0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Używana drukarka atramentowa czy laserowa? Którą wybrać?

Używana drukarka atramentowa czy laserowa? Którą wybrać?

Drukarka to w wielu przypadkach sprzęt podstawowej potrzeby. Często jednak te dobrej jakości są bardzo drogie i decydujemy się na wybranie używanej, która jest znacznie tańsza. Mamy cały rynek sprzętu drukującego i dlatego warto się zastanowić, czym różnią się od siebie drukarki atramentowe od laserowych. Dzięki poniższemu tekstowi na pewno będziesz w stanie wybrać coś najbardziej odpowiedniego do swoich potrzeb i swojego budżetu.

 

Ile kosztuje drukarka atramentowa, a ile laserowa?

W wielu przypadkach to właśnie jest główny czynnik, na jaki zwracamy uwagę przy okazji zakupów tego rodzaju sprzętu. Na wstępie trzeba już wspomnieć, że drukarki atramentowe są znacznie tańsze. Już za 500 zł jesteśmy w stanie kupić dobrej jakość sprzęt, które będzie nam służył latami. W przypadku drukarki laserowej cena znacznie wzrasta. Musimy liczyć się raczej z podwojeniem tej kwoty, jeśli zależy nam na profesjonalnym sprzęcie.

Osoby, które dysponują bardzo ograniczonym budżetem mogą pozwolić sobie jedynie na drukarki atramentowe, które nabyć można już za 200 zł. A jak prezentują się inne koszty?

Drukarka laserowa powoli wypiera drukarki atramentowe

 

Jak wygląda eksploatacja drukarki?

Jeśli sporo drukujemy, to również na te elementy powinniśmy zwrócić uwagę, ponieważ może się okazać, że tonery i zasobniki całkowicie nas zrujnują. Nie jest łatwo jednak odpowiedzieć na pytanie, który typ drukarek jest tańszy, ponieważ bardzo wiele zależy również od producenta sprzętu, jak i komponentów do niego.

Bardzo zaawansowane drukarki laserowe, które wykorzystywane są w biurach w znaczący sposób obniżają koszt wydruku. Kosztują jednak naprawdę wiele, więc nie każdy będzie skłonny zakupić tego rodzaju sprzęt do swojego domu. W przypadku słabszych modeli ta różnica może nie być aż tak duża, a w niektórych wypadkach tradycyjna atramentówka okaże się być znacznie tańsza w eksploatacji.

W przypadku drukarek laserowych musimy się w dodatku liczyć z kosztem tonerów. Oryginalne produkty są dosyć drogie. Możemy stosować oczywiście tańsze zamienniki, jednak będziemy to robić na własną odpowiedzialność, ponieważ w wielu przypadkach mogą one doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Trzeba również zaznaczyć, że jeśli korzystamy z takich zamienników, tracimy gwarancję producenta.

Również oryginalne tusze do drukarek atramentowych nie są tanie i często ich wydajność jest bardzo niska. Musimy również brać pod uwagę fakt, że czasami tusz zasycha w głowicach, uniemożliwiając wydruk. Wiążę się to oczywiście z dodatkowym kosztem czyszczenia naszego sprzętu. Również w tym wypadku możemy pokusić się o samodzielność w takim działaniu, jednak możemy doprowadzić do całkowitego uszkodzenia drukarki. Tusz zasycha, kiedy nasz sprzęt jest przez dłuższy czas nieużywany. W przypadku drukarek laserowych taki problem w ogóle nie występuje.

Nie możemy również zapominać o zużytym prądzie elektrycznym. Drukarka laserowa pobierze 10 razy więcej prądu niż atramentówka. Jak więc widzicie, nie da się łatwo wyliczyć, która z nich jest tańsza. Spróbujmy więc zerknąć na inne parametry.

Drukarka to podstawowoe urządzenie, które znajduje zastosowanie w każdym biurze

 

Drukarka atramentowa vs. laserowa - jak drukują?

Wiele osób ma świadomość tego, że drukarka laserowa świetnie sprawdza się w biurze, ponieważ drukuje bardzo szybko. Nie można też niczego zarzucić wydrukowanym stronom, jeśli znajdują się na nich czarno-białe teksty i proste grafiki. O wiele gorzej jednak sprawdza się w przypadku drukowania kolorowych obrazków. O wydruku zdjęć powinniśmy w ogóle zapomnieć. W tym przypadku sprawdzi się atramentówka, która będzie znacznie dokładniejsza i lepiej odda kolory, które chcemy uzyskać, nawet jeśli będziemy musieli na to trochę poczekać.

 

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry