0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jak wybrać dobrego masażystę? Jaki masaż dla kogo?

Jak wybrać dobrego masażystę? Jaki masaż dla kogo?

Prawidłowo wykonany masaż pomaga na szereg różnych dolegliwości. Jednak wbrew pozorom wykonanie profesjonalnego masażu, nie jest wcale takie łatwe. Co więcej, nieprawidłowo wykonany lub źle dostosowany, może zaszkodzić. Jak zatem wybrać fachowego masażystę i na co zwracać uwagę, dowiecie się z poniższego artykułu.

 

1. Jak dostosować masaż?

Musimy w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, czego oczekujemy po masażu i jaki cel chcemy w ten sposób osiągnąć. Czy chodzi nam tylko o relaks i rozluźnienie, czy może w grę wchodzą bardziej skomplikowane dolegliwości? Jednym z najczęściej wybieranych zabiegów jest niewątpliwie masaż relaksacyjny, połączony często z innymi technikami relaksacji, takimi jak aromaterapia lub muzykoterapia co w znacznym stopniu wspomaga pozbycie się napięcia i poprawę nastroju.

masaż stóp

Istnieją także masaże o charakterze leczniczym czyli połączone z zabiegami leczniczymi, które są polecane i dostosowywane do konkretnych problemów zdrowotnych jak bóle mięśni czy stany zapalne.

 

2. Jak wybrać masażystę?

Zanim zapukamy do drzwi danego masażysty, musimy się do takiej wizyty odpowiedniego przygotować. Zastanówmy się wcześniej co chcemy uzyskać przez dany masaż, z jakim problemem przychodzimy, jakie są nasze wątpliwości i pytania. Oprócz tego, dobrze jest sprawdzić masażystę do którego planujemy się udać. Musi mieć ukończony kurs poświadczony odpowiednim certyfikatem. Z pewnością na początku dobrze będzie sprawdzić jego kwalifikacje, aby upewnić się, że posiada odpowiednie kompetencje i nie zrobi nam krzywdy.

Absolutne minimum stanowi ukończenie kursu masażu, poświadczone stosownym zaświadczeniem, najlepiej na druku Ministerstwa Edukacji Narodowej. Takie dokumenty wydawać mogą szkoły masażu zarejestrowane w Systemie Informacji Oświatowej, posiadające odpowiedni program nauczania i akredytację Wydziału Oświaty. Jeśli decydujemy się jedynie na masaż relaksacyjny, to takie informacje w zupełności wystarczą. Jednak dla pewności warto sprawdzić doświadczenie i dotychczasową działalność określonego masażysty.

masaż

Natomiast, jeśli chodzi o masaż leczniczy to powinniśmy korzystać jedynie z usług osób po odpowiednich studiach w zakresie fizjoterapii lub posiadających tytuł zawodowy technika masażysty. To wszystko jest niezwykle istotne ponieważ w przeciwnym razie narażamy się na poważne powikłania.

Warto też sprawdzić opinie jakie krążą na temat danego masażysty. W Internecie bez problemu znajdziemy grupy czy fora, na których ludzie wymieniają się swoimi spostrzeżeniami na temat określonego masażysty. Takie opinie są niekiedy decydujące ponieważ oznacza to, że ktoś miał do czynienia z danym specjalistą i może go polecić albo przestrzec przed nim, jeśli okazał się niekompetentny.

 

3. Jak przygotować się do zabiegu masażu?

Kompetentny masażysta przed rozpoczęciem zabiegu musi przeprowadzić z nami krótki wywiad, podczas którego zadaje pytania o przeciwwskazania, ogólny stan zdrowia, przebyte urazy i inne dolegliwości. W przypadku masażu leczniczego na pewno pomogą zdjęcia rentgenowskie i historia choroby. Masażysta powinien również wcześniej uprzedzić, jakie czynności będzie wykonywał oraz jakich efektów możemy się po nich spodziewać. Generalnie nie dopuszczalnym jest, aby masażysta zabrał się za masaż bez wcześniejszej rozmowy z pacjentem i wybadania jego stanu zdrowia. Zwłaszcza jeśli pacjent przychodzi do niego po raz pierwszy.

Warto zaznaczyć, że niektórzy masażyści przyjeżdżają do swoich pacjentów, co jest dużym ułatwieniem dla osób które z jakiś powodów nie mogą sami przyjechać. To bardzo praktyczna opcja zwłaszcza dla osób starszych czy tych z poważniejszymi problemami zdrowotnymi, dla których dojazd stanowiłby problem.

Ofert z masażem nie brakuje jednak jeśli nie chcemy ryzykować własnym zdrowiem, to należy się do takiej wizyty przygotować bardzo dokładnie. Z masażem jest jak z akupunkturą, wystarczy jeden nieprawidłowy ruch, a konsekwencje tego mogą być bardzo poważne

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry