0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Działki budowlane, rekreacyjne, grunty rolne… W co warto zainwestować?

Działki budowlane, rekreacyjne, grunty rolne… W co warto zainwestować?

Co zrobić z oszczędnościami, żeby przynosiły dodatkowy zysk? Oczywiście zainwestować. Wiele osób ma jednak problem z podjęciem decyzji o inwestowaniu, gdyż nie posiadają odpowiedniej wiedzy ekonomicznej. Do tego dochodzi także strach związany ze stratą oszczędności ulokowanych w niewłaściwym miejscu. W co zatem inwestować, żeby nie stracić, a mieć gwarancję zysku?

 

 

Czym jest inwestowanie?

 Według definicji ekonomicznej jest to nakład gospodarczy poniesiony na utrzymanie, tworzenie lub zwiększenie kapitału. Kapitał natomiast to zasoby trwałe, dzięki którym możemy rozpocząć bądź kontynuować jakąś działalność gospodarczą, która oczywiście ma nam przynosić zysk. Najprościej rzecz ujmując inwestycją może być np. zakup czegoś, co z czasem nabierze wartości i pozwoli nam na pomnożenie naszych zasobów pieniężnych. Inwestycje możemy podzielić na długoterminowe oraz krótkoterminowe. Ze względu na przedmiot inwestycji wyróżniamy inwestycje rzeczowe, finansowe oraz w kapitał ludzki. Inwestycją rzeczową może być np. zakup działek budowlanych, rekreacyjnych lub gruntów rolnych.

działki budowlane

Inwestycja w grunty rolne

Na początku warto zaznaczyć, że inwestycja w nieruchomości (w tym grunty rolne) jest inwestycją długoterminową. Oznacza to, że na zysk z niej płynący musimy czekać ponad rok, a często o wiele dłużej. Jeśli uważnie przyjrzymy się rynkowi gruntów rolnych, to zauważymy niewielkie wzrosty i spadki cen, które w krótkiej perspektywie nie wróżą pomnożenia środków włożonych w ich zakup. Patrząc jednak na rynek gruntów rolnych w ostatnich kilku, a nawet kilkunastu latach można zauważyć, ze ich ceny stale rosną. To ile zarobimy na inwestycji w grunty rolne zależy od wielu czynników, jednak dzięki wstąpieniu do Unii Europejskiej ceny ziemi w Polsce ciągle idą w górę.

 

Działki rekreacyjne

Ten typ nieruchomości cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza w takich regionach kraju jak mazury. Działki rekreacyjne służą do wypoczynku i rekreacji, wiele osób prowadzi w takich miejscach uprawy ogrodowe na własne potrzeby, buduje altany, jednak trzeba pamiętać o tym, że działki te nie nadają się do całorocznego zamieszkania. Właściciele dużych terenów rekreacyjnych zazwyczaj dzielą je na mniejsze części i dzierżawią osobom, które spędzają na nich swoje urlopy, zakładają ogródki i wypoczywają. Jest to również dobry pomysł na inwestycje, gdyż cena działek rekreacyjnych podobnie jak gruntów rolnych stale rośnie.

 

Działki budowlane - gwarancja największego zysku

Działka budowlana jest terenem przeznaczonym na zabudowę. Mogą na niej powstać domki jednorodzinne, osiedla mieszkaniowe, sklepy i wiele innych budynków, w tym użyteczności publicznej. Osoby prywatne najczęściej kupują działki budowlane po to, by wybudować swój własny dom, natomiast większe tereny, na które składa się znaczna ilość działek najczęściej nabywają developerzy, którzy planują duże inwestycje np. w postaci kompleksów mieszkaniowych. Inwestycja w działki budowlane przez wiele osób uważana jest za najbardziej opłacalną, gdyż ceny tak zakwalifikowanych gruntów są najwyższe. Warto jednak poważnie przemyśleć taką inwestycje. Aby jak najwięcej zarobić przy sprzedaży działki budowlanej, powinna znajdować w odległości około 30 km od najbliższego ośrodka miejskiego, bardzo ważna jest również infrastruktura okolicy, w jakiej się znajduje. Jeśli w pobliżu jest np. szkoła i przedszkole, to ma to pozytywny wpływ na wartość nieruchomości.

działka rekreacyjna

Co jest najbardziej opłacalną inwestycją?

Biorąc pod uwagę fakt, iż największe zyski przynosi sprzedaż działek budowlanych, to kupno ich powinno stanowić najpewniejszą i najlepszą inwestycję. Teoretycznie jednak największy zysk przynosi zakup gruntów rolnych, które następnie można odrolnić. Oznacza to, że grunty przeznaczone pierwotnie np. pod uprawę mogą stać się działkami budowlanymi i w ten sposób znacznie zyskać na wartości. Trzeba jednak pamiętać, że to bardzo trudny i skomplikowany proces, który nie zawsze musi zakończyć się sukcesem, ponadto wymaga dużego kapitału oraz wiedzy i czasu. Niezależnie od tego, jaki typ gruntów posiadamy, warto z nich korzystać, aby przynosiły dodatkowe zyski. Jednym ze sposobów zarabiania na gruntach oprócz ich sprzedaży jest ich dzierżawa.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry