełnione, możemy dać upust naszym pomysłom. A co z ceną? To drażliwa kwestia, ponieważ dobre jakościowo zabawki potrafią sporo kosztować. Z jednej strony nasz budżet może być nieco ograniczony, a z drugiej przecież nie możemy wręczyć byle czego. Co wtedy zrobić? Przejrzeć na portale ogłoszeniowe. Wielu ludzi wystawia tam zupełnie nowe, nieużywane zabawki, które były właśnie takim nietrafionym prezentem. A teraz sprawdźmy co najlepiej sprawdzi się dla 3-latka.

Zabawki dla 3 latka kupisz przez internet

 

Książeczki - dla ciekawskich

Książki są najbardziej z klasycznym prezentem, który dodatkowo zawsze się sprawdza. Jeśli dobrze wybierzemy (pod względem wiekowym, a także jakości i ilości ilustracji oraz interaktywnych gadżetów) to książka nie dość, że będzie mieć charakter edukacyjny, to może zainteresować dziecko na długie wieczory. O korzyściach wychowawczych nawet już nie wspominając.

Możemy pójść w stronę wierszyków (Tuwim, Brzechwa czy bardziej nowocześnie – Rusinek), baśni dla najmłodszych czy choćby serii książek Mamoko, które są hitem ostatnich lat.

Druga możliwość to książeczki, które cechują się dużą interaktywnością. Co to oznacza? Poszczególne elementy przesuwać, wyciągać i dopasowywać. Taka książeczka wydaję też dźwięki. Wielu rodziców zdaję sobie sprawę ze znaczenia edukacji czytelniczej i będą zadowoleni z takiego prezentu dla swoich pociech.

 

Lego duplo - dla małych konstruktorów

Któż z nas nie kocha klocków Lego? Pewnie niejeden dorosły sam chętnie by się nimi pobawił. Dlatego ZAWSZE będzie to idealny prezent. Tylko uwaga! Dla 3-4 latków przeznaczona jest specjalna seria – Lego Duplo. Zestawy klocków w tych modelach są większe i mniej skomplikowane.

A co mamy do wyboru? Praktycznie wszystko! Ciężarówki, rakiety, gąsienice, zwierzątka, samochody, maszyny budowlane. Możemy spokojnie dobrać klocki do aktualnych zainteresowań dziecka. Co, oprócz doskonałej zabawy, jest ich dodatkową zaletą? Udoskonalają zdolności manualne, uczą kreatywności oraz myślenia przestrzennego, a w tym wieku to bardzo ważne.

Zabawki dla 3latka to między inymi klocki i rowerek iegowy

 

Szczeniaczek Uczniaczek - dla dzieci uczących się angielskiego

Szczeniaczek Uczniaczek jest nowością na rynku – to interaktywny pluszak, który towarzyszy dzieciom podczas nauki nowych słów. Co ważne – ma zaprogramowane trzy poziomy nauki, a ostatni będzie najbardziej odpowiedni dla 3-latka. Trzeba też wiedzieć, że istnieją jego dwie wersje: pierwsza uczy wyłącznie słów w języku polskim, a druga w języku polskim i angielskim. Na koniec warto dodać, że Szczeniaczek Uczniaczek jest produkowany przez Fisher Price, a to jedna z najbardziej uznanych firm tworzących dobrej jakości zabawki.

Rowerek biegowy - dla aktywnych

Ostatnia propozycja to rowerek biegowy. Właściwie można go kupić już 2-latkowi, jeśli jednak nasz 3-latek jeszcze go nie posiada, to zdecydowanie jest to „must have”. Ale do rzeczy: jaka jest idea rowerka biegowego? To, że nie posiada pedałów i dziecko, aby jechać musi odpychać się nogami – tak proste, a tak genialne! Dzięki temu maluchy uczą się prawidłowej koordynacji ruchowej oraz chętniej spędzają czas na świeżym powietrzu, gdzie mogą się wyszaleć do woli. Plus dla rodziców: po takiej wycieczce każde dziecko zaśnie jak suseł po powrocie do domu.

Każda z przedstawionych zabawek sprawdzi się zarówno w przypadku chłopca jak i dziewczynki, dlatego możemy „w ciemno” je kupować. Ale – nie oszukujmy się – mogą okazać się dość kosztownymi prezentami. Ale lepiej jest chyba poszukać ich w wersji używanej niż kupić zabawkę, która po dwóch dniach się rozleci i jeszcze zrobi krzywdę dziecku.

 

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry