0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jak znaleźć dobrego mechanika samochodowego, wulkanizatora, czy serwisanta klimatyzacji?

Jak znaleźć dobrego mechanika samochodowego, wulkanizatora, czy serwisanta klimatyzacji?

Gdy coś psuje się w naszym samochodzie, to zaczynamy się martwić. Nie tylko tym, że naprawa będzie kosztowna, ale przede wszystkim tym, że nie wiemy, komu ją zlecić. Warto więc wcześniej poszukać dobrego mechanika, wulkanizatora i fachowca od klimatyzacji, by w razie konieczności mieć na kim polegać. Podpowiadamy, gdzie sprawdzić i na co zwrócić uwagę.

 

 

Gdzie szukać fachowca?

Każdy z nas ma inną metodę na poszukiwanie usługodawców. Nieważne, czy szukamy fryzjera, dentysty, czy mechanika. Jedni pytają znajomych, czy znają kogoś godnego polecenia, inni rozglądają się po okolicy, jeszcze inni – szukają w Internecie. Gdzie? W zasadzie zazwyczaj przez wyszukiwarkę. Jednakże są i lepsze sposoby. Można przeszukać usługi na Sprzedajemy i znaleźć fachowca w prosty i szybki sposób.

ręka mechanika z kluczem

 

Wybrać warsztat z autoryzacją?

Wiele osób, gdy zależy im na wysokiej jakości wykonanej usługi i bezpieczeństwie, ogranicza swój wybór do autoryzowanego serwisu. W takim warsztacie pracują doświadczeni fachowcy, którzy swoją wiedzę i umiejętności poszerzają na kursach i szkoleniach.

Ponadto mają oni dostęp do pełnej wiedzy na temat nawet najnowszych samochodów. W trudnych przypadkach mogą nawet kontaktować się z dealerami, a nawet – inżynierami producentów.

Warto także dodać, że w autoryzowanych serwisach posiadają urządzenia i narzędzia, które przydają się przy naprawie konkretnych modeli samochodów i ich systemów elektronicznych.

Okazuje się, że w ASO serwisujemy najczęściej nowe samochody. Często taki obowiązek nakładany jest na nas przez producenta auta. Gwarancja na pojazd jest uzależniona od regularnego wykonywania przeglądów i napraw właśnie w autoryzowanych warsztatach.

Prawda jest jednak taka, że naprawy w autoryzowanych serwisach są bardzo kosztowne. Nie bierze się to nawet z drogich części, ale – z wysokich kosztów usług. Jeśli więc nasz samochód nie jest już na gwarancji, to nie zawsze opłaca się oddawać do ASO, nie mówiąc już o kilku, bądź kilkunastoletnim pojeździe.

 

A może auto-serwis sieciowy?

Zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych można spotkać się z serwisami sieciowymi. To po prostu firmy zrzeszone pod postacią określonej marki. To ona narzuca im wymogi. Pracownicy takich warsztatów również się szkolą, a także mają dostęp do nowoczesnych urządzeń, narzędzi i programów. Ponadto dają gwarancję na części i naprawę. Ceny mają niższe niż ASO, jednakże dość wysoko cenią swoją wiedzę i umiejętności.

warsztat samochodowy

 

Dlaczego warto poszukać niezależnego warsztatu?

Są osoby, które uważają, że mechanicy to oszuści, którzy dokonują fikcyjnych napraw i podmieniają części. O ile oczywiście są i takie firmy, o tyle nie warto generalizować. Więcej jest takich mechaników, którzy szanują swoją pracę, zależy im na zadowolonych klientach, bo tacy do nich wracają. W przypadku wybrania takiego warsztatu mamy pewność, że fachowiec przyłoży się do swojej pracy, a także – jeśli dobrze się poznamy – możemy liczyć na jego pomoc nawet po godzinach pracy. Wszystkie legalnie działające serwisy dają fakturę na wykonaną usługę i części.

Ponadto – wbrew powszechnie panującym opiniom – są wyposażone we wszystkie niezbędne urządzenia i narzędzia, a także osoby w nich pracujące szkolą się i rozwijają swoje umiejętności. Największym atutem warsztatów niezależnych jest koszt napraw. Z reguły jest on znacznie niższy niż w ASO lub w sieciówkach. Warto więc poszukać serwisu w okolicy, dla którego właściciela ważny jest rozwój, ma doskonałe wyposażenie, a także nie ma zbyt wygórowanych cen.

Sprawdź, jacy fachowcy działają w Twojej okolicy.

 

Na co zwrócić uwagę szukając mechanika, wulkanizatora i serwisanta klimatyzacji?

Wiele elementów koniecznych do sprawdzenia fachowca zostało opisane powyżej. Jednakże podsumujmy wiedzę. Pierwsze, co powinniśmy zrobić, to uzmysłowić sobie, do jakiego serwisu musimy się zgłosić – czy musi to być to ASO, czy wybór jest indywidualny.

Kolejnym krokiem jest ustalenie, co prawdopodobnie się zepsuło, nie działa prawidłowo lub wymaga konserwacji. Jeśli przypuszczamy, że usterka ma miejsce w automatycznej skrzyni biegów, to najlepiej zrobimy jeśli od razu poszukiwać będziemy specjalisty z zakresu automatyki pojazdowej, a nie po prostu mechanika. Jeśli chcemy zdezynfekować lub napełnić klimatyzację przed latem – wybierzmy zajmujący się tym serwis itp..

Następnie warto wyszukać na sprzedajemy.pl fachowca działającego w okolicy miejsca zamieszkania lub w pobliżu unieruchomionego pojazdu. Dlaczego? Jeśli coś się psuje, lepiej nie jechać nie do końca sprawnym samochodem w daleką trasę. Co więcej – jeśli samochód jest unieruchomiony jego transport do warsztatu jest kosztowny. Oczywiście możemy poprosić kogoś o jego doholowanie, ale trzeba jakoś wynagrodzić poświęcony na to czas i paliwo. Przewiezienie auta na lawecie zapewne kosztuje znacznie więcej.

Jeśli już znajdziemy warsztat, to warto sprawdzić, jakie opinie o nim krążą w Internecie. Prawda jest taka, że dzisiaj wszelka nieuczciwość i partactwo jest prosta do wyłowienia. Wiele osób niezadowolonych z każdego rodzaju usług, nie tylko mechaników, dzieli się swoją złością w sieci. Oczywiście nie należy brać wszystkich opinii na poważnie. Wiadomo, że Internet jest polem dla „hejtu”, który może wychodzić nie tyle od niezadowolonych lub oszukanych klientów, ale także – od konkurencji. Warto sprawdzić także stronę www warsztatu. Wielu właścicieli umieszcza tam certyfikaty jakości, a także – referencje i dzieli się swoimi sukcesami.

To właśnie na stronie internetowej serwisu warto poszukać kolejnych informacji, a jeśli ich tam nie znajdziemy – zadzwonić, by dowiedzieć się, czy w warsztacie zajmują się daną marką auta i konkretną awarią. Po czym poznać dobrego fachowca? Sam zapyta o to, jaki to model, wersję i rok produkcji posiadamy, a także o to, w jakich okolicznościach wystąpiły niepokojących syndromy, jakie były przeprowadzone wcześniejsze naprawy, a także w jakich warunkach pojazd jest eksploatowany i w jakim stylu prowadzony.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry