0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jakie zabawki dla trzylatka? Jakie zabawki dla dziewczynki a jakie dla chłopca?

Jakie zabawki dla trzylatka? Jakie zabawki dla dziewczynki a jakie dla chłopca?

Kupno zabawek dla malucha może wydawać się błahą kwestią, ale to wcale nie jest takie proste zadanie. Zabawki muszą z jednej strony bawić, a z drugiej edukować. Być całkowicie bezpieczne i zachęcać do zabawy. Dlatego tak ważne jest, aby było odpowiednio dobrane do wieku malucha.

 

 

Jakie zabawki dla trzylatka?

Dzieci w tym wieku mają już dobrze rozwinięte zdolności manualne, więc chętnie bawią puzzlami czy klockami. Dobrze sprawdzają się zabawki interaktywne i konstrukcyjne, które rozbudzają wyobraźnię oraz myślenie przestrzenne. A czym się przede wszystkim kierować przy ich wyborze? Muszą być bezpieczne, dopasowane do odpowiedniej grupy wiekowej oraz posiadać atesty. Nie mogą mieć też zbyt małych elementów, którymi dziecko może się zadławić oraz ostrych krawędzi. Warto również zwracać uwagę na materiał z którego zostały wykonane – powinien być łatwy w czyszczeniu, szczególnie, że w tym wieku dzieci nadal chętnie wkładają różne rzeczy do buzi.

Bez względu na płeć sprawdzą się takie zabawki, jak:

puzzle – warto zacząć od puzzli o niedużej ilości elementów i dopiero po jakimś czasie stopniowo zwiększać poziom trudności. Inaczej maluch może szybo się nimi znudzić, ponieważ nie będzie w stanie samodzielnie ich ułożyć. A jakie korzyści płyną z układania puzzli? To zajęcie uczy cierpliwości, wytrwałości oraz spostrzegawczości i precyzji. Można wybrać puzzle przedstawiające postacie z ulubionych bajek, co będzie dodatkową motywacją, aby złożyć cały obrazek;

Puzzle

klocki – w tym wypadku bardzo ważny jest dobór klocków do wieku dziecka, gdyż zbyt małe elementy mogą wyrządzić mu krzywdę. Dobrym wyborem byłyby klocki konstrukcyjne lub kulodrom – tor z klocków, po którym zjeżdża kuleczka;

rowerek biegowy – to zabawka zachęcająca do aktywności ruchowej, która dodatkowo uczy równowagi. Wybierając rowerek biegowy dla swojego malucha, trzeba kierować się długością jego nóżek. Lepiej też kupić pojazd z regulowanym siodełkiem, z którego dziecko tak szybko nie wyrośnie.

Rowerek biegowy

O ile wcześniej płeć dziecka nie ma większego znaczenia przy wyborze zabawek, o tyle gdy maluchy wkraczają już w wiek 3 lat, to różnicują się ich zainteresowania. Dlatego warto wiedzieć, jakie zabawki dla chłopca i dziewczynki można kupić.

 

Jakie zabawki dla trzyletniej dziewczynki?

Zastanawiając się nad zabawkami dla trzylatki, pierwsze na myśl przychodzą laleczki. Ale potem najczęściej odrzucamy ten pomysł, uznając go za zbyt banalny. A czasami lepiej jest postawić na sprawdzone, klasyczne zabawki, którymi dzieciaki chętnie będą się bawić. Najlepsze propozycje na zabawki dla dziewczynki to:

lalki – można zakupić lalkę szmaciankę, lalkę bobasa lub klasyczną laleczkę. Najważniejsze jest, aby dało się do niej dokupować akcesoria – wózeczek, ubranka, torebeczkę – wtedy zamawiając jeden, niedrogi element sprawimy, że zabawka nabiera zupełnie innego charakteru. Można też zachęcić dziewczynkę do samodzielnego wykonywania dodatkowych elementów, tylko zawsze powinno odbywać się to pod naszą kontrolą;

zestawy do gotowania – maluchy od najmłodszych lat uwielbiają bawić się w gotowanie i najczęściej służy do tego nasz własny garnek, który czyni przeokropny hałas. A więc może warto pomyśleć o mini kuchence, plastikowych garnkach i materiałowych owocach;

Zabawkowe akcesoria

• zabawkowe zwierzątko – nawet najmłodsze dziewczynki odczuwają już potrzebę opiekowania się kimś lub czymś. Może to być pluszowy piesek, kotek, czy chomiki – np. popularne Zhu Zhu Pets, do których istnieje możliwość dokupienia całych zestawów. W ten sposób można nauczyć też dzieci odpowiedzialności i przygotować je do posiadania własnego zwierzaka.

Chomik pluszowy

 

Jaki zabawki dla trzyletniego chłopczyka?

Również w przypadku chłopca nie zawsze jest sens silić się na nadmierną oryginalność. O wiele ważniejsza jest jakość ich wykonania oraz wytrzymałość, tym bardziej, że chłopcy mają tendencję do dość żywiołowej zabawy. Najlepsze pomysły dla nich to:

samochody i tory samochodowe – wyścigówki, ciężarówki, samochody policyjne, czy nawet zwykłe osobówki spodobają się każdemu chłopcu. A jeśli towarzyszyć im będzie do tego tor, to maluch ma zapewnioną rozrywkę na długi czas. Dodatkowym plusem takiego toru jest to, że najpierw trzeba go złożyć, jak klocki. Dobrym pomysłem jest też zakup dywanu przedstawiającego uliczki i domki;

maszyny budowlane – jaki chłopiec nie lubi bawić się koparkami, ciągnikami, a nawet kombajnami? Najlepszą jakością wykonania mogą poszczycić się zabawki marki Bruder oraz Siku, więc na nie warto byłoby postawić;

Zabawkowy traktor

• warsztat z narzędziami – o ile idealną zabawką dla dziewczynki jest mini kuchnia, o tyle dla chłopca lepiej byłoby wybrać gotowy zabawkowy warsztat lub skompletować go samemu. Plastikowa piła, wkrętarka i młotek to doskonałe narzędzia dla każdego malucha.

 

Wybór dostępnych na rynku produktów jest bardzo duży. Jednak niezależnie od tego, czy wybieramy zabawkę dla dziewczynki, czy chłopczyka, trzeba zwracać baczną uwagę na ograniczenia wiekowe oraz na wytrzymałość i materiał z jakich zostały wykonane.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry