0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jakie są najpopularniejsze rasy psów? Czym kierować się przy wyborze psa?

Jakie są najpopularniejsze rasy psów? Czym kierować się przy wyborze psa?

Psy to najczęściej wybierane zwierzęta do domu. Niezależnie od tego jakiej są rasy czy wielkości, chętnie decydujemy się na to, by przyjąć takiego czworonoga do siebie. W Polsce można wyróżnić kilka ras psów, które są bardzo popularne. Jak wybrać psa do swojego domu? Na co zwrócić uwagę?

 

 

Na co zwrócić uwagę wybierając psa?

Kluczową sprawą będzie to, gdzie mieszkamy. Większość psów musi mieć swoją przestrzeń. Czworonogi lubią biegać, hasać, są bardzo ruchliwe i muszą mieć gdzie spożytkować swoją energię. Dlatego też nie wszystkie rasy psów będą odpowiednie do mieszkań. Co innego w przypadku, gdy mamy dom i ogród. Wtedy możemy zdecydować się na psy, które będą słusznych rozmiarów. Jakie zatem są najczęściej wybierane rasy psów?

 

Owczarek niemiecki

To bardzo popularna rasa wśród polskich miłośników psów. Nie jest ona jednak przeznaczona do małych mieszkań. Owczarki to duże psy, mogą osiągnąć wysokość nawet 60 cm. Ich waga też robi wrażenie, bowiem może wynosić nawet 45 kg. Owczarki niemieckie to psy obronne, dlatego chętnie decydują się nie nie osoby, które mają dom. Jeżeli chodzi o charakter zwierząt, można określić go jako temperamentny, żywiołowy, energiczny. Owczarki niemieckie są niezwykle inteligentne i lojalne. Szybko przywiązują się do właścicieli i reagują na ich komendy. Trzeba jednak dbać o ich wychowanie, ponieważ pozostawione same sobie psy mogą stać się agresywne. Owczarki potrzebują uwagi, ale i ruchu, dlatego przeznaczone są dla osób aktywnych, które lubią duże psy.

 

Yorkshire terrier

Ta rasa psów jest idealna dla osób, które mieszkają w blokach. Są to psy miniaturowe, które świetnie odnajdują się na niewielkich przestrzeniach. Yorki są naprawdę niewielkie, a ich waga średnio wynosi około 3 kg. Charakter tych psów określany jest jako energiczny, towarzyski, skory do zabaw. To świetne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi, ponieważ yorki znakomicie „dogadują się” z maluchami. Są łagodne, delikatne, nie zrobią nikomu krzywdy. Są lojalne i szybko przywiązują się do ludzi. Jeżeli chodzi o szkolenie to psy te wymagają uwagi, subtelności, ale i stanowczych komend.

Yorkshire terrier

 

Buldog francuski

To bardzo popularna w ostatnich latach rasa. Buldogi francuskie są mile widziane zarówno w domach, jak w mieszkaniach. Nie osiągają one dużych wymiarów, ich wzrost może wynieść około 30 cm, a waga do 14 kg. Charakter tych zwierząt z pewnością sprzyja rodzinom z dziećmi, bowiem psy te są otwarte, lubią się bawić, nie reagują agresywnie, są bardzo łagodne i spokojne. Szybko przywiązują się do ludzi i są wobec nich lojalne. Nie mają też problemów z tolerowaniem innych zwierząt w swoim otoczeniu. Potrafią z każdym dobrze żyć.

 

West Highland white terrier

Westie to pieski, które świetnie odnajdą się zarówno w małych mieszkaniach, jak i w domach z ogrodem. Nie są one duże, ich wzrost wynosi najczęściej do 30 cm, a waga to ok. 7-10 kg. Wyróżniają się one serdecznością, zapałem do zabaw i energią. White terriery bardzo szybko przywiązują się do ludzi i lubią z nimi przebywać. Są aktywne, żwawe, łatwo nawiązują kontakt z dziećmi. Oprócz rodzin, westie są polecane osobom, które prowadzą sportowy tryb życia i są aktywne, bowiem chętnie będą towarzyszyć swoim właścicielom na przykład podczas biegów.

 

Labrador retriever

Labradory to duże psy, które zaliczane są do grupy aportujących. Ze względu na wymiary jakie osiągają (ponad 50 cm wysokości, ok. 30 kg masy) są one przeznaczone do domów z ogrodem. Psy te źle będą się czuły na małych przestrzeniach. Jeżeli chodzi o charakter to są one bardzo żywiołowe i potrzebują ruchu. Są one przyjazne dzieciom i często biorą one udział w turnusach rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych. Są cierpliwe, łagodne i lubią kontakt z ludźmi. Trzeba pamiętać, że labradory muszą zostać dobrze wychowane, w innym przypadku mogą stać się agresywne.

 

Jack Russell terrier

Terriery te to dobry wybór zarówno do domów, jak i do mieszkań. Psy nie osiągają dużych wymiarów, wysokość to około 30 cm, masa dochodzi do 6 kg. To, co najbardziej wyróżnia tą rasę to energiczność, żywotność, chęć do zabaw. Terriery są bardzo aktywne i muszą często spożytkować swoją energię, dlatego trzeba je często wyprowadzać. To świetne zwierzę dla aktywnych osób, które lubią codziennie biegać. Jack Russell będzie dla sportowców idealnym kompanem. Świetnie dogada się także z dziećmi, ponieważ psy te uwielbiają ludzi, są łagodne, radosne, lojalne i inteligentne.

Jack Russell terrier

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry