0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Laptop dla profesjonalisty. Jaką stację roboczą kupić do pracy?

Laptop dla profesjonalisty. Jaką stację roboczą kupić do pracy?

Dziś dla wielu laptop jest niezbędnym narzędziem pracy. A kiedy zarabia się z jego pomocą na chleb, to sprawa wyboru laptopa nabiera najwyższej wagi. Czym zatem powinien charakteryzować się dobry laptop? I które modele spełniają takie wymagania?

 

 

Jaki powinien być laptop dla profesjonalisty?

Profesjonalista w tym kontekście to ten, dla kogo laptop jest źródłem utrzymania czy też inaczej narzędziem stosowanym w celach zarobkowych. Grono profesjonalistów jest spore, znajdą się w nim programiści, graficy, copywriterzy, dziennikarze, administratorzy sieci czy też po prostu osoby, którym laptop pomaga w prowadzeniu własnego biznesu.

Kiedy od laptopa zależy sukces i zarobek, nie można w wyborze sprzętu zadowolić się byle czym, to oczywiste. Powinien więc być on wydajny i mieć szybki czas reakcji na polecenia. Konieczny jest więc dobry procesor, a także dużo pamięci RAM. Jeśli chodzi o rozdzielczość ekranu, to Full HD jest tu standardem.

Touchpad powinien być szybki i precyzyjny. Co do klawiatury, to liczy się przede wszystkim odpowiednie rozmieszczenie klawiszy. Klawiatura wyspowa daje więcej wygody. Przydatną funkcją, jest tutaj też podświetlanie klawiszy, które usprawnia pracę w godzinach wieczornych.

Duże znaczenie ma także bateria. To od niej przecież zależy, jak długo laptop będzie pracował, jeśli nie mamy możliwości podłączenia sprzętu do innego źródła zasilania. Aby działał jak najdłużej, najlepiej wybrać energooszczędny laptop lub wesprzeć się drugą baterią.

Oczywiście w dzisiejszych czasach niezwykle istotna jest też łączność z internetem. Może się odbywać bezprzewodowo lub przewodowo. W pierwszym wypadku dzieje się to za pośrednictwem wi-fi, w drugim natomiast przez port LAN – najlepsze rozwiązanie do laptopów to LAN 1000 Mb/s.

Oczywiście trzeba też zwrócić uwagę na gwarancję producenta. Profesjonalne laptopy często posiadają dłuższą, nawet na 36 miesięcy.

laptop profesjonalny Dell

Asus ZenBook 3 UX390UA

Ten smukły laptop ma jedynie 11,9 mm grubości, a waży tylko 900 g, można więc posługiwać się nim wygodnie w warunkach, w których inne stacje robocze mogłyby już sprawić problem.

Jedną z największych zalet jest tu z pewnością wydajność baterii. Po naładowaniu, które nie zajmuje zbyt dużo czasu, wytrzymuje ona aż dziewięć godzin. Do konstrukcji użyto przede wszystkim aluminium i szkła, co korzystnie wpływa na sztywność pokrywy. Wyspowa klawiatura podświetlana na złoto zapewnia spory komfort podczas pracy.

 

Dell XPS 13 9360

Ekran Full HD otoczony jest wąskimi ramkami w minimalistycznym stylu, które umożliwiły umieszczenie trzynastocalowego wyświetlacza, mimo że standardowo laptopy tej wielkości mogą się pochwalić jedynie jedenastocalowym.

Obudowa jest wyjątkowo solidna, a i zawiasy także, co sprawia, że dobrze tłumią drgania wyświetlacza, które w przypadku innych laptopów mogą przeszkadzać w pracy, kiedy energicznie uderzamy w klawiaturę. Pulpit roboczy jest zrobiony z włókna węglowego o nieco gumowanej strukturze i zachowuje odpowiednią sztywność, co też ma spore znaczenie.

 

Dell Vostro 3568

Można by ponarzekać nieco na skromną (niektórzy rzekliby, że wręcz ubogą) stylistykę tego modelu, gdyby nie to, że dzięki takim budżetowym oszczędnościom laptop jest dostępny po stosunkowo niskiej cenie. A przecież taka stacja robocza ma nam służyć do pracy. I właśnie to jest tu najważniejsze – aby była funkcjonalna, niekoniecznie zaś to, jak się prezentuje.

Jeśli chodzi o konstrukcję, to wyjątkowo solidne są tu zawiasy, a pulpit zachowuje odpowiednią sztywność. Ciemne tworzywo, nieco chropowate w dotyku, bez większych problemów zniesie wytężoną pracę.

W poprzedniku tego modelu, czyli Vostro 3558, brakowało złącza HDMI, na co wielu narzekało. Nic dziwnego, że tym razem naprawiono ten mankament. Większość złączy jest skupiona po lewej stronie, dzięki czemu mamy po prawej więcej przestrzeni na swobodne operowanie myszką.

laptop profesjonalny Dell Vostro

Apple MacBook Pro

Ten laptop jest niezwykle wydajny dzięki czterordzeniowemu procesorowi Intel Core i7-6820HQ i 16 GB RAM-u. Trzynastocalowy ekran Retina o wysokiej rozdzielczości sprawia, że jest to znakomity sprzęt nie tylko do pracy z tekstem, ale również wtedy, gdy w grę wchodzi grafika czy pliki wideo.

Na uwagę zasługuje klawiatura, zapewniająca wyjątkowy komfort pracy. Zastosowane w tym modelu wyjątkowo małe ramki dookoła ekranu umożliwiły też osiągnięcie w porównaniu do wcześniejszych modeli mniejszych rozmiarów przy zachowaniu tej samej wielkości ekranu.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry