0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jaki dron wybrać? Przegląd modeli do 500 zł

Jaki dron wybrać? Przegląd modeli do 500 zł

Drony biją ostatnio rekordy popularności. Ale co zrobić, jeśli samemu chciałoby się mieć takie urządzenie, ale nie można sobie pozwolić, żeby wydać na nie grubą kasę? Cóż, zawsze można sobie sprawić któregoś z tańszych dronów. Nie zapewni nam takich możliwości jak drogie urządzenia, pozwoli jednak nauczyć się latać taką maszynką, a i da nam sporo frajdy.

 

 

Jaki powinien być dron do 500 zł?

Trzeba jasno sobie powiedzieć jedno – za pięć stówek nie kupimy drona z prawdziwego zdarzenia do filmowania i robienia zdjęć, ani drona wyścigowego. To, co jest w naszym zasięgu, to drony służące rozrywce i nauce latania, na których możemy testować swoje umiejętności, zanim przerzucimy się na droższy sprzęt (co niechybnie nastąpi, jeśli połkniemy bakcyla).

Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Przy tego rodzaju elektronice ważna jest możliwość regulowania czułości aparatury i prędkości lotu, aby ułatwić sobie naukę obsługi drona. Ponieważ śmigła są narażone na uszkodzenia, dostępność zapasowych też gra tu dużą rolę. Wreszcie trzeba też zauważyć, że tanie drony charakteryzują się krótkim czasem lotu, raczej nie przekraczającym ośmiu minut, dlatego warto wybierać modele z możliwością wymiany baterii – inaczej będziemy musieli robić długie przerwy na ładowania, a gdzie w tym zabawa?

 

Cheerson CX-10

Ten malutki dron to dobry wybór, jeśli naprawdę chcemy zaoszczędzić. Można go kupić już za sześćdziesiąt złotych, choć jeżeli zależy nam na wersji wyposażonej w kamerę, cena będzie dwukrotnie większa. Jego nieduże rozmiary są sporym atutem, jeśli chcemy latać nim w pomieszczeniach. Gorzej niestety sprawa się przedstawia, jeśli wyjdziemy z nim na dwór. Trudno będzie się temu maleństwu oprzeć silnym podmuchom wiatru, nie mówiąc już o tym, że jeśli odlecimy nim na dłuższy dystans, szybko stracimy go z oczu.

Cheerson CX-10 może pracować w trzech trybach. W najłatwiejszym mamy do dyspozycji zaledwie trzydzieści procent jego mocy, w najtrudniejszym z kolei mamy już możliwość rozwijania pełnej prędkości i stosowania pełnego wychylenia.

Czas lotu wynosi pięć lub sześć minut, przy półgodzinnym czasie ładowania. Wybierając wersję z kamerą, pamiętajmy, żeby nie spodziewać się cudów. Nie za taką cenę. Rozdzielczość 0,3 megapiksela to wszystko, na co możemy liczyć.

dron Cheerson CX-10

Hubsan X4 (H107C)

Dla osób, które chcą rozpocząć swoją naukę latania dronem, jest to wyśmienity sprzęt, głównie dzięki swojej wytrzymałości, dzięki której niestraszne mu upadki i kolizje. Można śmiało uczyć się metodą prób i błędów, a on to dzielnie zniesie.

Nie bez znaczenia są też jego niewielkie rozmiary, które sprawiają, że w deszczowe dni można nim latać w pomieszczeniach. Jeśli zaś wyjdziemy z nim na dwór, to będzie się dla nas liczyć z pewnością, że dron ten ma zasięg około stu metrów. Sam czas lotu natomiast wynosi od pięciu do siedmiu minut.

Hubsan X4 może pracować w dwóch różnych trybach. Tryb do nauki latania ogranicza nachylenie, a co za tym idzie również i prędkość. Tryb dla bardziej zaawansowanych umożliwia nam latanie szybsze i bardziej agresywne, pozwala też oprzeć się silniejszym powiewom wiatru.

Czym wyróżnia się nowsza wersja tego modelu? H107C w porównaniu do poprzedniczki, czyli H107L, została zaopatrzona w pojemniejszą baterię (czas ładowania to trzydzieści do czterdziestu minut) i w kamerę HD 720p, pozwalającą na rejestrację lotu. Nie daje ona tej jakości, jaką zapewnia sprzęt profesjonalny, ale w przypadku dronów do pięciuset złotych to i tak wykroczenie poza standard.

dron Hubsan X4

Blade Nano QX

Ten dron ma dość zbliżone wymiary i parametry do Hubsana 4X. Na stałe ma zamocowane lekkie osłony śmigieł, co znakomicie przysposabia go do latania we wnętrzach. Przy krótszym czasie ładowania niż Hubsan (dwadzieścia pięć minut) osiąga podobny czas lotu. Jest też trochę tańszy, ale to z powodu braku kamery. Na uwagę zasługuje wymienna obudowa, która jest dostępna w różnych kolorach do wyboru.

 

Syma X5C

Ten dron jest już całkiem spory, nie stracimy go więc łatwo z oczu. Również dzięki kolorowemu oświetleniu, przejrzyście informującemu nas, gdzie znajduje się przód, a gdzie tył urządzenia. Dzięki temu dobrze nadaje się także do latania nocą.

Latanie tym modelem zapewnia nam wrażenia najbardziej zbliżone do latania dużym quadcopterem z prawdziwego zdarzenia, jest to więc wyśmienity model treningowy, zanim przerzucimy się na kosztowniejszy sprzęt.

Charakteryzuje się także bardzo dużą wytrzymałością. W standardowym wyposażeniu znajdziemy kamerę HD 720p. Czas ładowania to pół godziny, natomiast czas lotu wynosi około sześciu minut.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry