0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Pralko-suszarka – jak wybrać? Czy warto kupić pralkę z suszarką?

Pralko-suszarka – jak wybrać? Czy warto kupić pralkę z suszarką?

Pralko-suszarki są praktycznymi urządzeniami, które nie dość, że zapewniają więcej funkcji, to jeszcze dzięki nim można zaoszczędzić miejsce. Trzeba jednak wiedzieć, na jakie parametry zwracać uwagę podczas zakupów. Dlatego radzimy, jak wybrać pralkę z suszarką.

 

 

Czy warto kupować pralko-suszarki?

Na początku warto się zastanowić, czy opłaca się kupować pralkę z suszarką. Nie da się ukryć, że jest to sprzęt droższy niż zwykła pralka, a do tego zużywa więcej prądu oraz wody. Jakie są więc zalety?

Przede wszystkim łączy funkcjonalności dwóch urządzeń. Dlatego jeśli ktoś planował zakup zarówno pralki, jak i suszarki, może w ten sposób oszczędzić pieniądze oraz miejsce. Jednak to, co jest najważniejsze, to brak konieczności suszenia wypranych ubrań. Korzystają na tym zarówno właściciele małych mieszkań w blokach, w których nie ma miejsca na rozstawienie suszarki, jak i duże rodziny, które piorą często.

Pomimo tych zalet, nadal sporym ograniczeniem może być koszt zakupu tego sprzętu. Można go jednak zmniejszyć. Jak? Rozglądając się za używanym sprzętem. Często prywatni sprzedający wystawiają pralko-suszarki w bardzo dobrym stanie, ponieważ uznali, że jednak z nich nie korzystają i wolą zwykłą pralkę. Takich okazji warto szukać.

 

Rodzaje pralek z suszarką

Pralki z suszarką, tak jak większość sprzętów AGD, dzieli się na wolnostojące oraz do zabudowy. Urządzenie te ładowane są wyłącznie od frontu, dlatego ich zabudowa nie powinna stanowić problemu.

Pralko-suszarki wolnostojące dostępne są w różnych wymiarach. Najpopularniejsze modele posiadają głębokość od 40 do 45 cm, od 46 do 55 cm, od 56 do 59 cm oraz od 60 do 65 cm. Natomiast trzeba pamiętać, że urządzenia przeznaczone do zabudowy charakteryzują się mniejszą głębokością – od mniej więcej 53 do 58 cm.

Pralkosuszarka do zabudowy

 

Parametry sprzętów AGD

Podczas zakupu sprzętów AGD należy zwrócić uwagę na etykiety energetyczne, na których można znaleźć podstawowe parametry dotyczące tych urządzeń. W przypadku pralko-suszarek będzie to klasa efektywności energetycznej, klasa efektywności prania oraz klasa efektywności wirowania.

Klasa efektywności energetycznej, oznaczana przy pomocy liter od A do G, określa poziom zużycia prądu. Litera A oznacza sprzęt najbardziej energooszczędny, natomiast G najmniej. Obecnie w sprzedaży nie są jednak dostępne pralko-suszarki z oznaczeniem powyżej C. I niestety trzeba pamiętać, że korzystanie z funkcji prania i suszenia wiązać będzie się z większym poborem prądu, niż w przypadku zwykłej pralki.

Klasa efektywności prania oznaczana jest w podobny sposób – literami od A do G – i pokazuje, jak czyste będą wyprane ubrania. Natomiast klasa efektywności wirowania określa skuteczność odwirowania wody z prania.

To, co jeszcze jest istotne, to ładowność bębna. I w przypadku pralek z suszarek na urządzeniach można zobaczyć dwie wartości dla tego parametru – pierwsze z nich oznacza ładowność podczas prania, druga w trakcie suszenia. Zwykle ładowność suszarki jest nawet do dwóch razy mniejsza, niż pralki.

Na końcu trzeba zwrócić uwagę na pobór wody, który zwykle jest wyższy, niż w przypadku zwykłej pralki. Jest tak dlatego, ponieważ podczas suszenia również potrzebna jest woda. Obecnie jednak pralko-suszarki mogą posiadać funkcję automatycznego doboru wody do wielkości załadunku, dzięki czemu zmniejsza się jej zużycie.

 

Dodatkowe funkcje pralko-suszarek

Pralko-suszarki często wyposażone są też w dodatkowe funkcje, dzięki którym są bardziej praktyczne. Obecnie większość z nich posiada funkcję opóźnionego startu, która umożliwia włączenie urządzenia o ustalonej wcześniej godzinie.

Standardem jest możliwość ustawienia programu prania. Należy jednak zwrócić uwagę na to, ile ich jest i czy odpowiadają na Twoje potrzeby. Obecnie klienci cenią sobie możliwość prania w programie ręcznym czy ekologicznym.

Pralko-suszarka Indesit

Tak samo wybrać można programy suszenia. Niektóre z nich usuwają wirusy z ubrań, inne sprawiają, że ubrania nie dość, że są wysuszone, to jeszcze nie wymagają prasowania, nie widać na nich zagnieceń.

Tak, jak zostało to już wspomniane, niektóre pralko-suszarki mają program automatycznego poboru wody. Jest to możliwe dzięki funkcji fuzzy logic, która odpowiada za ważenie wsadu oraz dobranie do niego odpowiedniej temperatury, prędkości wirowania czy ilości wody.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry