0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Wieża, miniwieża, odtwarzacz CD – jakie urządzenie wybrać do słuchania muzyki?

Wieża, miniwieża, odtwarzacz CD – jakie urządzenie wybrać do słuchania muzyki?

Wieża należy do najbardziej popularnych zestawów do słuchania muzyki. Obecnie jednak na rynku mamy wiele urządzeń przeznaczonych do tego celu jak chociażby miniwieże czy odtwarzacze CD. Jeśli wahasz się między którymś z tych sprzętów, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Dowiesz się jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie.

 

 

Jakie funkcje powinna mieć wieża stereo?

Decydując się na kupno klasycznej wieży stereo można mieć pewność, że jakość dźwięku będzie tu niemal doskonała. Licz się jednak z tym, że to urządzenie przeznaczone jest do odtwarzania małej ilości formatów dźwiękowych. Wieża stereo składa się z odtwarzacza płyt CD, wzmacniacza, głośników oraz radia. Wiele wież stereo ma także magnetofon, więc jeśli należysz do koneserów lub zbieraczy starych kaset, taki sprzęt na pewno jest dla Ciebie. Niektóre urządzenia tego typu posiadają także trzecią kolumnę głośnika, która przeznaczona jest do przekazywania najniższych dźwięków (subwoofer).

Sama odtwarzacz CD może być przystosowany do różnego umieszczania w nim płyt. Najmniej wygodnym rozwiązaniem jest kupno modela, w którym płytę wkłada się od góry. Bardzo łatwo wtedy o zabrudzenia i uszkodzenie, ale także taki sprzęt wymaga odpowiedniego miejsca. Najlepszym wyjściem jest tutaj szuflada, która chroni płytę CD. Wiele wież stereo wyposażonych jest w automatyczną zmieniarkę płyt, dzięki czemu nie trzeba już tego robić ręcznie.

Tym, na co trzeba zwrócić uwagę podczas kupowania wieży stereo jest fakt, jakie posiada ona standardy odtwarzania dźwięku. Najlepiej aby oprócz formatu CD Audio odtwarzała ona także MP3, WMA, ATRAC3. Zwróć także uwagę na to czy Twój model wieży stereo wyposażony jest w odtwarzacz DVD - może to być ważne jeśli nie masz kina domowego. Wieża stereo powinna posiadać także wejście USB, wejście słuchawkowe oraz wejście na mikrofon. Zwróć też uwagę czy wybrany przez Ciebie sprzęt ma cyfrowy radioodbiornik, który pozwala na zapamiętywanie kilkunastu stacji radiowych.

Wieża stereo

Miniwieża – alternatywa dla klasycznej wieży stereo

Miniwieża doskonale sprawdzi się u posiadaczy małych mieszkań lub wtedy, gdy jest przeznaczona do niewielkiego pomieszczenia. Zaletą miniwieży jest na pewno jej cena oraz zintegrowanie pewnych elementów takich jak wzmacniacz odtwarzacz i magnetofon. Wybierając miniwieżę zwróć uwagę na jej moc (od 2 – 30W) i pojemność dysku twardego. Oczywiście im jest ona większa, tym więcej utworów będziesz mógł do niej wgrać. Wybierz taki model miniwieży, by można było na niej odtwarzać wiele formatów plików muzycznychMP3, WMA, CD-R, CD-RW. Decydując się na dany model wieży, warto sprawdzić czy posiada ona radioodbiornik, zmieniarkę płyt i korektor graficzny. Dobra mini wieża powinna mieć też kilka wejść - USB, HDMI (pozwala na odtwarzanie płyt DVD), Bluetooth oraz wejście na kartę mikrofonową i SD (umożliwi odtwarzanie dużej ilości plików muzycznych).

Miniwieża w kolorze czarnym

Dlaczego warto wybrać odtwarzacz CD?

Mimo tego, że na rynku pojawiło się w ostatnim czasie wiele płyt winylowych, producenci nie rezygnują z klasycznych już płyt CD. Najważniejszą rzeczą w odtwarzaczach CD jest napęd czyli mechanizm pozwalający na poprawne odczytanie płyty. Równie ważny jest tutaj zasilacz i układ sterujący, który możesz wzbogacać o różne elementy takie jak wejścia cyfrowe, słuchawkowe i streaming. Wejścia cyfrowe pozwalają na podłączenie odtwarzacza do komputera, telewizora czy konsoli do gier. Z kolei do obsługi streamingu wykorzystywana jest aplikacja na smartfony i tablety.

Wiele odtwarzaczy posiada obecnie nie tylko funkcje odczytywania muzyki, ale także pozwala na ściąganie jej z serwisów (Spotify, Tidal) lub z dysku twardego komputera. Jasno więc widać, że odtwarzacze CD nie służą tylko do kręcenia krążkiem, ale spełniają mnóstwo innych zadań, choć oczywiście dla miłośników klasyki przeznaczone są te tradycyjne urządzenia bez dodatkowych parametrów.

Wybór między wieżą stereo, miniwieżą a odtwarzaczem CD jest uzależniony od ilości posiadanego miejsca, ale także od indywidualnych upodobań. Jeśli stawiasz na jakość dźwięku – wybierz wieżę stereo, jeśli na zintegrowanie elementów i tak zwane „wszystko w jednym” - zainteresuj się miniwieżą, a jeśli interesuje Cię słuchanie muzyki z wielu urządzeń (w tym z komputera, smartfona) postaw na odtwarzacz CD.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry