0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jaki wybrać masażer do ciała? Najpopularniejszy sprzęt i urządzenia do masażu

Jaki wybrać masażer do ciała? Najpopularniejszy sprzęt i urządzenia do masażu

Nie od dziś wiadomo, że masaż to jeden z lepszych sposobów na relaks, dodatkowo także mający znaczne walory zdrowotne. Najczęściej korzysta się z usług profesjonalnych masażystów w gabinetach lekarskich czy studiach urody, ale na rynku dostępne są również urządzenia do samodzielnego masażu. Jaki sprzęt do masażu my do wyboru? Na co dobrze jest zwracać uwagę? Przeczytajcie krótki poradnik.

 

 

Czym jest i jak działa masażer?

Masażer to nic innego, jak urządzenie służące do masażu i pewnie na tym można byłoby zakończyć definicję, ale nie. Rodzajów masażerów mamy co najmniej kilka, a ich działanie także może być różne w zależności od tego, z jakim urządzeniem będziemy mieli styczność. Jak działa masażer? Przede wszystkim to zależy od sprzętu i tego, jakie ma wbudowane programy, można więc za jego pomocą się zrelaksować, zmniejszyć ból i inne dolegliwości czy poprawić jędrność skóry. Innymi słowy działa na nasze samopoczucie, zdrowie i urodę.

Przede wszystkich ich działanie opiera się na prostej zasadzie kurczenia i rozkurczania mięśni tuż pod skórą, delikatnie rozmasowując i rozluźniając istniejące napięcia. Regularne stosowanie masażera przynosi wyraźne skutki, które po dłuższym stosowaniu są widoczne gołym okiem.

 

Do czego służy masażer?

Zostało to już w znaczniej części nadmienione. Jak sama nazwa mówi, głównym celem masażera jest rozmasowanie poszczególnych partii ciała, co ma przede wszystkim służyć ogólnemu rozluźnieniu i odpoczynku, pozwala na odprężenie i zmniejszenie uczucia stresu. Dodatkowo, jak w przypadku masaży leczniczych, dzięki masażerowi można załagodzić ból mięśni czy głowy, a także wykorzystać go do pozbycia się zakwasów.

Istnieją także masażery, dzięki którym możliwe jest modelowanie naszej sylwetki czy też specjalne masażery antycellulitowe dla kobiet, które walczą ze skórką pomarańczową. Na rynku są również dostępne urządzenia do masażu mające wspomóc w odchudzaniu i pozbywaniu się zbędnych kilogramów! Wybór jest więc naprawdę duży i wszystko będzie zależało od tego, jaki cel chcemy osiągnąć.

 

Jakie rodzaje masażerów wyróżniamy?

Z pewnością rodzaj masażera będzie zależał od tego, do czego będzie on przeznaczony, a z wymienionych wyżej zastosowań wynika, że jest ich sporo. Tutaj jednak nie chodzi o to, w jakim celu będziemy go używać, a o formę, bowiem wyróżniamy dwie główne grupy tych urządzeń: masażery ręczne i elektryczne.

Czym są masażery ręczne? Mówiąc najprościej są tu urządzenia bez wbudowanej elektroniki, najczęściej drewniane, którymi w sposób ręczny (manualny) można rozmasować sobie poszczególne partie ciała (np. stopy czy plecy). W tym wypadku samodzielnie ustala się siłę nacisku. Cena takich masażerów zazwyczaj jest w okolicach 20 do 30 złotych. Niestety w wielu przypadkach jest to mało efektywne i najlepiej sprawdzają się przy ogólnym rozluźnieniu czy działaniach antycellulitowych.

W przypadku masażerów elektrycznych mamy do czynienia z większą wygodą użytkowania, a i wybór tych urządzeń jest znacznie większy. Dobrze jest również zdawać sobie sprawę z tego, że cena też jest znacznie wyższa i zaczyna się mniej więcej od 50 złotych w górę. Można wyróżnić tu wiele różnych rodzajów sprzętów w zależności od tego, na jakie partie ciała będą one przeznaczone.

 

Jakie masażery na poszczególne części ciała?

Nie ma co się oszukiwać – wybór jest naprawdę duży. Co więc warto jest wziąć pod uwagę? Masażery uniwersalne jako sprzęt ręczny można wykorzystywać na różne partie ciała w zależności od naszych potrzeb, często też posiadają kilka wymiennych nakładek. W przypadku masażera do twarzy, głównym celem jest relaks i rozluźnienie, a w zależności od końcówki może także oczyszczać skórę, pobudzać krążenie czy wygładzać.

Z pewnością wiele osób widziało urządzenia wyglądające jak trzepaczki do jajek – są to masażery głowy, które mają ciekawe zastosowanie relaksacyjne, jak również mogą uśmierzyć ból i zmniejszyć stres. Chcąc zdecydować się na masażer karku, do wyboru ma się półokrągłe zagłówki, które z łatwością można zabrać ze sobą w podróż, załagodzić ból i pozbyć się zakwasów. Do wyboru mamy jeszcze masażery do stóp i można ich używać zarówno ręcznie, jak również wykorzystać elektronikę dającą wiele dodatkowych opcji, jak masowanie w wodzie czy generator ozonu.

Można jeszcze wykorzystać specjalne maty masujące, które między innymi wykorzystuje się do masażu pleców - mogą być elektroniczne, bądź też stosować podczerwień. Dzięki nim można rozluźnić mięśnie pleców.

 

Specyficzne masażery – pasy wibrujące

Jeżeli jednym z naszych planów jest zrzucenie nadmiaru kilogramów i wymodelowanie sylwetki, na pewno warto jest pomyśleć o pasach masujących, które można wykorzystać z walce z tłuszczykiem na brzuchu czy biodrach. Jest on zakładany w talii i zapinany za pomocą rzepów, a sam pas połączony jest kablem, który należy podłączyć do prądu, choć istnieją też wersje na baterie. Takie urządzenia zazwyczaj mają wbudowane programy do masażu, można więc wybrać ten najbardziej dla nas odpowiedni. Bardziej zaawansowane sprzęty mogę mieć więcej opcji, w tym specjalny wyświetlacz pokazujący informacje o pulsie czy ilości spalonych kalorii.

 

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry