0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jakie używane kombi wybrać dla rodziny? Volvo 850, Toyota Avensis, Skoda Fabia, Ford Focus, Citroen C5…

Jakie używane kombi wybrać dla rodziny? Volvo 850, Toyota Avensis, Skoda Fabia, Ford Focus, Citroen C5…

Niezaprzeczalnie jednymi z najbardziej komfortowych aut dla rodzin są kombi. Tylko wybór tych modeli zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym jest bardzo duży, niełatwo się zdecydować. Dlatego przedstawiamy 5 propozycji najczęściej kupowanych, używanych kombi dla rodziny.

 

 

Volvo 850

Volvo 850 to duże, solidne kombi, które obecnie dostępne jest już tylko na rynku wtórnym. Co ciekawe, jak na lata swojej produkcji, zostało bardzo dobrze wyposażone, a cenowo już wtedy było przystępne.

Model ten gwarantuje komfortową, dynamiczną i przede wszystkim bezpieczną jazdę. Posiada dobre zabezpieczenie antykorozyjne, dlatego używane wersje zwykle zachowane są w dobrym stanie. Jest również mało awaryjny, nie sprawia problemów ze skrzynią biegów czy zawieszeniem.

Jak wygląda kabina? Przede wszystkim jest przestronna, dzięki czemu cała rodzina może podróżować w wygodnych warunkach. Można spotkać się z fotelami z elektryczną regulacją położenia. Większość pojazdów Volvo 850 jest wyposażonych w dwustrefową klimatyzację, poduszki powietrzne, a także system SIPS chroniący pasażerów przed uderzeniem bocznym.

Pojemność bagażnika w kombi Volvo 850 wynosi 420 l, a po złożeniu oparć kanapy można ją powiększyć do 1490 l.

A jakie są jego wady? Przede wszystkim duże zużycie paliwa. Oprócz tego można spotkać się z wieloma ofertami egzemplarzy powypadkowych, których serwisowanie jest drogie. Lepiej więc unikać takich ogłoszeń, nawet jeśli pozornie wydawałyby się atrakcyjne.

 

Toyota Avensis

Toyota Avensis to wygodny samochód należący do klasy średniej. Wśród ofert aut używanych często kupowana jest pierwsza lub druga generacja tego pojazdu.

Toyota Avensis kombi pierwszej generacji produkowana była od 1997 do 2003 roku. Miała ona zastąpić model Carina E, dlatego można w niej znaleźć wiele nawiązań do swojego poprzednika. Największymi zaletami tego modelu jest duża przestrzeń dla kierowcy i pasażerów, komfortowy układ jezdny oraz brak drobnych usterek. Na minus przypisywano mu jednak koszt utrzymania oraz sprawiającą problemy skrzynię biegów.

Druga generacja pojawiła się w 2003 roku i jej sprzedaż trwała aż do 2009 roku. Wygląd tego rodzinnego kombi znacząco odbiegał od pierwszej wersji, został unowocześniony. Szybko też Toyota Avensis II stała się liderem w swojej klasie. Tak jak w pierwszej generacji, kabina w kombi jest przestronna, plusem jest też sprawnie działająca wentylacji i ogrzewanie, a także dobrze zabezpieczona przed korozją karoseria. Jednak eksperci oceniają, że stosunek ceny do jakości nie jest adekwatny.

Toyota Avensis

 

Skoda Fabia

Skoda Fabia Combi to jeden z najpopularniejszych w Polsce samochodów rodzinnych. Obecnie zainteresowaniem cieszy się trzecia generacja pojazdu, która zadebiutowała w 2014 roku, a dziś pojawia się już na rynku samochodów używanych.

Podczas omawiania tego modelu warto zacząć od bagażnika, którego pojemność wynosi aż 530 l. W tej klasie pojazdów jest to jedna z największych wartości, która jest nie bez znaczenia dla rodzin, które często podróżują. Również i w kabinie nie zabraknie miejsca dla pasażerów, a wygodne fotele sprawią, że komfort podróżowania będzie wysoki.

To, co jest nowością w trzeciej generacji, to nawigacja, którą można obsługiwać przy pomocy telefonu. Ponadto spalanie w Skodzie Fabii jest na niskim poziomie. Jednostki napędowe są trwałe, a skrzynia biegów poręczna w użytkowaniu.

W bazowej wersji tego modelu można znaleźć 6 poduszek powietrznych, światła do jazdy dziennej, elektrycznie sterowane i ogrzewane lusterka, a także 14-calowe obręcze ze stali. Oprócz tego można dokupić pakiet z relingami dachowymi, czujnikami zmierzchu czy z fotelami pasażera z regulacją wysokości.

Skoda Fabia

 

Ford Focus

O popularności modelu Ford Focus w wersji kombi świadczy fakt, że produkowany jest od 1998 roku do dziś. Dzięki temu, że są to pojazdy trwałe i bezawaryjne, są chętnie kupowane na rynku wtórnym, w szczególności druga i trzecia generacja. Czym jest spowodowane ich powodzenie? Przede wszystkim bardzo dobrą jakością wykonania oraz niską awaryjnością. To przestrzenne, wygodne w prowadzeniu auta, która posiadają duży wybór silników. Rozczarowuje jednak jednostka EcoBoost, której rzeczywiste spalanie jest wyższe od podawanego przez producenta.

A minusy? Przede wszystkim wysokie ceny. Biorąc pod uwagę poprzednie propozycje, tańszych, a konkurencyjnych modeli nie brakuje.

 

Citroen C5

Na koniec chcielibyśmy napisać o francuskim aucie Citroen C5, które po raz pierwsze zaprezentowane było w 2000 roku, obecnie natomiast najnowsza jest jego czwarta generacja.

Jednak już o pierwszych modelach można było napisać, że zaskakują komfortem oraz nowoczesnością. Citroen C5 posiada wygodną, przestrzenną kabinę, a także bardzo dobry układ jezdny. Niestety, ze względu na występujące często usterki i co za tym idzie – koszty utrzymania, nie jest to najczęściej polecane auto dla rodziny.

Citroen C5

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry