0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Catering, DJ, fotograf – jakich usług potrzebujesz urządzając wesele?

Catering, DJ, fotograf – jakich usług potrzebujesz urządzając wesele?

Wesele to potężne logistyczne wyzwanie. Trzeba myśleć o tylu rzeczach naraz, że chwilami może nam się wydawać, iż nie podołamy temu zadaniu. Jak wybrać catering? Po czym poznać dobrego DJ-a? Gdzie szukać fotografa? Zaraz podpowiemy, jak poradzić sobie w przypadku tych weselnych usług.

 

Jak wybrać catering na wesele?

Przede wszystkim trzeba tutaj działać z naprawdę dużym wyprzedzeniem – nie tylko odpowiednio wcześnie zarezerwować catering na konkretny dzień, ale i ustalić menu. Robi się to co najmniej dwa miesiące przed ślubem.

Menu oczywiście nie powinno się ustalać na chybił-trafił. Zawsze w miarę możliwości warto jest skosztować dań. Tylko w ten sposób można najlepiej ocenić, które z nich na weselnym stole najlepiej się sprawdzą. Trzeba wszystko z firmą cateringową dokładnie omówić. Nie tylko, jakie dania mają pojawić się na stole podczas wesela, ale w jakiej konkretnie kolejności i w jakich odstępach czasu.

Dobra firma cateringowa to taka, która sprosta naszym oczekiwaniom i będzie w stanie zapewnić obsługę na profesjonalnym poziomie. Ale w czym powinien się ten profesjonalizm przejawiać? Czym się dobry catering charakteryzuje? Wbrew pozorom, nie tylko samo menu jest tutaj ważne. Liczą się też takie rzeczy jak dekoracje, zastawa a nawet stroje kelnerów. Chodzi tu między innymi o zachowanie elegancji, ale przede wszystkim o to, by styl tego wszystkiego korespondował z charakterem wesela.

Interesującym urozmaiceniem mogą być różne kulinarne atrakcje, jakie niektóre firmy cateringowe oferują – warto i w tym się odpowiednio wcześniej zorientować. Takie atrakcje to na przykład stoły interaktywne, z którymi mamy do czynienia, gdy kucharze przygotowują na oczach gości dania w sposób nawiązujący do charakteru wesela. Inną atrakcją tego rodzaju może być ceremoniał gastronomiczny, czyli serwowanie dań przy specjalnie dobranej muzycznej oprawie i w konkretnym układzie choreograficznym.

weselny catering

Jak wybrać DJ-a na wesele?

Dobra muzyka jest kluczowa, jeśli chodzi o kreowanie dobrej atmosfery na weselu. Dlatego tak ważny jest wybór dobrego DJ-a. Bo wbrew temu, co mogłoby nam się wydawać, nie każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Dobry DJ, który zna się na rzeczy, staje się w pewnym sensie wodzirejem wesela.

Poszukiwania najłatwiej zacząć od przeglądania baz firm dostępnych w internecie. Trzeba wziąć się za to odpowiednio wcześnie, przynajmniej pół roku przed weselem. A jeżeli wesele ma się odbyć w najpopularniejszym dla tego typu imprez okresie, a zatem od maja do września, to trzeba się o to zatroszczyć jeszcze wcześniej, nawet rok przed terminem.

Z kilkoma wybranymi przez nas DJ-ami, którzy podczas takiego researchu najbardziej przypadną nam do gustu, powinniśmy się umówić na rozmowę, podczas której będziemy mogli wypytać o wszystkie istotne szczegóły, co pomoże nam podjąć ostateczną decyzję.

Ale czym się kierować? Jakie kwestie są najistotniejsze? Oczywiście jedną z najważniejszych spraw jest sam program artystyczny. Repertuar trzeba przecież odpowiednio dobrać do wieku i muzycznych gustów gości. Ważne jest też, czy DJ sam ma jakąś wizję wesela i czy potrafi podejmować inicjatywę. Pozwólmy mu przedstawić jego plan, zanim podzielimy się tym, jak sami wyobrażamy sobie tę imprezę.

Duże znaczenie ma również sprzęt, na którym DJ pracuje. Tu nie wystarczy laptop i głośniki. Porządny DJ zwykle ma na wyposażeniu dużo bardziej zaawansowany i zróżnicowany sprzęt – mikser, CD-playery, gramofony, mikrofon wokalny, a nieraz nawet wytwornicę dymu czy multimedialny projektor. No i trzeba się zainteresować, ile tego sprzętu w ogóle ma. Czy będzie mieć coś w zapasie na wypadek, gdyby któreś urządzenie się zepsuło?

Wreszcie nie bez znaczenia przy wyborze DJ-a będzie też oczywiście cena. Może ona wynieść od kilkuset do tysiąca złotych, a w sytuacji, gdy DJ bierze na siebie również rolę wodzireja, około półtora tysiąca złotych.

zabawa weselna

Jak wybrać fotografa na wesele?

Jeżeli chcemy mieć piękną pamiątkę w postaci zdjęć, najlepiej poszukać profesjonalnego fotografa. Niektórzy szukając oszczędności, angażują do robienia zdjęć kogoś z rodziny, ale raczej nie jest to najlepszy pomysł, bo gość na weselu powinien się przede wszystkim dobrze bawić, a nie wypełniać obowiązki fotografa.

Lepiej więc poszukać zawodowca. Oczywiście im wcześniej rozpoczniemy te poszukiwania, tym większą mamy szansę znalezienia godnego zaufania profesjonalisty. Warto poprosić o pokazanie nam zdjęć z ostatniej sesji, byśmy mogli ocenić własnym okiem jakość wykonania. Podobnie jak w przypadku DJ-a, tak i tutaj spore znaczenie ma sprzęt, którym fotograf dysponuje.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry