0
Zaloguj się
Zapomniałeś hasła?

Nie masz konta? zarejestruj się »

Jaki prezent pod choinkę dla babci i dziadka?

Jaki prezent pod choinkę dla babci i dziadka?

Do świąt został już tylko miesiąc, a to oznacza, że najwyższy czas zacząć rozglądać się za prezentami. O ile z rodzicami, rodzeństwem czy najbliższymi znajomymi nie mamy problemu, o tyle prezenty dla dziadków zawsze stają się wyzwaniem. I nie pomoże nawet podpytywanie co seniorzy rodu chcieliby dostać, bo odpowiedź zawsze brzmi: wnusiu, ja już wszystko mam. Co zatem kupić dla babci i dziadka na Boże Narodzenie?

 

 

Prezenty, które zadbają o zdrowie dziadków

W starszym wieku, troska o zdrowie seniorów zawsze wychodzi na pierwszy plan. Najczęstszą chorobą, jaka dotyka starsze osoby, jest nadciśnienie tętnicze. Aby je kontrolować, potrzebne są nie tylko niezbędne leki, ale także dobra aparatura. Jeśli wiemy, że babcia lub dziadek mają problemy z nadciśnieniem, kupmy im dobry ciśnieniomierz. Najlepiej wybrać ciśnieniomierz naramienny, taki model ma największą wiarygodność pomiarów.

 

A na co zwrócić uwagę? Na prostą obsługę urządzenia, zapamiętywanie pomiarów, a także zasilanie. Najlepiej, jeśli dane urządzenie będzie miało zarówno baterie, jak i możliwość podłączenia do prądu, kiedy te się wyczerpią. Dla aktywnych dziadków, którzy lubią dbać o kondycję, warto kupić kijki do nordic walking. W Polsce takie spacery z kijkami stają się coraz bardziej popularne, głównie w tej grupie wiekowej. Profesjonalne kijki skłonią seniorów do ruszenia się z kanapy i zrobienia kilku kilometrów. Jeśli wiemy, że dziadkowie lubią ćwiczyć, możemy pomyśleć o prostym modelu rowerka stacjonarnego. Na wiele starczych dolegliwości zaleca się ruch, dlatego taki prezent może być jak najbardziej wskazany.

 

Co jeszcze? Dla seniorów, którzy lubią się wygrzewać, polecane są koce lub poduszki elektryczne. Mają one nie tylko walory grzewcze, ale też przynoszą ulgę zmęczonym plecom, bolącym nogom itd. Działają lepiej niż termofory. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu takiego koca? Na to czy ma regulowaną temperaturę, na materiał, z którego został wykonany oraz na to, czy można go przypiąć do łóżka, czy też jest „ruchomy”.

 

Koc elektryczny

 

Jak zadbać o komfort seniorów?

Większość seniorów lubi oglądać telewizję. Warto pomyśleć o tym, żeby czas w ten sposób spędzany, był dla nich w pełni komfortowy. Można kupić seniorom piękny bujany fotel z wikliny (zwłaszcza babciom) lub miękki fotel z podnóżkiem, na którym będą mogli położyć zmęczone nogi. A co do tego? Do fotela można dobrać też gruby, wełniany koc lub poduszkę. To praktyczne prezenty, które z pewnością docenią osoby starsze. O komfort można też zadbać masażerami. Obecnie na rynku popularne są masażery do stóp i na kark. Można tez kupić seniorowi masażer ręczny, który jest dobry do stymulacji mięśni. To bardzo ważne w przypadku starszych osób, które są coraz mniej aktywne.

 

Jak zadbać o bezpieczeństwo dziadków?

Świetnym prezentem dla seniorów będzie telefon zaprojektowany specjalnie dla nich. Modele telefonów dla osób starszych są tak zbudowane, żeby ułatwić seniorom komunikację. Z reguły mają one większe klawisze, mają większą głośność, mocny kontrast wyświetlacza, proste menu, klawisz blokady i coś jeszcze. Przycisk alarmu, który powiadomi konkretną osobę, że z seniorem dzieje się coś złego. Warto pomyśleć o takim prezencie dla dziadków, w końcu chodzi o ich bezpieczeństwo. Trafionym prezentem z tej kategorii będą również latarki. Najlepiej takie nie na zwykłe baterie, ale ładowane. To bardziej praktyczne rozwiązanie. Można też pomyśleć o zakupie małej latarki na breloczku, której seniorzy nie zgubią.

 

Telefon dla starszych osób

 

Prezenty, które przywołają wspomnienia

Starsze osoby często lubią wspominać dawne czasy, rozmawiać o rodzinie. To właśnie u dziadków można znaleźć najwięcej zdjęć, które dokumentują całe ich życie. Dlatego dobrym pomysłem na prezent będą albumy na zdjęcia, ale też ramki. I to nie takie zwykłe ramki, a elektroniczne. Zaletą takich „urządzeń” jest możliwość wgrania nie jednego, ale wielu zdjęć, które będą się zmieniać w wybranym przedziale czasowym. To sprawi, że dziadkowie będą mogli patrzeć zdjęcia całej rodziny, a nie tylko jedno, tak jak w przypadku tradycyjnych ramek. Do tego, takie ramki często są podświetlane, dzięki czemu zdjęcia stają się bardzo wyraźne. Taki nostalgiczny prezent na pewno zostanie doceniony przez osoby starsze.

Może Cię również zainteresować

 • O nas

 • Bezpieczenstwo

 • Pomoc

 • Poradnik kupującego

 • Blog

 • Mapa kategorii

 • Ogłoszenia archiwalne

 • Media

 • Reklama

 • Praca

 • Kontakt

Copyright © 2011-2018 Sprzedajemy.pl Sp. z o.o. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Przewiń do góry