0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Suchy basen z piłeczkami dla dziecka. Jaki najlepszy do domu?

Suchy basen z piłeczkami dla dziecka. Jaki najlepszy do domu?

Suchy basen z piłeczkami to świetna zabawa dla najmłodszych oraz alternatywa dla tradycyjnego basenu wypełnionego wodą. Jednak jego wybór powinien być przemyślany i dostosowany do potrzeb dziecka oraz domowych warunków. Dlatego sprawdźmy na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

 

Suchy basen – co to w ogóle jest?

Pewnie wielu z nas słysząc nazwę „suchy basen” zastanawia się co to w ogóle takiego jest. A wystarczy przypomnieć sobie atrakcje z wesołego miasteczka czy z placów zabaw znajdujących się w dużych centrach handlowych i odpowiedź nasuwa się sama. To nic innego jak basen wypełniony kolorowymi piłeczkami.

Jakie są jego plusy? Nie dość, że jest idealną atrakcją dla maluchów, to jeszcze przy okazji rozwija je ruchowo oraz uczy. Stanowi też bardzo ciekawą alternatywę dla tradycyjnego basenu, szczególnie jeśli nie posiadamy domu z ogródkiem.

Czy jest bez wad? No cóż, zajmuje trochę miejsca (nawet jak wybierzemy najmniejszy z możliwych modeli, to jednak część naszej przestrzeni zostanie całkowicie zaanektowana) i trzeba liczyć się z tym, że nasze dziecko będzie chętnie wynosić z basenu piłeczki i rozrzucać je po domu.

 

Nauka poprzez zabawę w suchym basenie

Dlaczego, mimo tych drobnych wad, warto zdecydować się na suchy basen z piłeczkami? Dzięki niemu dziecko uczy się kolorów, zaczyna je rozróżniać. Dodatkowo, intensywne barwy pobudzają zainteresowanie oraz działają stymulująco na wzrok. A gdy maluchowi znudzi się pobyt w basenie, to piłeczki zawsze można wykorzystać do innych zabaw.

suchy basen to świetna zabawa dla najmłodszych

 

Suchy basen wpływa na rozwój ruchowy dziecka

Nie do przecenienia jest również wpływ takiego baseniku na rozwój ruchowy dzieci. Wspomaga wykształcenie koordynacji ruchowej oraz umiejętności panowania nad ciałem – kto raz był w takim królestwie piłek wie, że przedzieranie się przez nie wcale nie jest prostym zadaniem. A w momencie upadku miękkie, najczęściej nadmuchiwane podłoże oraz ogrom piłeczek pełnią funkcję amortyzacyjną, dzięki czemu nie musimy martwić się, że dziecku stanie się krzywda.

Jest jeszcze jedna, bardzo istotna kwestia, która może przekona samych rodziców do zabawy w dużych basenach w wesołych miasteczkach – jest to świetna metoda na masaż całego ciała i co za tym idzie – rozluźnienie mięśni.

 

Zabawa w basenie, a względy bezpieczeństwa

Jak w przypadku każdej innej zabawy, trzeba w pierwszej kolejności zadbać o bezpieczeństwo naszego szkraba. Baseniki są przeznaczone głównie dla dzieci, które potrafią już siedzieć, więc na to trzeba zwrócić uwagę. Ponadto należy sprawdzić czy piłeczki nie będą zakrywać malca podczas gdy on stoi i czy nie mają ostrych krawędzi, o które łatwo się skaleczyć. Cała konstrukcja musi być też stabilna, żeby dziecko podczas zabawy nie wypadło.

Piłki do suchego basenu kupisz w internecie

 

Suchy basen – jaki najlepszy do domu?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele modeli suchych basenów. Różnią się od siebie wymiarami, formą czy zastosowanym materiałem. My przedstawimy najpopularniejsze modele.

1. Basen piankowy

Basen piankowy to idealne rozwiązanie do niedużych mieszkań. Dno oraz ściany baseniku wykonane są z pianki, dzięki czemu jest bardzo miękki i nie powinien stanowić zagrożenia dla naszego maleństwa. Zazwyczaj posiada jednak niewielkie rozmiary, co jednocześnie może stanowić jego zaletę i wadę. Plusem jest to, że zajmuje mało miejsca. Jest jednak przeznaczony wyłącznie dla najmłodszych – starsze i większe dziecko po prostu się tam nie zmieści.

2. Basen typu namiot/domek

Takie baseny charakteryzują się tym, że są zabudowane od góry, a wejście do nich znajduje się z boku. Sprawdzą się w mieszkaniach, a także na tarasie czy w ogrodzie. Najczęściej mają ścianki wykonane z siatki, dzięki czemu możemy stale kontrolować zabawę malucha. Posiadają też materiałowe „drzwi”, które uniemożliwiają wypadanie piłeczek podczas zabawy. No i jeśli nie chcemy, żeby dziecko pod naszą nieobecność wchodziło do baseniku, wystarczy go zamknąć.

3. Basen rehabilitacyjny

Baseny tego typu mają największe wymiary, nawet 165 cm x 165 cm. Ich grube ścianki wykonane są z pianki o wysokiej gęstości, dzięki czemu cechują się wytrzymałością oraz stabilnością. Jednak ze względu na wielkość tych basenów zdecydowanie nie nadają się do mieszkania. Natomiast sprawdzą się w domach, o ile posiadamy wolne pomieszczenie, lub w ogrodzie.

 

Piłeczki do suchego basenu

Piłeczki często dołączane są do baseniku. Gdy uznamy, że jest ich zdecydowanie za mało, to zawsze można je dokupić, ponieważ sprzedawane są także osobno. W Internecie można znaleźć również strony, który pomogą nam w obliczeniu ile piłeczek danej wielkości będzie potrzebnych do naszego basenu.

Basen z piłeczkami to świetna zabawa dla maluchów i chwila wytchnienia dla ich rodziców. Nie tylko uczy koordynacji ruchowej oraz poprawia sprawność fizyczną, ale też pomaga w odróżnianiu kolorów. Dlatego jeśli tylko mamy trochę miejsca w domu (choćby na taki najmniejszy model), to warto w niego zainwestować. Tym bardziej, że nie musimy od razu kupować nowego – na portalach ogłoszeniowych znajdziemy wiele używanych baseników w bardzo dobrym stanie.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry